Тема: Твоя країна Україна. Мета



Скачати 46.71 Kb.
Дата конвертації18.03.2016
Розмір46.71 Kb.
Тема: Твоя країна - Україна.

Мета: Формувати в учнів первинне уявлення про Україну як незалежну дер-жаву, про усвідомлення своєї приналежності до держави;ознайомитися з символами України; продовжувати ознайомлювати з картою України; вчити розповідати про Україну; виховувати любов до Батьківщини, інтерес до піз-нання багатої історії держави, бажання вивчати та примножувати державні та народні традиції.

Обладнання: Ілюстративний матеріал „Мальовнича Україна”, карта Украї-ни, набір предметних малюнків: кущ калини, гніздо, лелека, верба, тополя, соловейко та інші.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Девіз уроку.

Щоб урок пройшов цікаво –

Всі беремося до справи !

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.


  • Сьогодні ми дізнаємося багато цікавого про Україну, про символи нашої держави .

  • Один учень зачитує завдання уроку.

ІІІ. Декламування учнями віршів про Україну ( прикріплюють кольорові

прапорці на карті України.)



ІV. Актуалізація опорних знань.

    1. Відгадайте загадку. ( запис на дошці )

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов”їна…

Люби, шануй, оберігай

Усе,що зветься… (Україна)



Один учень записує відгадку.

  • З якої літери пишемо це слово? Чому?

  • Назвіть слова-ознаки нашого краю у першому реченні.

  • Назвіть спонукальне речення. До чого воно нас спонукає?

  • Кого стосуються ці слова?

  • Молодці!

    1. Прочитайте пірамідку слів.

їна


їнка

укра їнець

їнський

-Яке слово найменше? …найбільше?



- Складіть словосполучення із кожним словом.

3. Розгадування міні-кросворда.

К По вертикалі: місто, столиця нашої держави

И По горизонталі: назва нашої Батьківщини.

У К Р А Ї Н А

В

  • Чому Київ так названо? На честь кого?

  • Як звали братів Кия? …сестру?

( Діти використовують вивчену інформацію з уроків читання. )

  • Молодчинки!

  1. Творчі завдання в групах.

1 група: прочитати прислів”я, відшукавши його другу частину, поясни-

ти їх значення:



Людина без Батьківщини - де мати народила.

Та земля мила, гніздо має.

Всяка пташка своє що пташка без крил.

2 група: доберіть слова- ознаки до слова Україна. Складіть кілька ре-

чень.

( Прекрасна, красива, квітуча, вільна, молода, рідна, незалежна..)


  1. Читання слів ( таблиця на дошці )

К З К С

Р Е О Т

А М Р О

Й Л Д Р

Я О О

Н Н

А

  • Складіть словосполучення з цими словами та введіть їх у речення.

( для дівчаток – перше і третє слова ; для хлопчиків – друге і четверте)

  1. Розминка для очей. Таблиця Шульте.



5 17 3 9 21

2 13 25 14 7

15 22 6 10 1

18 4 11 19 23

12 8 16 24 20



  • Яке число найменше? найбільше?

  • Тому що, саме стільки областей має наша країна.

  • А в якій області живемо ми з вами?

  • Умовно нашу країну ми можемо поділити на такі частини:

на північну, південну, західну, східну та центральну.

( Вчмтель показує на карті )



  • Так от ми з вами знаходимось в центрі України.

  1. Гра „Назви свою адресу”. „Карусель”

Учні використовують таблицю:

область

район

село

вулиця

… № будинку



V.Фізкультхвилинка. ( під музичний супровід )

І-і-і! І-і-і! Посміхнуся я тобі.

Я до тебе повернуся

І тобі теж посміхнуся.

Ми пограємось з тобою

І присядемо обоє.

Вгору руки підніматимемо

І тихенько опускатимемо.

Відпочили ручки – ніжки ?

Знов сідаємо за книжки!


  1. Складання колективної розповіді про Україну ( рідний край).

  2. Повідомлення дітей про державну символіку нашої країни.

  • Кожна держава має свої символи. Наша Батьківщина також має свою

символіку: прапор, герб та гімн.

10.Розповідь вчителя про країни – сусіди.

( Вчитель розповідає і показує на карті )


  • Україна межує з Польшею, Угорщиною, Румунією, Словаччиною,

Молдовою, Білорусією та Росією.

11.Розгадування кросворда. У К Р А Ї Н Ц І



К А Р П А Т И

Р І З Д В О

Т А Р А С

К И Ї В

Д Н І П Р О

Є В Р О П А

1. Народ, що проживає в Україні.

2. Назва українських гір.

3. Найбільше православне свято, яке святкують взимку.

4. Ім’я відомого українського поета та художника.

5. Столиця України.

6. Найбільша річка України.

7. Частина материка Євразія.

- Молодці!

VІ. Повторення вивченого.

а) -Що означають ці записи на дошці?



28 червня 24 серпня

28 червня – День Конституції України.

24 серпня – День незалежності України.

- Яку річницю ми з вами святкували цього літа?

б) Виконання пісні „Єдина родина” .

VІІ. Підсумок уроку.

1. Чи сподобався вам урок? Відповідно відшукайте потрібну вам таб-

лицю ( „Так”. „Ні”, „ Не знаю”)

2. Доберіть слова близькі до значення слова Україна.



(Батьківщина, Вітчизна, рідний край, рідна земля)

2.Оцінювання учнів.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка