Тема. Святе слово рідна мати



Скачати 59.53 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір59.53 Kb.

Урок позакласного читання

ТЕМА. Святе слово - рідна мати.

МЕТА: розширити і поглибити знання учнів про значення матері в житті людини; вчити аналізувати зміст тексту (визначати головну думку);формувати вміння розпізнавати типи текстів; сприяти розвиткові творчих здібностей учнів; виховувати шанобливе ставлення до матері, як найважливішої і найріднішої людини для кожного.

ОБЛАДНАННЯ: фотографії мам дітей, презентація, ілюстрації.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Дзвіночок дзвонить:

-Дзень,

Дзе-лень.

Вже білий день

Вже білий день.

Дзвіночок дзвонить:

Бім, бом.

Бам.

Добридень чемним школярам.


Сьогодні на уроці нам потрібні:
Уважні,

Розумні,

Організовані,

Кмітливі.

А ще дружні і веселі.



II.Актуалізація опорних знань.

1.Мотивація.

- Все, що є в нас найкращого, все від неї. І на світі кожного тримає ніжна її любов, яка може своїм дітям прихилити навіть небо. Про кого ці слова?

- До нашого уроку деякі діти підготували загадки. Відгадайте їх.



2.Технологія «Мозковий штурм».



  1. Як найчастіше ви називаєте свою маму? Запишіть ці слова на дошці.

Мама

матінка



матуся

мамочка

матусенька

мамуся


ІІI. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів.

  1. Наш урок присвячується матусям. І його тема: «Святе слово - рідна мати». Ми ознайомимось із творами письменників і поетів, які ви підготували до уроку.

  2. А тепер з’ясуємо завдання, яке ставить перед нами сьогоднішній урок:

Розповісти всім про свою маму

Дізнатись, як інші діти (герої творів) ставляться до своїх мам
Опрацювати прислів’я про маму


На цьому уроці я зможу

Познайомитись із поетичними творами про маму

Працювати в групах
Заспівати пісню

IV.Робота над темою уроку.

1. Створення «Калейдоскопу мам».


  1. Ви принесли фото своїх мам. Познайомте нас із ними.

  2. Яка ваша мама?

  3. Що вона любить робити?

  4. Ким вона працює?

(Діти по черзі виходять до дошки, називають мамине ім’я, коротко розповідають про неї і прикріплюють фото до калейдоскопу).

2. Обговорення вірша Степана Олійника «Наші мами».

-Як називається твір, у якому рядки римуються? (Вірш)

-Отже, зараз ми опрацюємо вірш Степана Олійника «Наші мами».
-Що дають мами дітям, знайдіть і зачитайте?

-Де мама завжди думками?

-Хто найдорожчий для мами і для дітей, зачитайте?

-Зачитайте рядки, в яких виражена головна думка твору.


3.Прослуховування віршів, підготовлених дітьми самостійно.

4.Робота над оповіданням Олени Мацьків «Подарунок для мами».

-Назвіть головних героїв оповідання.

-Ким працює Тарасикова мама?

-Чи подобається їй її робота? Чому?

-Чому вона працює вдома?

-Що допомагає їй залишатися спокійною і неквапливою?

-Що отримав у подарунок Тарасик на день народження?

-Знайдіть і прочитайте речення, яке є головною думкою оповідання.



Фізкультхвилинка

5.Опрацювання оповідання «Мама» Лесі Храпливої.

-Чому Лідуся гнівалася на маму?

-Чи справедливим був гнів дівчинки? Чому?

-Як вона зрозуміла, що гніватися на маму не можна?


6.Робота над прислівями.

-Короткі влучні народні вислови повчального характеру як називаються? (Приказки та прислів’я)



-Отож давайте прослухаємо твори цих жанрів, підготовлені нашими дітьми.

Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

На сонці добре сидіти, а коло мами добре жити.

Материне серце, як літнє сонце.

У дитини заболить пальчик, а у матері – серце.

Нема кращого друженька, як матінка рідненька.

Нема цвіту кращого, як маківочка, нема нікого ріднішого, як матіночка.

-Поясніть їх.

V.Закріплення вивченого матеріалу.


  1. Отже, мама – найрідніша людина у світі. І скільки б вам не було років – п’ять чи п’ятдесят - вам завжди потрібна мама, її ласка, погляд, турбота.

1.Складання сенкана.

Зараз ми складемо сенкан

(японський вірш, в якому  відсутня рима):

перший рядок складається з одного слова – іменника;

другий рядок – з 2 слів – прикметників;

третій рядок – з 3 дієслів;

четвертий рядок – з речення ;



п`ятий рядок – одне слово – висновок, головна думка.

2. Робота в групах.

etic3kl_tetrad_page_11

3.Пісня про маму.

  1. Пісні про маму зачаровують нас надзвичайною ніжністю і любов’ю до своїх дітей, тугою за ними. Вони ніби ввібрали в себе всю мамину турботу, тепло і ласку.

  2. Які пісні ви хочете нам заспівати?


4.Самостійна письмова робота.

VI. Підсумок уроку.

-Важливою ознакою пошани до батьків є те, що діти через усе життя проносять свою вдячність їм. Вдячність за те, що дали життя, зростили, турбувалися, не жаліючи сил та здоров’я.

Дякуйте батькам і за те, що подарували вам тепло сердець і любов.
«Три нещастя є у людини» — говорить народна мудрість. Це старість, смерть, лихі діти.

Старість — невідворотна, смерть — невмолима. Перед цими нещастями не закриєш двері свого дому. Лихі діти. Вберегти дім від лихих дітей можна і треба. І це залежить не лише від ваших батьків, а й від вас, від вашого бажання.

Бути хорошими дітьми, означає не допустити, щоб старість батька і мами була отруєна вашими поганими вчинками. Вчіться відчувати найважчі душевні муки мами і батька. Їхня хвороба — ваше горе. Їхні невдачі і неприємності на роботі — ваші неприємності. Вмійте бути добрими і чуйними у думках і почуттях. Бережіть здоров'я батьків! Пам'ятайте, що ранню старість і хвороби батькам приносить не тільки праця, втома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі.

Найбільше вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи доньки! Будьте гідними своїх батьків!



- Про кого говорили на уроці?

  1. Яким би було ваше життя, якби у вас не було мами?

- Які запам’ятали прислів’я?

  1. Чому діти повинні поважати, любити мам, допомагати їм?

  2. Як ви будете ставитись до своєї мами після сьогоднішнього уроку?

  3. Чи захотілося вам щось виправити у своїй колишній поведінці?


VII.Домашнє завдання.

Опрацювати твори по темі «Літературні казки».


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка