Тема. Я сильний. Спритний. Вмілий. Мета



Скачати 95.08 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір95.08 Kb.
Тема. Я сильний. Спритний. Вмілий.

Мета:

  • формувати у школярів переконання, що рух і здоров`я взаємопов`язані, що систематичні заняття фізичними вправами корисні для розвитку організму;

  • розвивати в учнів бажання проводити своє життя в русі: працювати над собою, займатися спортом;

  • заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, спорту, виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: комплекс вправ, малюнки «Ігри та забави», картки з зображенням «+», «-».

Хід уроку.


І. Організаційний момент.

- Посміхніться один одному, обміняйтися компліментами з товаришем по парті.

Хто здоровий, той сміється,

все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

це ж чудово для людини.



ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

- Діти! Що для людини є найдорожчим? (здоров’я)

- Що ви робите, щоб бути здоровими?

- Які ознаки здоров’я є у вас?

- Від чого залежить здоров’я? (Від спадковості; від стану навколишнього середовища; від способу життя людини; від правильного повноцінного харчування)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Діти, багатьом з вас подобається урок – фізкультура. Поясніть, чому?

- А як ви розумієте прислів`я «Хто сортом займається – той сили набирається»



ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на урок ми запросили доктора Спортсменкіна. Він нам розкриємо секрет, як рух може укріпити здоров`я , познайомимось з вправами, які розвивають силу та витримку.



V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь доктора Спортсменкіна.

Фізкультура та спорт корисні для здоров`я . Людський організм налаштований таким чином, що малорухливий спосіб життя швидко призводить до погіршення здоров`я, до різних порушень організму. Спостерігаються тоді втрата сили, зменшення швидкості, витривалості організму.



Словничок .

Сила здатність людини перемагати зовнішній опір.

Витривалістьздатність організму протистояти стомлюванню, витримувати велике фізичне напруження.

2. Робота за малюнками.

Давайте роздивимося малюнки.



  • Що роблять діти? (Бігають, пригають, грають, ходять)

  • Для чого людина повинна багато рухатись?

Щоб бути здоровим , сильним, спритним та вмілим, треба багато рухатись та тренуватися.

Мозковий штурм .

- Назвати види рухової активності. (У переліку мають бути: ранкова зарядка, уроки фізкультури, танці, фізична праця, рухливі ігри, туризм й усі інші види спорту, які назвуть діти.)



3. Бесіда

  • Хто з вас відвідує спортивні секції?

  • Яким видом спорту ви займаєтесь?

  • Що змінилось у вашому організмі?

4. Робота в парах з таблицею.

- Який вид спорту розвиває силу, а який – витривалість?





С

И


Л

И

Ходьба у середньому темпі

Підтягування

Плавання

Біг у повільному темпі

Біг на ковзанах

Віджимання

Крос

Катання на велосипеді



Вправи з гантелями

Спортивні ігри



В
И
Т
Р
И
В
А
Л
О
С
Т
І


5. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота у зошиті



VIІ. Практична робота.

Вивчення вправ для формування та закріплення навичок правильної постави.

1. Прийняти правильну поставу, торкаючись стіни або гімнастич­ної стінки. Потилиця, лопатки, сідниці, литки ніг і п'яти мають торкатися стіни.

2. Прийняти правильну поставу (як в п. 1). Зробити один-два кро­ки від стіни, зберігаючи правильну поставу.

3. Прийняти правильну поставу біля стіни, зробити два кроки вперед, присісти, встати. Знову прийняти правильну поставу.

4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зроби­ти один-два кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечово­го пояса, рук і тулуба. Прийняти правильну поставу.

5. Стоячи біля гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу, стати навшпиньки, утримуючись у цьому положенні 3—4 секунди. Повернутись у вихідне положення.

6. Та сама вправа, але без гімнастичної стінки.

7. Прийняти правильну поставу, присісти, розводячи коліна в бо­ки і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Повільно підняти­ся, прийняти вихідне положення.

8. Сидячи на гімнастичній лаві біля стіни, прийняти правильну поставу (потилиця, лопатки й сідниці притиснуті до стінки).

9. Вихідне положення таке саме, як в п. 8, розслабити м'язи шиї, нахилити голову, розслабити плечі, м'язи спини, повернутися у вихід­не положення.

10. Лягти на килимку на спину. Голова, тулуб, ноги складають пря­му лінію, руки притиснуті до тулуба. Підвести голову й плечі, переві­рити пряме положення тіла. Повернутися до вихідного положення.

11. Лежачи на підлозі в правильному положенні, притиснути попе­рек до підлоги. Підвестися, прийняти правильну поставу, надаючи по­перековій частині тіла те саме положення, що й лежачи.

12. Прийняти правильну поставу в положенні стоячи. Ходьба по залу з зупинками (зберігаючи правильну поставу).
Вивчення рухливих ігор, які сприятимуть розвитку спритності, вмілості.


  1. «До своїх прапорців» (середньої рухливості). Гравці діляться на групи по 5—8 осіб, стають у кружки. В центрі — капітан з прапор­цем. За сигналом гравці розбігаються по майданчику. По команді «до прапорців» всі біжать до своїх прапорців, стають в коло. Перемагає команда, що зібралася першою.

  2. «Горобчики-стрибунці». На землі малюється коло. В колі — «кіт», поза колом — горобчики. За командою «горобчики» встрибу­ють в коло і вистрибують з нього. «Кіт» ловить «горобчиків» тільки в колі. Коли спіймано чотирьох горобчиків, вибирається новий «кіт».

  3. «Тир» (основний рух — метання). На стіні малюється 3 круга на відстані 4—5 м один від одного. Діаметри: І — 35—40 см, II — 80—100 см, III — 1,5 м. Гравці, стоячи за 5—10 м від стіни, обома ру­ками кидають футбольний м'яч в мішені (з-за голови).

VIІІ. Підсумок уроку.

Гра «Рух – це здоров`я»



  • Я буду називати ті дії, котрі корисні для здоров`я. Якщо ви згодні, показуйте знак «+», якщо ні – «-« :

  • фізкультхвилинка;

  • ранкова гімнастика;

  • гра;

  • спорт;

  • відпочинок на дивані;

  • фізична праця;

  • неправильне харчування;

  • спортивні секції;

  • перегляд телепередач.


Тема. Я сильний. Спритний. Вмілий.

Мета: продовжувати формувати у школярів переконання, що рух і здоров`я взаємопов`язані, розширити уявлення про необхідність фізичної активності для фізичного розвитку, формувати вміння визначати пульс; розвивати в учнів бажання проводити своє життя в русі: працювати над собою, займатися спортом; заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: ілюстрації з зображенням Аполлона (скульптор Леохор),

Давида (скульптор Мікеланджело), ілюстрації «Олімпійські види спорту».

Хід уроку.
І. Організаційний момент.

ІІ. Аналіз стану здоров`я учнів та повторення вивченого матеріалу.


  • Що ви робили протягом тижня, щоб бути здоровими?

  • Що впливає на здоров`я людини?

  • У які ігри ви грали під час вихідних?

  • Яка ваша улюблена рухлива гра?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на урок до нас знов завітає доктор Спортсменкін. Він навчить нас правильно добирати спортивний одяг, навчить вимірювати пульс, познайомить зі спортивними змаганнями.



ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь доктора Спортсменкіна.

Фізкультура та спорт дуже корисні для здоров`я . Про це люди знали з давнини. В Древній Греції спорт був одним із головних занять людини. Красенями вважалися люди атлетичного складу. Подивіться на ілюстрації скульптур Аполлона та Давида.

Саме Древня Греція запропонувала проводити свято спорту – Олімпіаду.

Сьогодні Олімпійські ігри стали міжнародними спортивними змаганнями, які проводяться кожні чотири роки. Ігри, які входять до програми Олімпійських ігор називаються олімпійськими. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

Олімпійські ігри діляться на літні й зимові.



Емблемою олімпіад є п'ять переплетених кілець різного кольору, які символізують п'ять різних континентів.

Олімпійський прапор — полотнище із зображенням олімпійської емблеми на білому тлі. Підіймається на відкритті Олімпійських ігор, опускається під час церемонії закриття.

Під час Олімпіад горить олімпійський вогонь, який запалюють в Олімпії й приносить до місця проведення олімпіади естафетою олімпійського вогню.



  1. Робота з ілюстраціями «Олімпійські види спорту».

  • Як називаються ці види олімпійських змагань?

  • Які види спорту відносяться до зимової Олімпіади, до літньої олімпіади?

3. Робота в групах.
- об'єднання в групи за геометричними фігурами;

- завдання групам – дайте рекомендації, щодо спортивної форми тим, хто:


а) займається в спортивному залі (літо, зима);

б) займається на вулиці (весна, осінь);

в) займається на вулиці зимою.

- презентація груп.



4. Фізкультхвилинка.

Сильний вітер до землі

Гне дерева молоді.

А вони ростуть, міцніють,

Вгору тягнуться, радіють.

Вітер віє нам в лице;

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище!


  1. Вимірювання пульсу.

А тепер давайте переконаємось, спорт потрібний для кожного із вас.

Проведемо дослід.

Знайдіть собі пульс і порахуйте його в стані спокою.(1 хвилина)

Тепер встаньте, вийдіть з-за парти і пострибайте 50 разів. Знову визначте свій пульс (3а 1 хв). Відпочиньте і знову порахуйте пульс.

Дайте відповіді на запитання.



  • На скільки змінився пульс?

  • Чи швидко після відпочинку пульс приходить до норми?

Зробимо висновки.

Якщо після фізичного навантаження пульс і частота дихання не дуже зростають і швидко приходять до норми, це означає, що ви фізично міцні.

Це результат вашої фізичної активності. Продовжуйте займатися фізкультурою і фізичною працею. Так ви станете ще сильнішими.

Якщо ж після навантаження пульс і частота дихання різко зростають (ви швидко втомлюєтеся, задихаєтеся), отже, ви фізично слабкі.

Вам потрібно змінити спосіб життя. Щоранку робіть фізичну зарядку. Старайтеся менше сидіти, їздити в транспорті, а більше рухатися, ходити, грати в рухливі ігри.

Лише повсякденні фізичні навантаження – шлях до фізичної сили, здоров`я, краси.



V. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота у зошиті.



VІ. Практична робота. Спортивні змагання.

Мета: сприяти вихованню швидкості




  • естафета № 1

Команди шикуються за лінією старту. За свистком діти починають бігти дистанцію, оббігаючи фішку , тим самим шляхом повертаються назад, передаючи естафету наступному гравцеві своєї команди.


  • естафета № 2

Команди шикуються за лінією старту. За свистком діти починають бігти дистанцію, тримаючи в руках м’яч , оббігають фішку, тим самим шляхом повертаються назад, але вже з правого боку , передаючи естафету наступному гравцеві своєї команди за допомогою м’яча.


  • естафета № 3

За лінією старту шикуються команди. Перший гравець з кожної команди з низького старту за командою "РУШ!" пробігає крізь обруч, оббігає пра­порець, що знаходиться на відстані 10 м від лінії старту, повертається до наступного гравця і торкається його. Після дотику гравець, котрий перебував у поло­женні низького старту, розпочинає біг, а попередній гравець стає на лівий фланг команди.
- естафета № 4

"Потяг"

Гравці діляться на дві команди. Накреслюють лінії старту й фінішу. Команди стоять у колонах по одному. Гравці кладуть руки на плечі тому, хто стоїть попереду. Перший у колоні — "тепловоз", а решта — "вагончики".



Не можна вибігати за лінію старту до сигналу вчителя. Оббігаємо фішку з права на ліво, тому передача естафета відбувається лівою рукою.

Перемогу в естафеті одержує та команда , яка перша прийшла до фінішу. М’яч необхідно передавати в руки , а не кидати.


Гра закінчується тоді, коли всі гравці візьмуть у ній участь. Виграє та команда, яка набрала більшу кількість очок. Для трьох і більше команд правила придумай самостійно.

За сигналом керівника "потяги" починають "їхати". Виграє команда, яка першою дістанеться кінцевої станції (лінії фінішу).


Виграє команда, гравці якої першими закінчать гру.




VI. Підсумок уроку.

( у вигляді гри «Мікрофон»)

  • З чого треба починати свій день? (Ранкової гімнастики)

  • Що людям дають заняття фізичними вправами, спортом?

  • З якими видом спортивних змагань познайомилися на уроці?

  • Що корисного з уроку взяли для себе?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка