Тема. Українська народна казка “ Рукавичка ”. Мета



Скачати 53.13 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір53.13 Kb.
Тема. Українська народна казка “ Рукавичка ”.
Мета: поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки;

розвивати навички діалогічного мовлення, правильно інтонувати речення; вдосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види робіт над текстом; формувати уміння переказувати казку, зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації; збагачувати активний словниковий запас;

вчити правильно висловлювати свої думки; виховувати бажання бути щирим, добрим.
Обладнання: предметні малюнки, презентація, маски тварин, тестові завдання.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Нумо, дітки, підведіться.

Один одному всміхніться.

Чули, вже дзвенів дзвінок –

Починаємо урок.


Наш девіз: ( Слайд 2 )
Думати — швидко,

Відповідати — чітко,

Працювати — дружно,

Запам'ятовувати — міцно.


II. Мовна розминка. ( Слайд 3 )

1. Гра «Впіймай звук».


ІІІ. Фонетична розминка.

1. Гра «Хто як говорить». ( Слайд 4 ).

2. Розчитка. Розчитування складів. ( Слайд 5 ).


  • КА – АК КУ – УК КА – КА – КА

  • КЕ – ЕК КЯ – ЯК КО – КО – КО

  • КИ – ИК КІ – ІК КУ – КУ – КУ

  • КО – ОК КЮ – ЮК КУ- КА- РІ- КУ

3. Робота над скоромовкою. ( Слайд 6 ).



Курник кривенький на горбку.
Гарненька курка в курнику
.
4. Прочитай за 20 секунд. ( Слайд 7 ).

каже кабан зайчик скраєчку

коли жабка вовчик собачка

кущі мишка лисичка сказав

куди братик сестричка іклан
- Яка буква спільна для слів кожного стовпчика?
5. Гра “Згадай казку”. ( Слайд 8 ).
Буква “Ка” казки складає,

А тому у вас питає:




ІV. Повідомлення теми і мети уроку. ( Слайд 8 )
Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.


Казка – це світ чарівний та незвичний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.


У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку і діти, і дорослі всі.


Сьогодні з вами у нас незвичайний урок ми поринимо у світ казки.

Тема нашого уроку: Казка, і все що пов’язано з казкою. Адже саме з казок ми дізнаємося не лише про якісь події , а вони й вчать нас.

Давайте подумаємо що таке казка?

А насправді казка розповідний твір про вигадані, часто фантастичні події.

Казки бувають народні, і авторські.

Чому вони називаються народі? Бо їх склав народ, а авторські склала людина – автор. Ще казки поділяють за жанрами. Жанр це різновид, тобто різні види казок. Жанр казки дуже близький до оповідання, проте має свої специфічні риси. За змістом і формою казки не однотипні. Вони умовно поділяються на три групи:

1. Казки про тварин, в яких центральними дійовими особами виступають звірі або птахи: «Рукавичка», «Лисичка й Журавель», «Лисиця та Вовк», «Колосок».

2.Чарівні (фантастично-пригодницькі та героїчні), в яких провідними героями виступають могутні воїни-визволителі чи інші особи, що втілюють у собі найвищі позитивні якості людини: «Кирило Кожум'яка», «Снігуронька»;

3. Соціально-побутові та побутові. В них типовими позитивними героями виступають прості люди наділені кращими позитивними рисами: «Зароблений карбованець»

Я думаю що ви багато читали казок, і ми з вами зараз перевіримо ваші знання з казкознавства. На дошці ви бачите малюнки з різних казок, але герої цих казок розгубилися. Допоможіть герою потрапити у свою казку. (Учитель показує казкових героїв, а діти називають з якої вони казки.)

- вовк та семеро козенят

- лисиця та їжак

- колосок

- кривенька качечка

- рукавичка

Добре дітки я бачу ви гарно знаєте казки.


-Сьогодні на уроці ми прочитаємо одну казку. А назву її ви дізнаєтесь, коли розгадаєте ребус. ( Слайд 9 )
Де ж усі сховались звірі?

У якій такій квартирі?

Дуже тісна, невеличка

Це чудова…(Рукавичка).


V. Опрацювання казки “ Рукавичка ”.

1. Прослуховування казки в аудіо записі.

2. Комбіноване читання казки вчителем і учнями. ( Слайди 12-34 )

3. Словникова робота. ( Слайд 37 )


Мишка скрекотушка

Жабка сестричка

Лисичка шкряботушка

Вовчик іклан

Кабан братик

Зайчик набрідь

Ведмідь побігайчик
VІ. Фізкультхвилинка.
VІІ. Інсценізація казки учнями.
VІІІ. Гра “ Математичний центр ” ( Слайд 38 )

Девіз: Зможемо!


- Скільки всього звірів було в рукавичці? Назвіть їх.

- Хто прийшов перед вовком?

- Хто прийшов п’ятим?

- Хто прийшов перший, а хто останній?

- Назвіть всіх тварин у порядку збільшення: від найменшої за розміром до найбільшої.
ІХ. Розвиток зв’язного мовлення. ( Слайд 12 )
- Розгляньте малюнки. Кого з героїв художник не зобразив?

- Пригадайте, як закінчилася казка? Розкажіть її кінець.


Х. Підсумок уроку.
- А зараз підсумок уроку ми проведемо у вигляді інтерв’ю.

- Яку казку ми прочитали?

- Які герої казки вам запам’яталися?

- Чого навчає нас ця казка?


Оцінювання учнями своєї роботи. Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці.
Ось і уроку кінець!

Хто плідно працював – молодець!

Ви дружні й активні були увесь час.

І усмішка сяє на ваших устах.

Збігла подорож як коротка мить.

Час наш дуже швидко біжить,



Ще попереду у вас багато кроків

І цікавих, і важких уроків.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка