Тема. Удар внутрішньою стороною ступні по м’ячу. Зупинка м’яча підошвою



Скачати 131.83 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір131.83 Kb.
Урок фізичної

культури

з елементами

футболу

для учнів 4 класу


Тема.Удар внутрішньою стороною ступні по м’ячу. Зупинка м’яча підошвою.
Мета:

освітня – повторити, закріпити пересування з м’ячем та способи ведення м’яча; вивчити удар внутрішньою стороною ступні по м’ячу та зупинку його підошвою;

розвивальна – розвивати координацію рухів;

виховна – виховувати морально-вольові якості (дисциплінованість, кмітливість, колективізм).


Завдання:

  1. Повторити правила техніки безпеки на уроках футболу; історію футболу.

  2. Удосконалювати техніку пересування і ведення м’яча.

  3. Навчити удару внутрішньою стороною ступні по м’ячу та зупинці його підошвою.

  4. Сприяти розвитку координації рухів, рухових здібностей та якостей учнів засобами рухливих ігор і естафет.

  5. Виховувати вольові якості (дисциплінованість, кмітливість, колективізм, сміливість).


Тип уроку: комбінований.
Обладнання: футбольні м’ячі, стійки, мультимедійний центр, комп’ютер, музичний центр, картки.
Місце проведення: спортивна зала.

Хід уроку

Зміст навчального матеріалу

Дозування

Методично-організаційні вказівки

  1. Підготовча частина (14-15хв)

1.Організований перехід до місць занять.

1 хв

У колону по одному. Дистанція 0,5 м. Музичний супровід (Champions league anthem).

2. Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку.

В нас сьогодні на уроці – найзахоплююча в хлопчаків гра,

Виникла у Англії вона.

До розбійницьких розваг

Прирівнялась здавна,

Тому урядом країни заборонена була.

Та Британія правила гри розробила

І знову її відновила.

Україна в 2001 році на своїх уроках елементи гри вводила.

Хто із вас вже є охочим

І назвати гру цю хоче? (Футбол).

Будем на уроці техніку футболу вивчати:-навчимось підошвою м’яч зупиняти;

- в ударі м’яча внутрішньою стороною стопи будем вправлятись;

- повторим, як вести м’яч і з ним пересуватись;

- про розвиток фізичних якостей подбаєм,

І до школи футболістів

Нині завітаєм.


1 хв

Рапорт за встановленою формою. Перевірити стан спортивного одягу та взуття.
Розповісти, пояснити та отримати зворотну інформацію про розуміння учнями завдань на урок.


3. Бесіда “Євро - 2012”.

Техніка безпеки на уроці:

Щоб урок наш розпочати

Треба правила техніки безпеки

На заняттях футболу пригадати.

-Молодці! Пора в дорогу!

Хай Господь нам допоможе!


1 хв


Розповісти, пояснити, отримати зворотну інформацію.



4. Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС) за 10 с.

30 с

У нормі – до 90 уд/хв

5. Розбити клас на групи за станом здоров’я.

30 с

Друга група працює за карточками.


6 Стройові вправи, повороти на місці:

“Праворуч!”, “Ліворуч!”.

Крок вперед з лівої ноги:

“Кроком руш – 1,2!”.

Крок назад: “Кроком руш – 1,2!”.


30 с

Фронтальний метод організації


7. . Різновиди ходьби і бігу:

1. Ви погляньте, як завзято

Йде наш клас!

Футболістом називатись

Хоче кожен з нас.

(стройовий крок)

2. Бігти всім, футбол пограти

Забажалося малятам.

(повільний біг)

3. Враз ми стали на носочки –

Дотяглись до воріт верхньої точки

А тепер на п'ятки стали –

Перекладини дістали.

(ходьба на носках; на п'ятках)

І присіли, пострибали

В присяді пішли, помалу,

(ходьба в присяді)

Далі йдемо всі -

На зовнішній стороні ступні

Ногу повертаємо –

І внутрішню сторону стопи розминаємо. (на зовнішній і внутрішній стороні ступні)

5.Чуєм: крик, удар і гол! – піднімаємось

Враз праворуч повертаєм –

Приставним кроком стрибаєм

(приставні кроки)

6.Вдих і видих робим справно,

Кисті розслабляєм плавно.

7.Пробіжімось, дітки, трішки

Випрямляєм прямі ніжки.

(біг з прямими ногами)

8. І гомілки закидаєм,

Схресним кроком вишиваєм,

Піднімаємо коліна,

Щоб нічого не боліло.

9. Біг спиною – дружно всі

Повернулись – молодці!

Враз: свисток – змінити рух

Повертаєм швидко, друг.

10. Вправи на відновлення дихання:

Руки піднімаємо,

Повітря вдихаємо.

Вуха закриваємо,

Звук [а] вимовляємо.

11. В колоні йдемо,

М'яч беремо.

Весело крокуємо

До футбольної школи мандруємо.

3 хв


до 20 м

до 15 м
до 20 м

до 15 м

30 с




У колону по одному. Виконують під речитатив

Формувати правильну поставу.

Темп середній. Змінювати положення рук, залежно від виконуваної вправи.


Потоковий метод організації діяльності учнів. Темп середній. Виконувати за командами. Виправляти помилки: підказкою, порадою, повторним поясненням, повторним виконанням.

Дистанція – 2 кроки. Стежити за поставою.

Темп повільний


8 Перешикування за командою у колону по два: “Клас, у колону по два через центр – руш!”.

30с



Чітко виконувати повороти. Під рахунок учителя.

9. “Мозковий штурм”.

  • Назвати відомих футболістів України.

- Назвати володарів Золотого м’яча.
10. Загальнорозвивальні вправи з м’ячем:

  1. В.п. – основна стійка, м’яч попереду в опущених руках.

1 – підняти м’яч вверх;

2 – прогнутися;

3 – нахилитись вперед, достаючи м’ячем підлоги;

4 – В.п.


  1. В.п. – ноги нарізно, м’яч попереду в прямих руках.

1-2 – нахили тулуба праворуч, 3-4 – ліворуч; дивитись на м’яч.

  1. В.п. – основна стійка, м’яч у витягнутих вперед руках.

1 – мах лівою ногою, достаючи до м’яча;

2 – В.п.;

3 – мах правою ногою, торкаючись м’яча;

4 – В.п.


  1. В.п. – випад вправо, м’яч на підлозі, руки на м’ячі. 1-2 – перенести вагу тіла на праву ногу; 3-4 – на ліву, не відриваючи п’ятки від підлоги.

  2. В.п. – ноги разом, м’яч внизу в лівій руці. 1-3 – рівновага на лівій нозі, м’яч у прямих руках попереду;

4 – В.п. – те ж саме на правій нозі.

  1. В.п. – ноги нарізно, м’яч між стоп. Жонглювання м’ячем внутрішньою стороною стопи.

В.п. – основна стійка. М’яч попереду біля стоп. Настрибування на м’яч лівою та правою ногою.

30с


5 хв

4-6 разів


4-6 разів

4-6 разів

6-8 разів

3-4 рази


9-11 разів

6-8 разів



Щоб до футбольної

Школи завітати,

Треба її штурмом взяти,

Тільки не силовим,

А мозковим.
Пояснити, показати вправи.

Формувати поставу, правильне дихання. Виконувати за командою вчителя. Темп і ритм повільний.


Коліна не згинати.

Помилки: неточність рухів.


Виправлення: підказка, допомога, повторення.

Фронтальний спосіб організації діяльності учнів.


Основна частина (20-25 хв)

1. Навчити удару по м’ячу внутрішньою стороною стопи.

Учитель:

Удар внутрішньою стороною ступні використовується як точна передача на невеликі відстані, а також при ударах з близької відстані.


  1. Рахуй так, щоб опорна нога була на 10-15 см позаду м’яча.

  2. Зігни коліно цієї ноги, а ногу направ уперед.

  3. Ступня б’ючої ноги розвертається до м’яча внутрішньою стороною.

  4. В момент удару тулуб над м’ячем.

  5. Рухається вся нога.

  • Показ відеоролика про те, як цю вправу виконують учні футбольної школи.

Футбольна імпровізація з м’ячем:

  • відпрацювання удару в парах;

  • удар по м’ячу серединою ступні з місця(імітація);

  • удари по м’ячу з короткого розбігу.



4хв
30 с


30 с

1 хв
2 хв




Діти уважно слухають.

Повторити удар, який демонструють на відео.

Груповий метод організації діяльності учнів.

Розповісти, пояснити, показати.


Музичний супровід

(Тарас Курчик - “Україна грає у футбол”).


2. Навчити зупинці підошвою м’яча, що котиться.

Одним із способів зупинити м’яч – це “заклинити” його.



  • Уважно стежте за м’ячем;

  • нога трохи піднята та зігнута;

  • тримай п’ятку нижче, ніж носок.

  • Коли м’яч підкотився, трохи підніми стопу і впіймай його, натиснувши підошвою.

  • Показ відеоролика “зупинка м’яча підошвою”.

Завдання “Футбольне дозвілля”:

  • передача м’яча ударами внутрішнім боком стопи по м’ячу, що котиться (відпрацювання або показ);

  • зупинка м’яча підошвою та внутрішнім боком стопи.




4 хв


Пояснити, показати, практична спроба. Виправити помилки (підказати, допомогти, повторити).
Демонстрація слайду.

Музичний супровід

(ТНМК - “Viva Україна ”)



3.Гра “Обведи грака”.

3 хв


Учні стають парами. Один напроти одного на відстані 8 м. Перший грак веде м’яч внутрішньою та зовнішньою сторонами підйому, обводить грака, стає на своє місце і передає м’яч ударом внутрішнім боком стопи другому гравцю. Цей гравець робить те саме, що й попередній.




4. Перешикування з двох колон у два кола.


10 с

Виконувати за командою.


5. Гра “М’яч середньому”.

3 хв




Звернути увагу на роботу стопи.

Гравці утворюють кілька кіл. У центрі кожного - "середній", який по черзі передає м'яч товаришам, а ті по колу передають йому.

Отримавши м'яч від останнього гравця, середній піднімає його вгору.

Виграє команда, яка першою закінчила передачу м'яча.

Після цього "середнього" міняють. Правила гри дозволяють йому пропускати когось із гравців – він повинен передавати м'яч по черзі кожному.


6. Естафети :

  1. Обведення стійок і удар по воротах на точність.



  1. Пересування з м’ячем.



5 хв

Змагальний метод.

Музичний супровід

(MadHeadsі Альона Вінницька – “Україно, вперед!”)

Біг спиною вперед, в лівій руці м’яч, правою торкаємо підлоги, передаємо м’яч в праву руку, ліва торкається підлоги.


7. Гра “Краб”



5 хв


Позначити стійками ігровий коридор, шириною 8 м. Між кожною парою стійок розташовується захисник "краб". Він, опираючись на руки і ноги, догори обличчям, може пересуватися тільки між своєю парою стійок. Треба провести м’яч повз кожного "краба", щоб він його не відбив.

Музичний супровід

(Тартак - “Україно, забивай!”)





  1. Заключна частина (4 хв)

1. Релаксація.

Перешикування в колону по одному для виконання вправ на відновлення дихання.

2. Пальчикова гімнастика.



30 с


30 с

Музичний супровід

(Іграшки - “Оле-оле Україні!”)

Виконувати за командами


1,2,3,4,5 –

Ми йдемо у футбол грать.

Цей ось пальчик – нападаючий,

Цей ось пальчик – півзахисник,

Цей ось пальчик – захисник,

Цей ось пальчик – воротар,

А цей – арбітр.



3. Гра на увагу “Гол, мимо”.

1 хв

Учитель піднімає ліву руку, що означає "Гол". Права рука - "Мимо". Дві підняті руки вверх - "Ура".

4. Рефлексія.

Учитель:


“Що нового ви дізналися на цьому уроці?”

“Що ви зрозуміли з цього уроку?”

“Чого ви не вміли або не знали, а тепер знаєте?”


30 с

Учні відповідають на запитання.


5. Психологічний тренінг.

30 с


Підніміть руки ті, хто вважає себе хорошим футболістом. А хто вагається?

Чи є інші думки? Тепер візьмемося за руки і скажемо разом: “Я – футболіст, ти – футболіст, ми - футболісти”.



6. Оцінювання.

10 с


Подякувати учням за старанну роботу на уроці.

7. Домашнє завдання.

20 с


Навчити друзів удару по м’ячу внутрішньою стороною стопи та зупинці м’яча підошвою.

8. Коло пошани.

20 с


Під музику і аплодисменти учні проходять коло пошани.

9. Вихід із залу.

10 с

Учитель аплодує своїм учням.

Картка 1

  1. Яка країна є батьківщиною сучасного футболу?

а) Англія;

б) Франція;

в) Португалія.

2. Назвати відомих українських футболістів.

_______________________________________


  1. Кого із футболістів ви бачите на фотографії?

images.jpg

_______________________________________



  1. Скільки голів забив В.В. Лобановський?

_______________________________________

  1. Проведення чемпіонату Європи розпочато в:

а) 1908 р.; б) 1930 р.; в) 1960 р.

6. Які типи ударів у футболі ви знаєте?

________________________________________


  1. Біг, стрибки, зупинки, повороти, біг спиною уперед, перехресний та приставний кроки – це:

а) удари по м'ячу;

б) ведення м’яча;

в) техніка пересування.

8. Дриблінг – це:

а) ведення м’яча;

б) зупинка м’яча.

9. Що означає жовта картка, яку показує суддя?

_________________________________________

10. Що означає червона картка?

_________________________________________


Картка 2

  1. Найзахоплююча в світі гра з м’ячем?

_________________________________________

  1. Яка країна є батьківщиною сучасного футболу?

а) Англія;

б) Франція;

в) Португалія.

3. До чого прирівнювався футбол в Англії у 16 столітті?

а) до розбійницьких розваг;

б) до сучасних танців;

в) до баскетболу.

4. Під час занять футболом потрібно:

а) вибирати місце для гри так, щоб м'яч не влучив у шибки;

б) прибирати ігровий майданчик, потурбуватися про безпеку сторонніх людей;

в) грати можна будь-де;

г) виконувати підготовчі вправи для розминки;

д) допускається незначне порушення правил;

е) після занять м’яч покласти на місце;

є) суворо дотримуватись правил гри.

5. Під час занять з футболу заборонено:

_______________________________________________________________


  1. Правила гри у футбол розроблено в:

а) Англії;

б) Америці;

в) Великій Британії.

7. Назвати видатних українських футболістів:

______________________________________________________________________________________________________________________________


  1. Чемпіонати світу з футболу розпочалися в:

а) 1930 р.; б) 1863 р.; в) 1860 р.

9. Скільки гравців у футбольній команді?

_______________________________________________________________

10.Назва українського футбольного клубу:

а) Мілан; б) Динамо; в) Реал.
Картка 3


  1. Яка країна є батьківщиною сучасного футболу?

а) Англія;

б) Франція;

в) Португалія.


  1. Назвати видатних українських футболістів:

______________________________________________________________________________________________________________________________

  1. Кого із футболістів ви бачите на фотографії?

images.jpg

  1. Скільки голів забив В.В. Лобановський?

  2. Проведення чемпіонату Європи розпочато в:

а) 1908 р.; б) 1930 р.; в) 1960 р.

  1. Які типи ударів у футболі ви знаєте?

_______________________________________________________________

  1. Біг, стрибки, зупинки, повороти, біг спиною уперед, перехресний та приставний кроки – це:

а) удари по м'ячу;

б) ведення м’яча;

в) техніка пересування.

8. При ударі серединою підйому треба бити:

а) точно по центру м’яча;

б) збоку м’яча.

9. Дриблінг – це:

а) ведення м’яча;

б) зупинка м’яча.

10. Мета фінтів:



а) забити гол;

б) звільнитися від опіки.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка