Тема. У колі рідної сім’ї (Слайд 1) Матеріал до уроку



Скачати 76.81 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір76.81 Kb.
Тема. У колі рідної сім’ї (Слайд 1)

Матеріал до уроку. Варвара Гринько «Сім» (лічилка). (Слайд 2)

Василь Сухомлинський «Тетянка усміхається!»


Мета. Удосконалювати навички виразного читання; (Слайд 3)

збагачувати активний словниковий запас;

виховувати любов до усіх членів сім’ї.

Обладнання: Родовідні дерева (на англ. мові), презентація до уроку, дерево для додатки

Хід уроку


  1. Організація класу до уроку. 

Вчитель. Діти! У народі кажуть: «Добрий гість – дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Подаруйте їм посмішку, побажайте їм гарного дня.

1.     Привітання. 

Здраствуй, золоте!

  • Я всміхаюсь квіточці

Хай вона росте.

  • Я всміхаюсь дощику

Лийся, мов з відра.

  • Друзям усміхаюся,

Зичу їм добра.
Привіт, сусід!

Посміхнись мені.

На уроці не сумуй,

Усім посмішки даруй.


2.     Гімнастика розуму та підготовка до читання: (Слайд 4)

Вчитель. Якщо ви правильно складете розсипані склади, то зумієте прочитати слова, що будуть епіграфом нашого уроку.


клад

в

мї

крааа

На



ли

щий

ко

сі

що

лад.



Нащо кращий клад,

Коли в сімї лад.

ІІ. Підготовка до читання.

  1. Робота над скоромовкою (Слайд 5)

Родовід

(Скоромовка)

Кульбаба мала бабу,

Із баб кульбаб кульбабу,

І пракульбабу бабу,

Що мала також бабу.

А баба пракульбаби

Була пра-пра-прабаба

Всім бабиним кульбабам.

Така була кульбаба –

Сама кульбабам баба!




  1. Розгадування кросворда. (Слайд 6)

– Ким для вас є ці люди, дізнаєтесь, розв’язавши кросворд. Закінчіть речення і впишіть дібрані слова у кросворд.

  1. Донька моєї мами – то моя … (сестра).

  2. Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи… (тато).

  3. Своїх онуків розуму навчає старенький … (дідусь).

  4. Найбільше пестять та голублять своїх дітей … (мами).

  5. Батькам на потіху росте здоровий, розумний їхній … (син).

  6. Твою матусю донечкою кличе твоя … (бабуся).

– Прочитайте у виділених клітинках зверху вниз слово, близьке за значенням до слова сім’я. (Родина).



  1. Вправи на розширення кута зору. (Слайд 7)

– Прочитайте з карток назви наших рідних. Скажіть, яке слово зайве у кожній піраміді слів. Поясніть свій вибір.

ІІІ. Оголошення теми уроку, мотивація навчальної діяльності школярів.

Вчитель. Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити і читати різні художні твори про сім’ю, родину. І почнемо із лічилочки Варвари Гринько «Сім».

  1. Робота над назвою лічилки.

Вчитель. З чим у вас асоціюється назва віршика «Сім»?

(Відповіді дітей.)

Асоціативний кущ.                                               (Слайди 8, 9)

–  З давніх часів число 7 вважалося магічним. Воно зустрічається і в міфології, і в народній мудрості, і в художній літературі: (7 кольорів у веселці, «Білосніжка і 7 гномиків», «Вовк і 7 козенят», 7 днів у тижні, українська народна казка «7 дочок», 7 нот на нотному станіквіточка-семипелюсточка, є 7 смертних гріхів, Рим побудований на 7 горбах. У Біблії число 7 зустрічається 180 разів …)




  • Загадкова хатка (Слайд 10)

Ось перед вами, друзі, хата,

У ній 4 є кімнати.

А ось вам загадка моя:

Як тут розміститься 7 “Я”?


IV. Робота над лічилкою В. Гринько «Сім». (слайд 11)

  • Послухайте лічилку і скажіть, чи є, на вашу думку, лад у цій сім’ї?

  • Кого з членів сім’ї ви запам’ятали?

  • Прочитайте ще раз лічилку мовчки. Від імені кого ведеться розповідь?

  • Розгляньте малюнок. Хто тут є? Кого із сімейки на малюнку немає?

  • У кого така ж сім’я?

  • Як би ви розповідали лічилку про свою сім’ю? Як її назвали б?

  • Для чого складаються лічилки?

  • Потренуйтеся читати лічилку мовчки.

Вчитель. Любо нам у рідній хаті (слайд 12)

Там, де рідний батько, ненька,

Там, де братчик і сестричка,

І бабусенька старенька.



Юрій Шкрумеляк

V. Фізкультхвилинка. (Слайд 13)

Вчитель. Під час читання весь час працюють очі. Влаштуємо і для них відпочинок.

Сплять маленькі совенята (очі заплющені).

Раз – розкрили оченята,

Подивилися навколо (кругові рухи очима).

Потім вгору і додолу (лише очима, головою не рухати).

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво, оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати.

VI. Робота над родовідним деревом (Англ. мова)

Вчитель. Наші предки уявляли життя на землі як велетенське Дерево Роду. Кожен із вас підготував дерево свого роду. Уявіть, що до нашої школи завітали дітки з Англії і цікавляться вашою родиною. Щоб ви їм розповіли? Як прийнято у вихованих людей – розповідати будемо на мові гостей.

(Розповіді дітей на англ. мові про свою сім’ю.)

VІІ. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Тетянка усміхається!».

1. Читання твору вчителем.

– Прослухавщи оповідання Василя Сухомлинського «Тетянка усміхається!», дізнаєтеся, яка радісна подія відбулася у цій сім’ї.



2. Словникова робота. (Слайд 14)

очі

Тимка

радісно

сьогодні

пшеницю

сіє

скрикнув

тривожні

усміхнеться

поцілував

  • Прочитайте «сходинки» слів. Прочитайте найкоротше, найдовше слово, з наголосом на перший склад.

  • Доберіть слова, близькі за значенням до слів «радісно», «тривожні».

  • Прочитай словосполучення, об’єднавши слова з першої та другої колонок.

3. Читання твору учнями вголос «ланцюжком».

  • Читаючи, простежте, які почуття переживав хлопчик, спостерігаючи за немовлям.

  1. Вибіркове читання. Аналіз змісту. (Слайд 15)

  • Як мама доглядала за маленькою донечкою?

  • Чого дуже хотілося Тимкові? Що його дивувало? Прочитайте.

  • Чому Тимко так чекав, коли усміхнеться сестричка?

  • Чому татові очі були тривожні? Що їх змінило в одну мить?

  • Хто розділив радість сім’ї Тимка?

  • Нзвіть усіх, хто зрадів дитячій усмішці.

  • Які почуття переживав хлопчик, спостерігаючи за сестричкою?

  • Як ви гадаєте батьки радіють дитині, поки вона немовля?

Вчитель. Батьки, родичі радіють успіхам дитини у будь-якому віці. Тож вчіться радувати свою родину!

  1. Вправи на розвиток читацьких навичок.

Гра «Хто швидше»

  • Знайдіть і прочитайте речення, в яких ужиті словосполучення із словникової роботи.

  • Прочитайте кожне речення, у якому зустрічається слово «усміхається».

Вчитель. Хай тішиться внуками бабця та дід! (Слайд 16)

Хай татко і мама радіють дитині!

Хай буде, як дуб, могутній наш рід!

Хай злагода й мир запанують в родині!

А ми з вами, наш клас, теж родина? Як ви думаєте?

(Відповіді дітей.)

Родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, школа, і весь народ. Відкритий погляд, весела посмішка говорить про душевну доброту. Посмішка і добрий сміх – то часточка радощів, які допомагають жити, вчитись і долати труднощі. Будьте вірною підтримкою одне одному, діліть достойно і родощі, і труднощі.



(Оформлення родового дерева класу).

VІІІ. Підсумок уроку.

(Інтегрований урок з читання т англійської мови у 2 класі)

(за новою програмою)

Підготувала

вчитель початкових класів

ЗОШ І-ІІІ ступенів №6

Сахнюк Світлана Іванівна


Славута

2013


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка