Тема. Смаки і захоплення



Скачати 127.64 Kb.
Дата конвертації26.02.2016
Розмір127.64 Kb.
Заняття – тренінг

Тема. Смаки і захоплення

Мета. Вчити учнів розкривати позитивний образ «Я»; відрізняти здорові і шкідливі захоплення; показати різноманітність смаків і захоплень учнів класу; пояснити учням вплив смаків і захоплень на здоров’я людини; вчити обирати заняття і захоплення, що позитивно впливають на здоров’я; розвивати вміння спів-відносити свої наміри і здібності; виховувати потребу в творчій самореалізації на основі захоплень і інтересів.

Обладнання. Малюнки, анкети, кольорові олівці, плакати.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.Емоційне налаштування на урок.

У нас сьогодні заняття не звичайне – на ньому присутні гості. Давайте ми познайомимось з нашими гостями. А ви знаєте ,що виховані люди при знайомстві називають перше себе ,якщо вони молодші.

Привітання

Ми візьмемось всі за руки

Веселіше стане нам

І тепло своїх долоней

Друзям я своїм віддам

В цьому класі друзі всі

Ти і я, і ми, і ви

Ми одна сім’я.

Діти відрекомендовуються жартівливим способом. До привітання додають прикметники для опису себе («Доброго дня, я весела, Іринка».)

2. Групове заняття

• Вправа «Австралійський дощ».

Учасники стають у коло. Тренер каже: «Друзі, чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Якщо ми будемо уважними, то почуємо, який він. Я показуватиму рухи, а ви повторюватимете їх:

- В Австралії піднявся вітер (терти долоні).

- Починає накрапати дощ (клацання пальцями).

- Дощ посилюється (почергове плескання по грудях).

- Починається справжня злива (плескання по ногах).

- А ось гроза, справжня буря (тупотіння ногами).

- Але що це? Буря почала вщухати (плескання по ногах).

- Злива перетворюється на дощ (плескання долонями по грудях).

- Рідкі каплі падають на землю (клацання пальцями).

- Вщухає вітер (терти долоні).

- З’являється сонечко (руки догори).

Обмін інформацією


  • Чи сподобалася вам гра?

  • Розкажіть чим ви любите займатися у вільну хвилину?

Поділ на групи

Дякую ,ми представились .Пропоную нам пригадати правила роботи нашої групи , які ми записали на дошці і прочитати їх нашим гостям.

Повторення правил, яких повинні дотримуватись учасники тренінгу.

- Говорити коротко

- Говорити по черзі

- Бути доброзичливими

- Кожна думка має автора

- Працювати дружно

Ну що ж правила ми повторили , познайомилися ,сподіваюсь ,що нам вдасться наше заняття , вивчимо новий цікавий матеріал . І вам ,і гостям  буде цікаво на занятті.

ІІ. Робота над темою заняття


    1. Повідомлення теми і мети заняття

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про ваші смаки і захоплення. Ви зможе розповісти про себе і дізнатися про захоплення своїх однокласників. Знання смаків і захоплень товариша дозволить краще пізнати один одного, стати більш толерантними, ввічливими.

    1. Словничок.

- Які асоціації виникли і вас почувши словосполучення твої смаки, твої захоплення.

- Прочитайте пояснення, що таке смаки і захоплення.



Твої смаки – це те, що тобі подобається, наприклад: музика, одяг, їжа.

Твої захоплення – це те, чим любиш займатися у вільний від навчання час.

3. Вправа «Це мій герб»

- Розгляньте малюнок



- Знайдіть предмети пов’язані з вашим улюбленим заняттям і розфарбуйте їх.

- Намалюйте всередині герба те, що ви любите робити. (Звучить музика)

- Презентуйте свою роботу перед класом. (виставка гербів на дошці)



4. Вправа «Моя анкета»

- Дайте письмову відповідь на запитання анкети, закінчивши речення.

Анкета


  1. Мене звуть…, мені… років.

  2. Моя улюблена їжа… .

  3. Моя улюблена іграшка… .

  4. Моя улюблена гра… .

  5. Мій улюблений вид спорту… .

  6. Моя улюблена казка… .

  7. Мій улюблений мультфільм… .

  8. Моє улюблене заняття… .

5. Вправа «Крісло автора»

(У «Крісло автора» учні сідають за бажанням.) Користуючись анкетою, розповісти про себе, про свої улюблені заняття.



6. Гра з м'ячем «Мені подобається...»

- Ви вже трохи притомилися . Я пропоную вам відпочити.

Учні утворюють коло. Ведучий кидає м'яч довільно вибраному гравцеві.
Той повинен упіймати його і назвати одне зі своїх улюблених занять, почи-
наючи зі слів «Мені подобається...» (наприклад, грати у футбол або плести
з бісеру).

— Отже, у вас дуже багато цікавих захоплень, а це означає, що корисним


відпочинком може бути заняття спортом або іншою улюбленою справою (ма-
лювання, вишивання, гра в шахи). Займаючись улюбленою справою, людина
відпочиває.

7. Гра «Корисно чи шкідливо»



  • Назвіть вашу звичку, яка вам подобається, а яка ні.

  • Запишіть свою шкідливу звичку на листочок і викиньте його у кошик для сміття.

  1. Перегляд і обговорення фотографій «Захоплення»

Подумайте і скажіть, які з даних захоплень сприяють зміцненню здоров’я, а які шкодять. Чому?

Захоплення: спорт, прогулянки на свіжому повітрі, паління сигарет, рухливі ігри, фізична праця, вживання алкоголю, загартовування, гра в комп’ютер, пе регляд телепередач.

Який можна зробити висновок?

Висновок. Здорові захоплення, переходячи у звички, зміцнюють організм людини, а шкідливі – руйнують його.

V. Підсумок уроку

Прочитайте висновки

- Кожен учень має різні смаки і захоплення.

- Корисні захоплення зміцнюють здоров’я.



VІ. Оцінка уроку. Визначення психологічного стану учнів

Подивіться на «пухнастиків» .У них різний настрій. Розфарбуйте «пухнастика», у якого такий самий настрій, як тебе.



ІІІ. Підсумок заняття

  • Ось і закінчилось наше заняття. Яким воно у нас було?

  • Що нового дізналися?

  • Давайте поаплодуємо собі за працю.

  • Будьте здоровими!

Відділ освіти Долинської районної державної адміністрації

Методичний кабінет відділу освіти

Долинська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №4


Заняття – тренінг


"Смаки і захопллення"

Проведене в 2 – Б класі

вчителем початкових класів

Дробот Ю.А.



Пам»ятаєте ,виконуємо все зі мною разом.
 
Називається наша рухавка «Якщо весело тобі ,роби так»
 
Якщо весело тобі роби так ( 2 рази плеснути в долоні)
Якщо весело тобі роби так
Якщо весело тобі
 Ти одразу посміхнись
 Якщо весело тебе роби так
 
Якщо весело тобі роби так ( 2 рази плескати пальцями)
Якщо весело тобі роби так
Якщо весело тобі
 Ти одразу посміхнись
 Якщо весело тебе роби так
 
Якщо весело тобі роби так ( 2 рази плескати  долонями по колінах)
Якщо весело тобі роби так
Якщо весело тобі
 Ти одразу посміхнись
 Якщо весело тебе роби так
 
Якщо весело тобі роби так ( 2 рази тупати ногами)
Якщо весело тобі роби так
Якщо весело тобі
 Ти одразу посміхнись
 Якщо весело тебе роби так
 
Якщо весело тобі роби так (промовити «добре все»)
Якщо весело тобі роби так
Якщо весело тобі
 Ти одразу посміхнись
 Якщо весело тебе роби так
 
 

Якщо весело тобі роби все ( послідовно виконати всі рухи)

 

Учитель заучує з дітьми чотири рядки. Діти повторюють кілька разів хором.



Ковпак мій трикутний.

Трикутний мій ковпак.

А якщо ковпак не трикутний,

То це не мій ковпак.

Потім усі разом замість слова «трикутний» показують трикутник з пальців. У наступному повторі слово «мій» заміняється показом указівним пальцем на себе. У третьому повторі слово «ковпак» заміняється показом ковпака над своєю головою. У четвертому повторі всі ці слова заміняються відповідними показниками. Потім темп збільшується.



Гра «Розминка»

Всі учні кладуть руки на коліна. По команді вчителя ляскають у долоні перед грудьми, правою рукою беруться за ніс, лівою – за праве вухо, знову ляскають у долоні. Після ляскання беруться лівою рукою за ніс – правою – за ліве вухо.

 Вправа «Ураган для тих…». Для цієї вправи приберіть зайві стільці. Усі сидять, а тренер стоїть ( йому не вистачає стільця ). Він каже: «Ураган для тих, хто народився весною». Усі, хто народився в цю пору року, встають зі свого місця і намагаються сісти на інше. Той, кому не вистачило стільця, стає ведучим і каже: «Ураган для тих, у кого довге волосся ( коротке волосся, хто любить ходити до школи, бачив море, любить солодке…)».

·       Кожен обирає собі тварину і протягом хвилини імітує її голос ( гавкає, рохкає, свистить ) і рухи ( стрибає, бігає, махає крилами ). Вправу припиняють за командою тренера.

·       Тренер пропонує учасникам заплющити очі і вишикуватися в шеренгу за зростом.

·       Тренер промовляє, а учасники імітують рухами: «Море хвилюється, раз. Море хвилюється, два. Море хвилюється, три. Кумедна фігура на місці  замри!»  Усі завмирають у кумедних положеннях. Тренер обирає найкумеднішу фігуру. Це – новий ведучий. Він повторює слова тренера ( спортивна, ледача, грайлива, сидяча, лежача фігура ).

·       «Тостери-грінки». Учасники об’єднуються в трійки. Двоє беруться за руки і стають тостером. Один заходить всередину. Він – грінка. За командою «тостер» тостери міняються місцями. За командою: «грінка» грінки міняються місцями. За командою «грінка готова» грінки підстрибують на місці.

·        «Будинки – господарі – землетрус». Учасники об’єднуються в трійки. Двоє беруться за руки і стають будинком. Один заходить у середину. Він - господар. За командою «Будинок» будинки міняються місцями. За командою «Господар», господарі міняються місцями. За командою «Землетрус» усі міняються місцями.

·       Вправа «Футбол». Стати в коло, нахилитися. Ноги поставити так, щоб вони торкалися ніг сусідів. Руки – «воротар», ними треба захищати «ворота» ( простір між ногами ). Мета – забити м’яч у ворота іншого і не пропустити його у власні. Пропускаєш гол – прибираєш одну руку, ще один гол – виходиш з гри.

·       Руханка «Буратіно». Стати в коло. Розповідати вірш, імітуючи рухи:


Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторони розвів - 
Мабуть ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати.

·       Вправа «Погода в Занзібарі». Стати в коло, повернутися направо і йти, повторюючи рухи за тренером:


 «У Занзібарі гріє сонечко ( гладити по плечах того, хто йде попереду), дме легкий вітерець (провести пальцями по спині). Та ось хмарки закрили сонце, почав накрапати дощик (стукати пальцями), здійнявся вітер (терти спину), почалася злива (енергійно стукати пальцями по спині), град (кулаками). Але що це? Буря вщухає (усе в зворотному порядку). Злива переходить у дрібний дощик, буря перетворюється на дрібненький вітерець. У Занзібарі знову сонечко».
Можна продовжити гру, розвернувши учасників на 180° і запропонувати тим, хто стояв позаду:
 «А в Україні холодно. Коли виходиш на вулицю, мороз хапає за щоки (щипати за щоки), за вуха (масажувати вуха), пробирається під куртку (щипати спину), мерзнуть ноги (тупотіти ногами). Та коли заходиш у дім, стає тепліше, пощипують вуха, щоки (терти вуха, щоки). Поступово зігріваєшся, розслаблюєшся (гладити по плечах, спині)».

·       «Розплутати змію». Один учасник виходить з приміщення. Інші беруться за руки, утворюючи ланцюжок – «змію». Під час заплутування можна переступати через зімкнені руки, підлазити під них. Той, хто за дверима, повинен розплутати «змію». Можна підказати, що в неї є голова і хвіст.

·        Гра-розминка «Ми йдемо полювати на лева». Учасники стають в коло один за одним. Тренер промовляє слова, які супроводжуються певними рухами, а всі повторюють за ним:
 «Ми йдемо полювати на лева! (впевнений хід по колу).
 Не боїмося нікого! (заперечу вальні рухи руками).
 Ой, а це що? Це болото! Чав! Чав! Чав! (хід, високо піднімаючи коліна).
 Ой, а це що? Це море! Буль! Буль! Буль! (імітація плавання)
 Ой, а це що? Це поле! ТУП! ТУП! ТУП! (гучне тупотіння)
 Ой, а це що? Такий великий, такий пухнастий, такий м’якенький (показують , який)
 Ой, так це ж лев! (показують, як злякалися, далі рухи повторюються)
 Побігли додому! Через, поля! ТУП! ТУП! ТУП!
 Через моря! Буль! Буль! Буль!
 Через болото! Чав! Чав! Чав!
 Побігли додому! Двері зачинили! Які ми молодці! Які ми хоробрі (показують мімікою). Похвалимо себе (погладжують себе по голові).

·       «Встав слово». Усі сидять у колі і кидають один одному м’яч. Той, хто кидає називає іменник, а той, хто ловить – підходяще дієслово (наприклад, м’яч летить сонце світить).

·       Вправа «Австралійський дощ». Учасники стають у коло. Тренер каже: «Друзі, чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Якщо ми будемо уважними, то почуємо, який він. Я показуватиму рухи, а ви повторюватимете їх:
 - В Австралії піднявся вітер (терти долоні).
 - Починає накрапати дощ (клацання пальцями).
 - Дощ посилюється (почергове плескання по грудях).
 - Починається справжня злива (плескання по ногах).
 - А ось гроза, справжня буря (тупотіння ногами).
 - Але що це? Буря почала вщухати (плескання по ногах).
 - Злива перетворюється на дощ (плескання долонями по грудях).
 - Рідкі каплі падають на землю (клацання пальцями).
 - Вщухає вітер (терти долоні).
 - З’являється сонечко (руки догори).

·       Вправа «Кучугура снігу». Учасники промовляють за тренером «лічилочку», показуючи те, про що в ній говориться, три рази: перший раз – на сусідові справа, другий – на сусідові зліва, третій – на собі:


Смотри, какой большой сугроб!
Вот это у сугроба лоб.
Вот это уши, это – нос!
 «Кто ты?» - задай ему вопрос.
 Он скажет: «Здравствуйте, я лев!»

·       Вправа «Ковпак». Тренер пропонує повторювати за ним: «Ковпак ти мій трикутний. Трикутний ти мій ковпак. А якщо не трикутний, то це не мій ковпак».


Відтак він пропонує повторити сказане, але замість слова «ковпак» двічі поплескати себе по голові, не вимовляючи цього слова. Потім заміняють жестами інші слова. Слово «трикутний» показують, роблячи трикутник пальцями. Слово «не» - відповідний рух голови, а замість слів «це», «ти», «мій» показують пальцем на щось, на когось, на себе. Зупинить гру на етапі, коли діти починають припускати багатьох помилок. Відзначте тих, хто виконував вправу найкраще.

·       Вправа «Слон». Стати в коло, ноги на ширині плечей. Нахилити голову вліво так, щоб вухо торкнулося плеча. Підняти ліву руку і дуже повільно виписувати нею велику лежачу вісімку (знак безкінечності).очима стежити за кінчиками пальців. Зробити 5 разів. Опустити руку. Нахилити голову до правого плеча і повторити вправу.

·       Вправа «Сплетені руки». Сісти зручно, покласти ногу на ногу. Переплести кисті рук і покласти долоні одна навпроти одної. Переплести пальці. Вивернути схрещені руки всередину і вгору так, щоб вони опинилися на рівні грудей. Відчувається певне напруження в пальцях, зап’ястках і м’язах рук. Це означає, що мозок отримує потрібні сигнали. У такій позі нервова система має можливість заспокоїтися.

·       Вправа «Цивільна оборона». Учні ходять по класу, коли пролунає сигнал цивільної оборони («Увага! Увага! На місто напали динозаври (печерні леви, гіпопотами…)!»), усі мають зібратися тісною групою, сховавши всередину «жінок» і «дітей», і разом сказати: «Дамо відсіч динозаврам (печерним левам, гіпопотамам…)!» умовними жінками й дітьми можуть бути дівчата, невисокі на зріст хлопці, або, високі, блондини чи темноволосі (кожного разу змінювати ознаки).

·       Вправа «Дзиґа». Вихідне положення: стати на безпечній відстані одне від одного – так, щоб можна було кружляти з розкинутими руками. Ця вправа особливо ефективна, якщо під час обертання наспівувати протяжний звук «і-і-і». він діє на мозок, як своєрідний акустичний вітамін С. якщо під час обертання у когось запаморочилась голова – це означає, що він обертається надто швидко. Треба сповільнити рух, а відтак обернутися кілька разів у протилежному напрямку.

·       Вправа «220». Учні за командою тренера починають рахувати від 1 до 220 (десятками). Спочатку шепотом, дуже тихо, дедалі голосніше. Максимальна громкість досягається, коли рахунок дійде до 220. Після цього всі замовкають. Ця вправа знімає напруження, налаштовує на працю.



·       Вправа «Варенички». Учні стають у коло і повторюють слова і рухи за тренером. «Просіяли борошно (рух руками вліво-вправо). Замісили тісто (кулаком по долоні). Зробили «ковбаску» (потерти долоні). Порізали «ковбаску» (відповідні рухи руками). Зліпили варенички (натиснути на вуха).



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка