Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання та віднімання чисел у межах 10. Прості задачі на додавання та віднімання



Скачати 64.41 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір64.41 Kb.
ТЕМА. Вправи на засвоєння таблиць додавання та віднімання чисел у межах 10. Прості задачі на додавання та віднімання.

МЕТА: закріпити обчислювальні навички в межах 10, склад чисел у межах 10; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми та різниці; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати пізнавальний інтерес до навчання, увагу на уроці через ігрову діяльність, логічне мислення, кмітливість, спостережливість, зв’язне мовлення, обчислювальні навички; виховувати любов до традицій українського народу, до природи,бажання, охайність при письмі,колективізм.

Обладнання: презентація, малюнок воріт, білети, цифри, скринька, кульки, цукерки, груші, яблука, картки із завданням.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Форма проведення: урок-ярмарок.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
1. Привітання.
Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий день!»
2. Психологічна установка. Емоційне налаштування на урок.


  • Давайте згадаємо, як треба працювати на уроці.

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.



  • Тож гаразд, часу не гаємо і урок вже починаємо.


Девіз нашого уроку: Міркувати швидко!

Відповідаємо – правильно!

Лічимо – точно!

Пишемо – гарно! (Діти читають з дошки).


ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Сьогодні ми побуваємо на ярмарку.

  • А що таке ярмарок? ( Ярмарок – це торги, які влаштовуються у певному місці і у відповідну пору для того, щоб продавцям продати товар, а покупцям – купити.)



(Відео уривок)

  • Але сьогоднішній ярмарок незвичайний ще й тому, що нам знадобляться не гроші, для щоб купувати, а математичні знання – наш розум, кмітливість, винахідливість.


ІІІ. Оголошення теми, мети уроку

  • На ярмарку ми використаємо всі свої знання з математики:

  • повторимо таблиці додавання і віднімання чисел в межах 10;

  • складатимемо та розв’язуватимемо задачі;

  • пограємо;

  • попрацюємо з геометричним матеріалом;

  • вчитимемось добра.

  • Ну, що ж, мерщій всі поспішайте. Купуйте, милуйтесь, знання здобувайте.


ІV. Повторення і закріплення вивченого матеріалу




  1. Інтерактивна технологія „Мозковий штурм”

(+ один учень біля дошки)


  1. Скільки сонечок на небі? (1)

  2. Скільки пальців на руках у тебе? (10)

  3. Скільки вікон має клас? (3)

  4. Скільки парт стоїть у нас? (14)

  5. Скільки в класі школярів? (27)

  6. Порахуйте від 7 до 10, від 17 до 20, від 10 до 5.

  7. Продовжте речення: 15 – це 10 і …(5), 18 – це 10 і …(8).

  8. Назвіть число на один більше ніж 14 (15), 19 (20);

менше ніж 17 (16), 13 (12).

  1. Назвіть число, яке має 1дес. і 1од., 1дес. і 7 од.

  2. Назвіть число, яке складається з 5 і 4 (9), 2 і 1(3).

  3. Назвіть різницю чисел 3 і 5. (2)

  4. Назвіть число, яке стоїть: праворуч від 5 (6);

ліворуч від 3 (2).

  1. Назвіть сусідів числа 7 (6, 8), 10 (9, 11).

  2. Назвіть число, яке має сусідів: 4 і 6 (5), 8 і 10 (9).

  3. Назвіть суму найбільшого і найменшого чисел (10).




  • Молодці, діти, ви впоралися із завданням успішно. Покажіть всі свої квитки. Відчиняються ворота, а ми з вами відкриваємо зошити й записуємо сьогоднішнє число.




  1. Каліграфічна хвилинка

  • Почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки. (Віршик і запис цифр)

Одиниця жартувала

та нуля все розважала.

Коли друзі поруч стали

число яке вони склали?



  • За допомогою яких цифр записується число 10? (1 і 0)

  • Як записуються цифри? (Кожна в окремій клітинці)

(Перегляд написання цифр, запис у зошитах. Обмінюються зошитами, обирають найкращу цифру.)


  1. Математичний диктант

  • Подивіться, які щирі й багаті столи. Скільки різного товару можна купити.

  • Ось тут скринька. А що в ній лежить? Хочете дізнатись?

  • Дізнаєтесь коли запишете відповіді на запитання загадки, на які цифри схожі оточуючі вас предмети.

  • Спробуємо?

  • У небі літає пташка ( 3 ).

  • В озері плаває лебідь ( 2 ).

  • Наче в цирку акробатка ( 5 ).

  • Біля печі стоїть кочерга ( 7 ).

  • Вставляємо ключ у замок і відчиняємо двері ( 6 ).

  • Смачно пахне бубликами, але не звичайними, а зліпленими по 2 ( 8 ).

  • І пряма й струнка як спиця (1 ).

  • Які цифри ви записали?

  • Яка з них найменша (1), найбільша (8)?

  • Здогадались, що лежить в скриньці? (Цифри.)




  1. Робота в групах

  • На ярмарку можна купити яблука та груші.

(Клас поділено на групи – яблуки, груші, завдання у груп різні.)

10 + 4 □ 6          13 + 1 □  15                            10 + 2 - 1           10 - 6 - 4

7 - 7  □ 10          5 - 5  □  0                              18 – 8 + 4           15 + 1 – 6
Фізкультхвилинка(музична)

Дехто з вас уже стомився

І наліво похилився,

Треба всім нам дружно встати,

Фізкультпаузу почати.


  1. Гра «День-ніч»

  • А ще на ярмарку можна пограти й отримати кульки.

(При слові «ніч» - очі закривають, «день» - відкривають; рахують кількість ударів, які почують)


  1. Розв’язування задач

  • На ярмарку продаються цукерки. Для того, щоб їх купити, необхідно виконати такі завдання: скласти й розв’язати задачі.

  1. віршовані задачі

  2. складання й розв’язування задач за малюнком (підручник ст. 118 №3)

  • Хто зображений на першому малюнку? (Ведмежата)

  • Де знаходяться ведмежата? (В корзині та біля корзини)

  • Скільки ведмежат у корзині? (6)

  • Скільки ведмежат біля корзини? (3)

  • На що вказує об’єднуюча дужка? (Скільки всього, разом)

  • З яких частин складається задача?

  • Складіть задачу.

  • Повторіть умову, запитання.

  • Якою дією розв’яжемо задачу ? (+)

  • Запишемо приклад – розв’язання у зошити. (3+6=9 (в.))

  • Який це тип задачі? (Задача на знаходження суми)

  • Погляньте на другий малюнок. Що змінилось?

  • Те, що було нам відоме стало невідомим і навпаки. Такі задачі називаються оберненими.

Обернена задача – це така, в якій те, що було відомим – стає невідомим і навпаки.

  • Складіть задачу.

  • Якою дією розв’яжемо цю задачу ? (-)

  • Запишемо приклад – розв’язання у зошити.

  • Який це тип задачі? (Задача на знаходження невідомого доданка)




  1. Робота з геометричним матеріалом. Вимірювання довжини відрізка.

  • А зараз відгадайте таку загадку. В кого є п’ятачок, але за нього нічого не купиш? (Поросятко).

  • Назвіть героя. (П’ятачок)

  • Наш П’ятачок – незвичайний, виготовлений із геометричних фігур.

  • З яких геометричних фігур складається? (круг, трикутник, овал, крива лінія)

  • Порахуйте кількість фігур(кружечків – 7, трикутників – 6, овалів – 1), визначте яких фігур більше (кругів), менше (овалів).

  • Але П’ятачок прийшов не один, а разом із своїм другом Вінні Пухом. Він просить вас провести його до горщиків з медом й виміряти довжину доріжки.

  • Яка лінія зображена на малюнку? (Ламана)

  • Як визначити довжину ламаної лінії? (Скласти всі частини)

  • Яка довжина ламаної лінії? (10 см.)

  • Накресліть такий самий відрізок у себе в зошитах.


V. Підсумок уроку

«Мікрофон».



  • Ось і завершилась наша подорож. Чи сподобалась подорожувати?

  • Чи виконали завдання уроку? (Я повторив…, Я навчився…, Я вмію…)

  • З яким настроєм закінчили подорож?

  • Що придбали на ярмарку?

Ми сьогодні додавали,

Ми сьогодні віднімали,

Та задачки розв’язали,

Все зуміли та змогли



Ми сьогодні МОЛОДЦІ!




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка