Тема. Розумні козенята. Українська народна казка «Вовк та козенята» Мета



Скачати 50.14 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір50.14 Kb.
Тема. Розумні козенята. Українська народна казка «Вовк та козенята»

Мета: поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, розвивати навички правильного виразного читання, уміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати любов та читацький інтерес до народних казок.

Обладнання: мультимедійна дошка, презентація, картинки кози та вовка, маски, бутафорний мікрофон.

Хід уроку
І. Організаційний момент.

Вчитель. Ось і дзвоник продзвенів

Для маленьких школярів,

Він покликав на урок

У чарівний світ казок.

У сиву давнину із сонячного проміння, аромату квітів і таємниці живої води народилася казка. І світ Божий одразу повеселішав. Бо казка навчала людей любити красу, творити добро, дарувати натхнення.

І ми, діти, читаючи казки, станемо добрішими, щирішими, навчимося співчувати, переживати.


ІІ. Мовна розминка

  1. Чистомовка. Слайд 2

За – за – за – замекала … (коза).

Му – му – му – прив’язали ми … (козу).

Зо – зо – зо – йди сюди, … (козо!)

Зе – зе – зе – дід їй сіно … (везе).

Зі – зі – зі – є що їсти цій … (козі).

Зи – зи – зи – буде молоко нам від … (кози).

  1. Розчитка. Слайд 3

Каз ка

Каз ати

Каз кар

Каз ковий

Каз очка

Каз ситься

  • Яке слово «зайве» і чому?

  1. Скоромовки

Слайд 4

Ішли кози поза лози


капусту садити.

Слайд 5

Цоки-цоки-цок копитця,


це цапок йде до криниці.
Працьовитим цапенятам
принесе водиці тато.
Леся Вознюк


  1. Вправа на розвиток навички читання. Слайд 6

- Прочитати слова з максимальною швидкістю в порядку зростання номерів.

5. Складіть прислів’я, поясніть його. Слайд 7
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Асоціативний кущ «Казки». Слайд 8

  2. Впізнай казкового героя. Слайд 9

Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами. 
Зачаївся він, примовк...
Грізний звір цей, звісно... . (Вовк.)

З рогами, а не бик, 
Доять, а не корова. 
Кору здирає,
А кошиків не плете. (Коза.)

ІV. Оголошення теми уроку

- Саме про цих казкових персонажів ми будемо читати сьогодні казку.



Актуалізація опорних знань

- Де живуть ці тварини?

- Як виє вовк?

- Як мекає коза?

- Чи можуть вони говорити?

- А от на сторінках нашого підручника ви побачите, що тварини говорять і з ними відбуваються різні цікаві пригоди.


V. Робота над казкою.


  1. Читання казки вчителем. Слайди 10-15

  2. Слайд 16

  • Роз’єднайте слова і прочитайте:

Повернуласякозадодомуіпохвалиладітокзате,щововковідверейневідчинили.

  1. Перевірка первинного сприймання. Тест. Слайд17

1. Скільки козенят було у Кози?

а) П’ятеро; б) шестеро; в) семеро.

2. Що робила Коза, коли поверталася з лісу?

а) Стукала копитцем у вікно; б) стукала ріжками у двері

і співала; в) тихенько просила дітей відчинити.

3. Козенята відмикали двері, коли:

а) Коза співала; б) стукали у двері; в) стукали у вікно.

4. Вовк співав:

а) дуже голосно; б) лагідним голосом; в) грубим голосом.

5. Як повелися козенята?

а) Прогнали Вовка; б) відчинили Вовкові; в) не відчинили Вовкові.

6. Що зробила Коза, коли повернулася?

а) Похвалила козенят; б) насварилася; в) нічого не сказала.

4. Перевірка відповідей. Слайд 18

5. Фізкультхвилинка-руханка. Слайд 19



Дружно в ліс ми всі пішли,
Скільки тут грибів знайшли,
В кошики ми їх зібрали,
Доки повними не стали.
Ще й побігали там трішки,
Натомили свої ніжки.
Поверталися бадьорі,
А про це вже знали в школі.


6. Словникова робота

- Правильно став наголос в словах. Слайд 20

- Прочитай пірамідки слів. Слайд 21

7. Повторне читання казки учнями в особах

- Чому коза залишила козенят вдома самих?



8. Вибіркове читання. Слайд 22

  • Де жила коза і козенята?

  • Куди щодня ходила коза?

  • Що наказувала діткам? Чого вона боялася?

  • Прочитайте пісеньки кози і вовка. Чим вони

відрізняються?

  • Прочитайте зачин і кінцівку казки.

  • Чому коза похвалила козенят?

9. Мовні-логічні ігри та завдання:

а) Гра “Скажи лагідно”. Слайд 23



Мати – матінко;

роги - … ;

голос - … ;

хата - … ;

діти - … .

б) Слайд 24. Доберіть слова, близькі за значенням до слів:

була (коза) - … ;

зробила (хатинку) - … ;

ходила (в ліс) - … ;

замкнути (хатинку) - … ;

відчиняти – … ;

повертається – … ;

завив - … ;

тонесенький - … ;

позирає - … .

в) Слайд 25. Доберіть слова, протилежні за значенням до слів:



відчиняти – … ;

поверталася – … ;

завив - … ;

тонесенький - … ;

ходила - … ;

прийшла - … .

Фізкультхвилинка. Слайд 26

Раз, два, три, чотири, п'ять! 
Час прийшов відпочивать.
Тож піднімемо руки вгору,
Ніби глянемо на зорі. 
А тепер всі руки в боки, 
Як зайчата — скоки-скоки! 
Десять, дев'ять, вісім, сім — 
Час за парти нам усім.


г) Гра «Який склад загубився?» Слайд 27

На.. ма..нко спі..є то..сеньким го..ском та при..зує не так.

д) Робота за малюнком. Слайд 28

- Прочитайте речення, яким можна підписати малюнок до казки.



ґ) Гра «Хто що полюбляє їсти?». Слайд 29

Вовк …, …, … .

Коза …,…, … .

10. Характеристика казкових персонажів. Слайд 30

Вовк (який?) … , … , … ; добра



злий

любляча

Коза (яка?) … , … , … ; маленькі



турботлива

підступний

козенята (які?) … , … , … . дбайлива



слухняні

голодний

грайливі

VІ. Підсумок уроку

"Мікрофон"

- Який розділ продовжуємо вивчати?

- Як називається твір, над яким ми сьогодні працювали?

- Хто його написав?



VІІ. Домашнє завдання.

  1. Виразно читати казку «Вовк та козенята».

  2. Намалювати ілюстрацію до казки.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка