Тема: Вступний урок



Скачати 32.78 Kb.
Дата конвертації11.03.2016
Розмір32.78 Kb.
Клас \__/ Дата \__\__\____/ \__/

Тема: Вступний урок

Мета:

  • ознайомити учнів із завданнями та структурою курсу, побудовою підручника, додатковою навчальною літературою та електронними ресурсами, критеріями та засадами тематичного, семестрового і річного оцінювання; визначити хронологічні межі і періодизацію історії Нового часу; розглянути політичну карту Європи та народонаселення;

  • навчити учнів установлювати причинно-наслідкові зв’язки, складати порівняльну таблицю «Характеристика епохи Середньовіччя та Нового часу»; розвивати уміння висловлювати власну думку;

  • сприяти появі в учнів зацікавленості до ще одного періоду в історії людства – Нового часу.


Обладнання: дошка, таблиці, ілюстрації підручника, атлас.

Тип уроку: вступний урок.
_______________________________Хід уроку_____________________________
I. Організаційний момент
Привітання. Вступне слово вчителя.
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності
Бесіда за запитаннями

  1. Що вивчає історія?

  2. На які дві частини її поділяють?

  3. Яку історію ви вивчали в попередніх класах?

  4. На які періоди поділяють всесвітню історію?


IV. Вивчення нового матеріалу


  1. Місце та значення епохи Нового часу у всесвітній історії. Хронологічні межі та періодизація


Розповідь

Нові часи – це епоха змін у житті суспільства. На її початку в 15-16 ст. у багатьох державах ще продовжували панувати феодальні відносини, але також починають з’являтися нові явища: удосконалюються знаряддя праці, виробляється багато технічних винаходів, починається використання нових верстатів, механізмів, інструментів, покращується обробіток землі.


Періодизація всесвітньої історії

Назва періоду

Хронологічні межі

Історія первісного суспільства

Від появи людини на Землі – 3 тис. років до н.е.

Історія Стародавнього світу

3 тис. років до н.е. – 476 р.

Історія Середніх віків

476-1492 рр.

Історія Нового часу

Ранній Новий час: кінець XV – перша половина XVII ст.

І період: друга половина XVII – XVIII ст.

ІІ період: кінець XVIII – XIX ст.


Історія Новітнього часу

І період: 1914-1939 рр.

ІІ період: 1939 р. – до сьогодення.


Великі географічні відкриття

Реформація і Контрреформація, Відродження.

Просвітництво.




  1. Завдання та структура курсу. Критерії оцінювання


Методичні рекомендації

  1. Виділити головні особливості рубрик підручника на прикладі одного параграфа (учні виписують основні рубрики підручника в зошит).

  2. Ознайомити учнів із додатковою навчальною літературою, історичними атласами та робочими зошитами, запропонувати форми роботи з ними.

  3. Ознайомити учнів із видами робіт для характеристики учнівської діяльності на уроках: відповіді на усні запитання; відповіді на письмові запитання та завдання; виконання домашніх завдань.

  4. Ознайомити учнів із критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів під час проведення уроків (за таблицею).

  5. ознайомити учнів із засадами тематичного оцінювання.


V. Закріплення нових знань і вмінь учнів
Запитання

  • Назвіть хронологічні межі Нового часу.

  • Хто і чому запропонував назву Новий час для цього періоду історії?


VII. Підсумки уроку


  • підведення підсумків уроку;

  • оцінювання роботи учнів.


VIII. Домашнє завдання
Прочитати та опрацювати вступ, ст. 3-6.




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка