Тема. Таблиця ділення на 9



Скачати 31.51 Kb.
Дата конвертації22.02.2016
Розмір31.51 Kb.







Виконала і провела

Бойко Лідія Миколаївна

Тема. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 9

Мета: повторити спосіб складання таблиць ділення на основі відповід­ної таблиці множення; вправляти учнів у застосуванні таблиці ділення, у розв'язанні задач на зведення до одиниці та завдань на знаходження частини від числа.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця «Ділення на 9».
ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання.



  • Які значення мало невідоме число у рівняннях на знаходження невідомого дільника?

  • Записати значення виразу а : 8, якщо а = 16, 24, 40, 64.

2. Усні обчислення.

1)Розв'язування задач на повторення таблиці множення й ділення.

Йшли два їжаки, несли по три буряки.

А ви їм допоможіть — буряки ті полічіть. (= 6)



  • Сім стручків гороху взяли,

по 7 зернин ми з них дістали.

Усі поміркуйте, як один,

скільки буде горошин? (7 ·7 = 49)


Всі по 8, як один. Скільки з'їли всіх морквин? (8· 3 = 24)

• 8 яблук у корзині


Принесла мати дитині

І сказала: «На, мій сину,

Четверту з'їж із них частину».

Хто тепер з вас відповість,

Скільки яблук хлопчик з'їсть? (8:4 = 2)


  1. Робота біля дошки (троє учнів) та у зошитах (решта учнів).


9 · 5 + 46

71 – 9 · 7

100 – 45 : 5

56 – 42 : 7

24 – 9 : 3

(36 + 47) : 6

х : 5 = 6

х · 5 = 30

х – 5 = 6

а ·7,

якщо а = 3, 5, 9

а : 4,

якщо а = 16, 28, 36

а - 16 ,

якщо а = 40, 56, 81

3) Фронтальне опитування.



  • Значення якого виразу більше: 8 · 7 чи 9 · 6?

  • До суми трьох дев'яток додати дві дев'ятки.

  • Різницю чисел 25 і 16 збільшити у 5 разів.

  • Перше число 9, друге - х. Назвати друге число, якщо х = 4.

  • Невідоме число зменшили у 7 разів і дістали 9. Яке це число?

4) Гра «Приготуй салат».

На малюнку — овочі та фрукти. Біля них — приклади (за вибором учителя). Учні повинні розкласти їх на дві тарілки: салат овочевий і са­лат фруктовий. Беручи малюнок, учень повинен розв'язати приклад.



III. Вивчення нового матеріалу

1.Складання таблиці ділення на 9.

На дошці — таблиця множення числа 9. Учні, дивлячись на неї, на­зивають відповідні приклади таблиці ділення на 9.

Опрацювання завдань № 425 і 426.



  1. Фронтальне розв'язування прикладів з опорою на таблицю ділен­ня на 9.

  2. Знайти частину від чисел (робота за таблицею № 429).

  3. Фізкультхвилинка.

  4. Самостійне розв'язування задачі № 428.

  5. Робота над задачею з логічним навантаженням (№ 430).

  • Скільки всього карасів поклали в юшку брати? (7 + 4 + 3 = 14)

  • Як була розподілена між братами та риба, що залишилась? (Одна­ково)

  • Чи можна дізнатись, скільки залишилось у кожного брата? 41-14 = 27; 27: 3 = 9.

  • Як тепер можна дізнатись, скільки риби мав спочатку кожен брат? 9 + 7 = 16; 9 + 4 = 13; 9 + 3 = 12.

  • Як можна перевірити, чи правильно ми знайшли кількість риби кожного брата? 16 + 13 + 12 = 41

IV.Підсумок уроку

- Яку закономірність використовували під час складання таблиці ділення на 9?



V.Домашнє завдання

№ 431, 432.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка