Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Розв’язування задач. Мета



Скачати 30.62 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір30.62 Kb.
Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Розв’язування задач.

Мета. Ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; вчити розв'язувати рівняння; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання. Презентація до уроку, «Фізкультхвилинки. Пори року»

Тип уроку: комбінований
Хід уроку

  1. Організаційна частина

  2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання (с. 38,завдання 197; 198.)

Завдання 197

— Прочитайте приклади з одноцифровими відповідями; з двоцифровими

відповідями.

Завдання 198

— Скільки зошитів у клітинку придбала мама?



2. Актуалізація опорних знань

Гра «Істина —хиба» (слайд 2)

Якщо твердження істинне, учні великий палець руки піднімають угору,

якщо хибне — вниз і називають правильну відповідь.

• Сума чисел 50 і 9 дорівнює 49.

• Різниця чисел 27 і 7 дорівнює 20.

• 63 зменшити на 60 буде 6.

• Від 45 відняти 5 буде 20.

• 60 збільшити на 7 буде 47.

• При відніманні числа 30 від 39 дістанемо 0.

• Кут — це геометрична фігура.

• В одній годині 60 хвилин.

3. Хвилинка каліграфії (слайд 3)

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

11; 9; 7; 5;?;?.

III. Повідомлення теми і мети уроку.(слайд 4)

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 8

з переходом через десяток.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником (с. 38-39)

Завдання 199. Робота в групах

Командна гра «Ланцюжок».

Завдання 200

Учні коментують, як виконують порівняння.

Завдання 201. Колективне опрацювання матеріалу (слайд 5)



— Розгляньте, як виконали додавання і віднімання.

— Поясніть прийоми додавання і віднімання чисел з переходом через

розряд. Розкажіть таблицю додавання (віднімання) числа 8, починаючи від

найбільшого результату. Назвіть тільки результати таблиці. Назвіть результати від найбільшого числа до найменшого.

Завдання 202 (слайд 6)

Учні пояснюють, як закінчити обчислення. (усно)

Завдання 203 (усно)



  • Чи можна доданки переставляти місцями?

2.Удосконалення вміння розв’язувати рівняння.

- Як називаються числа при додаванні?

- Як знайти невідомий доданок?

- Як називаються числа при відніманні?

- Як знайти невідоме зменшуване?

- Як знайти невідомий від’ємник?

Учні, які добре розв’язують рівняння, самостійно виконують завдання, решта учнів – колективно.


  1. Фізкультхвилинка «Пори року. Дощик»

  1. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Робота над задачами.

Завдання 204. (слайд 7)

Було — ?


Зрізали — 9 б.

Залишилось — 8 б.

учні записують розв’язання задачі в зошиті.
2.Розв'язування логічних задач

• У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у родині? (8)


• Якщо курка стоїть на одній нозі, то її маса — 2 кг. Якою буде маса курки, якщо вона буде стояти на двох ногах?

3. Робота з геометричним матеріалом. (слайд 9)

Які геометричні фігури ви бачите?




  • Як знайти довжину ламаної?

VI. Підсумок уроку. Рефлексія. Домашнє завдання.

Заповніть пропуски, щоб рівність була правильна (слайд 10)

_+8=10 _+8=13

_+8=11 _+8=17



_+8=12 _-8=10

Д.з.:с. 39, завдання 207; 208.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка