Тема. Ознайомлення з групою холодних кольорів. Практична робота «Букет для Снігової королеви» Мета



Скачати 57.95 Kb.
Дата конвертації24.02.2016
Розмір57.95 Kb.
Урок образотворчого мистецтва 1 клас
Тема. Ознайомлення з групою холодних кольорів. Практична робота «Букет для Снігової королеви»
Мета. Узагальнити знання з теми «Елементарні засоби компонування простих форм». Виконати практичну роботу групою холодних кольорів «Букет для Снігової королеви».

Закріпити засобами ігрової діяльності вміння розпізнавати та називати матеріали та інструменти художника-живописця; спектральні кольори; три основні та похідні від них кольори, користуватися ними у практичній діяльності.

Розвивати в учнів у процесі художньої діяльності сприйняття, вміння бачити прекрасне у природі та мистецтві; образне мислення, фантазію, творчі здібності.

Виховувати чуйне ставлення до природи, викликати бажання зберегти її красу; виховувати охайність під час роботи з фарбами.


Матеріали: акварельні або гуашеві фарби, пензлики, палітра, стаканчики з водою
Методичне забезпечення: плакат «кольорове коло»; зображення зими; презентація «Зима»; сніжинки (на звороті – малюнки-відповіді); кольорові фішки (червона, жовта, синя, оранжева, зелена, фіолетова); чарівні пензлі (червоний, жовтий, синій, оранжевий, зелений, фіолетовий); основа для букету; чарівний план уроку – три Сніговички; фізкультхвилинка «Зимонько вітає нас!»; відео фрагмент «Холодне серце»; завдання гри «Знайди зайву сніжинку»; заготовки для сніжинок у формі кола, квадрату, ромбу; кліпи «То сніжинки, мов пушинки», мелодії Фредеріка Шопена (вальс №7 та ноктюрн №20), «Ми - сніжинки»

ХІД УРОКУ

І. Етап орієнтації

1. Сьогодні у нас незвичайний урок.

У світ мистецтва ми зробимо крок.

Це – творчості час, фантазії час.

Цікаві завдання чекають на нас.



2. Гра «Додай слівце» з переглядом презентації «Зима» допоможе нам налаштуватись на тему уроку!

Яка зараз пора року? (Зима)



Перегляд презентації «Зима»

Вона буває і серйозна:

Суха і вітряна, й... (морозна.)

А вранці іній — от обнова!

Яка зима у нас... (казкова.)

А блисне сонечко згори —

Ото краса для... (дітвори.)

Летять, кружляють, як пушинки,

Легкі білесенькі... (сніжинки.)




3. Визначення досвіду та зв'язок його з проблемою уроку

  • Ось і вам зима принесла подарунок – сніжинки (на звороті – малюнки-відповіді) різного кольору, які допоможуть нам згадати

  • Як називається пластмасова дощечка, на якій художник змішує фарби, під час роботи? (палітра)

  • Які основні кольори ви знаєте? (червоний, жовтий, синій)

  • Кольори яких відтінків належать до теплої кольорової гами? (червоний, жовтий, оранжевий)

  • Кольори яких відтінків належать до холодної кольорової гами? (синій, зелений, фіолетовий)

Який з кольорів вам здається найвеселішим?... найпохмурішим?... чарівним?...
теплим?... холодним?... загадковим?

Тест налаштування на роботу: оберіть та підніміть фішку колір, якої вам найбільше до вподоби

Повторення правил роботи

Намалювати можна нею

Будинки, хмари і поля.

Зимову затишну алею,

Блакитні гори і моря.

Зачарувати можна нею –

Така вона чудова й гарна!

Ти знаєш як зовуть цю фею?

Її зовуть, звичайно, …… (фарба)






  • Як треба працювати фарбами?

Гра «Хоровод фарб». Учні, які мають чарівні пензлики, будуть працювати біля дошки, усі інші працюють кольоровими фішками на місцях, піднімаючи їх угору.

Я хотіла б малювати,

Але не знаю, як почати.

Чарівні пензлики, де ви? Підніміть їх…

Я візьму три фарби основні,

Ці фарби – не прості,

З них складаються всі інші.

Де ж ці фарби основні?



До дошки три основні фарби, - червона, жовта, синя.

Якщо червона з жовтою подружаться,

Яка нова фарба утвориться?

Запросіть сюди свою подружку!



Червона і жовта фарби виводять оранжеву фарбу.

Якщо жовта із синьою подружаться,

Яка нова фарба утвориться?

Запросіть сюди свою подружку!



Синя і жовта фарби виводять зелену фарбу.

Якщо червона з синьою подружиться,

Яка фарба утвориться?

Синя і червона фарби виводять фіолетову фарбу.

Теплі фарби!

Дружно за руки взялись,

Посміхнулись, розійшлись.



Теплі фарби сідають на місця

Холодні фарби!

Дружно за руки взялись - …..
ІІ. Етап визначення мети – усвідомлення учнями значущості діяльності у майбутньому

…Сьогодні ми з вами будемо дружити, з вами - з холодними кольорами, створимо «Букет для снігової королеви», основою для кого будуть зелені гілочки ялинки.



Холодні фарби сідають на місця
ІІІ. Етап проектування – складання та обговорення плану роботи

Запрошую вас до роботи в класі

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

- Пропоную ознайомитись із чарівним планом уроку:

Перший Сніговичок - "Я бачу та чую"

Другий Сніговичок - "Я фантазую"

Третій Сніговичок - "Я творю"



Перший Сніговичок запрошує нас на фізкультхвилинку «Зимонько вітає нас!»
ІV. Етап організації виконання плану діяльності (вибір учнями завдань та способів їх виконання)
1. Заочна подорож до замку Снігової королеви

- Пропоную завдання від другого Сніговичка - "Я фантазую", який допоможе нам зрозуміти який саме букет ми будемо створювати, він запрошує нас до Снігової королеви – холодного серця! Після перегляду вирішимо – з чого ми створимо букет?



Перегляд відео фрагменту «Холодне серце» (з 2 хв. 16 сек)

Відповіді дітей – із сніжинок
2. Гра «Знайди зайву сніжинку» (робота в парах)

- На партах листочки з різними сніжинками, адже всі вони неповторні,

– з’єднайте пари за кольором…

Якого кольору сніжинка зайва? Чому?



Відповіді дітей – Я думаю, що зайва …(червона, жовта, оранжева, рожева) Сніжинка, тому, що вона теплого кольору!

3. Пропоную для виконання завдання третього Сніговичка - "Я фантазую"

Пояснення техніки виконання роботи вчителем

  1. Чарівними матеріалами сьогодні у вас будуть фарби та пензлі

  2. А ще заготовки для сніжинок, ви можете обрати будь яку форму

  3. В середині форми чистою водичкою визначте центр сніжинки, від якої будуть розходитись промінці

  4. Виконувати роботу ми будемо відтінками холодних кольорів!

  5. Визначтесь з кольоровою гамою сніжинки, наберіть на кінчик пензлика фарбу

  6. Якщо потрібно, змішуйте фарбу на палітрі, щоб отримати потрібний відтінок

  7. Намалюйте авторську сніжинку

Виконання практичного творчого завдання учнями – за потребою допомога вчителя

Під час роботи – на початку «То сніжинки, мов пушинки»

Нашу роботу будуть надихати мелодії Фредеріка Шопена (вальс №7 та ноктюрн №20)





Створення колективної роботи із сніжинок «Букет для Снігової королеви»

  • Плесніть у долоні, хто обрав форму кола, квадрата, ромба.

  • Плесніть у долоні, хто створив сніжинку фіолетовою, синьою,блакитною

  • А тепер під музику «Ми - сніжинки» закріпимо авторські сніжинки, створюючи букетну композицію.


V. Підведення підсумку уроку

1. Підсумкова бесіда, рефлексія

- Назвіть кольори холодні? (блакитний, синій, фіолетовий, зелений)

- Що сьогодні ми навчились малювати? (сніжинки)

- Кому сподобався створений нами букет для Снігової королеви - поаплодуйте.

- Я теж вам усім аплодую, тому, що ви творчо працювали, були уважними і змогли передати на папері красу природи, прикрасу нашої зими – сніжинки розцвіли, мов квіти! Впевнена, що Снігова королева буде задоволена!

Тест визначення задоволення від роботи: оберіть та підніміть фішку колір, якої вам найбільше до вподоби


  1. Упала сніжинка мені на рукав:
    Яка ж вона гарна, а я і не знав!
    2. Біленька, пухнаста, така чарівна,
    А я завжди думав: вона крижана...
    3. Дивився на неї я мить чи хвилинку:
    — Ти звідки взялася? — спитав я сніжинку.
    4. І диво маленьке легке, невеличке
    Мені відказало. Я просто водичка!

Урок завершено. Молодці.



Прибираємо робоче місце!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка