Тема. Складання і розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Кругові приклади



Скачати 43.22 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір43.22 Kb.
МАТЕМАТИКА

Тема. Складання і розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Кругові приклади.
Мета: ознайомити учнів із круговими прикладами, вчити складати приклади на віднімання за малюнками; вдосконалювати навички усної лічби; розви­вати мислення, пам’ять, інтерес; виховувати старанність, охайність, почуття співпереживання та взаємодопомоги.
Обладнання: предметні малюнки із зображенням тварин: їжачка, сойки, лисички, вовчика, зайчика, білочки, мудрої Сови, геометричний матеріал, яблука.

Матеріал до уроку: підручник: ст. 52; зошит з друкованою основою: ст. 25 4.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: урок-подорож.


Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

1. Створення ігрової ситуації та позитивного настрою.

Сьогодні у нас незвичайний урок. По дорозі до школи я зустріла їжачка, який дуже сумував, бо не міг потрапити додому (вчитель демонструє малюнок їжачка). Я запросила його до нашо­го класу з тією думкою, що ви допоможете йому. А дорога їжачка пролягатиме через ліс, у якому зустрінете різних звірів, які пропо­нуватимуть вам цікаві завдання. За правильні відповіді звірі дару­ватимуть вам яблука. А в яблуках багато вітамінів, і дітям необ­хідно їсти цей фрукт, щоб рости міцними, здоровими і розумними.
ІІ. ПЕРЕВІРКА РІВНЯ ЗАСВОЄННЯ ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНОГО

МАТЕРІАЛУ.

Усна лічба.

1. «Розумова розминка».

На галявині росте старий дуб, у якому є дупло. У цьому дуплі живе білочка. На гілках дерева вона сушить гриби.



  • Назвіть пропущені числа.

  • Назвіть попереднє число до числа 4 (10).

  • Назвіть наступне число до числа 2 (8).

  • Назвіть сусідів числа 3 (6).


2. Гра «Будь уважним».

На дуб прилетіла сойка і почала стукати дзьобом по дереву.



(Вчитель стукає ручкою або олівцем).

  • Порахуйте, скільки разів стукає сойка. Назвіть число.

  • Назвіть числа, з яких складається це число.


3. Гра «Продовж речення».

Біля дуба ростуть береза і калина.



  • Дуб вищий за... (березу, калину)

  • Береза нижча … (дуба)

  • Береза вища за... (калину)

4. Математичний диктант.

А тепер свої завдання пропонує зайчик.



  • «Міркуйте швидко, записуйте тільки результат».


ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

  1. Гра « У лісовій школі».

  • Вправа «Мікрофон»

  • Як називаються компоненти при додаванні?

  • Як називаються компоненти при відніманні?

  • Робота за підручником (с. 52, впр. 1).

Їжачкові потрібно за малюнками скласти приклади на віднімання та записати їх у зошиті.

Підсумок вчителя. Ви добре справилися із завданням, а тому отримуєте яблуко.
ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Ознайомлення з прийомом розв’язування кругових прикладів.

  • Пояснення вчителя: кругові приклади – це такі приклади, в яких результат попереднього прикладу є початком наступного.

Наступне завдання від вовчика, який пропонує розв’язати кругові приклади




  • Робота в парах. (Приклади № 3 ст. 52). – перші 4 приклади виконуються колективно, а далі - робота в парах (одна пара працює біля дошки)




  • Самоперевірка


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. (завдання від лисички)
VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Робота з геометричним матеріалом.

Вчитель показує малюнок сови.

А тепер завдання від мудрої Сови. Уважно розгляньте гео­метричні фігури. Яка фігура зайва? (Круг, бо він без кутів).



2. Самостійна робота. Зошит ст. 25 № 4

(один учень працює на дошці, самоперевірка)


VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

Ось і добрався наш їжачок до своєї хатинки. Він радіє і дуже вдячний за вашу допомогу. Тільки дружба, взаємо­допомога, співпраця, співпереживання допомогли йому подолати усі перешкоди.



  • Чи сподобалася вам подорож?

  • Що корисного дізналися на цьому уроці?

  • Яке завдання було важким?

  • Урок був цікавим?

  • Ми допомагали їжачку?

  • Ви на уроці рахували?

  • Були дружними?

  • Один одному допомагали?

  • Ви у мене молодці?

Ви й справді у нас великі молодці. Їжачок попросив мене передати вам ось ці яблука.



  • Дякую за роботу.

ДОДАТОК


Картка для роботи в парах.

Геометричний матеріал.




Урок математики в 1 класі
СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ.

КРУГОВІ ПРИКЛАДИ.
(урок-подорож)









Вчитель: Литвиненко Т.О.
2012-2013 навчальний рік

ДОДАТОК


Картка для роботи в парах.

ДОДАТОК


Картка для роботи в парах.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка