Тема. Яке частування таке й дякування



Скачати 68.94 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір68.94 Kb.
Українське читання 2 клас

Тема. Яке частування – таке й дякування.

Українська народна казка «Лисичка та журавель».



Мета : вчити дітей виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику, спостерігати за структурую і сюжетом казки; формувати навички правильного, свідомого читання мовчки та вголос; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне мислення, усне зв’язне мовлення; виховувати гостинність, порядність.

Обладнання: картки для читання, предметні малюнки, таблиці «Українські народні казки», аудіозапис казки, маски казкових героїв, записи на дошці, друкований зошит «Читайлик».

Тип уроку : засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Учитель : Увага ! Увага! На урок запрошуються учні уважні і кмітливі, котрі мають велике бажання отримати нові знання. А чи є такі учні у 2 класі ?

Учениця : Я – дівчинка Олечка,

Я зовсім невеличка.

На урок читання з радістю прийшла

І друзів вірних привела.

Учні : - Ми всі веселі і кмітливі.


  • Серйозні і не пустотливі.

  • Допитливі.

  • Цікаві.

  • Чемні.

  • В розмові з старшими приємні.

  • Читати любимо й писати.

  • І на англійській мові розмовляти.

  • Ми чесні ввічливі і скромні.

  • І з нами будьте всі знайомі. (всі разом)

Розпочинається урок

В знаннях ви виростаєте на крок

Цей крок вас у майбутньому всіх приведе до перемог.

ІІ. Актуалізація опорних знань.


  1. Мовна розминка.

а) Гра «Слово навпаки»

- Я читаю слово зліва направо, а ви мені – справа наліво :

КУЖ, КУЖ, КУЖ – жук, жук, жук

ЖУВ, ЖУВ, ЖУВ – вуж, вуж, вуж

РИЖ, РИЖ, РИЖ – жир, жир, жир

АБАЖ, АБАЖ, АБАЖ – жаба, жаба, жаба.



  • Який звук є у кожному слові ? (ж)

  • Що ви знаєте про цей звук ? (приголосний, дзвінкий, йому парний (ш), може бути твердим і м’яким).

б) Скоромовка.

ЖАБА СПАЛА В ЖАБУРИННІ

ЖУК – ПІД КУЩИКОМ ОЖИНИ


  1. Гра «Слова граються у віднімання»

  • Що залишиться, коли зробити віднімання ?

ЖАБКА – ЖАБА = К

ЇЖАК – К = ЇЖА

ЖУРАВЕЛЬ – ВЕЛЬ = ЖУРА


  1. Утворити ланцюжок живлення (за предметними малюнками)

КОМАХА – ЖАБА – ЖУРАВЕЛЬ

  1. Хвилинка – цікавинка.

  • А що ви знаєте про журавля?

а) Повідомлення за тлумачним словником;

б) Творче читання (робота над текстом з картки) :

ЖУРАВЕЛЬ

ЦЕВЕЛИКИЙГАРНИЙПТАХ.ВІННАГАДУЄЛЕЛЕКУ.ВНЬОГОДОВГІШИЯІДЗЬОБ.ПІР'ЯУЖУРАВЛЯСІРЕ.ХВІСТ,ЧАСТИНАГОЛОВИІШИЯ-ЧОРНІ.КРИЛАЗАКІНЧУЮТЬСЯЧОРНИМИПІР'ЇНАМИ.



ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми прочитаємо казку, героєм якої є журавель. А хто друга дійова особа – здогадаємось відгадавши загадку. (діти читають з таблиці).

  • Щоб переконатись у правильності нашої здогадки, прочитайте заголовок казки на ст. 42.

  • Чи дружать ці тварини в природі ?

  • От з цієї казки ми дізнаємось чому Лисичка не приятелює з Журавлем.

ІУ. Опрацювання казки «Лисичка та Журавель».

  1. Прослуховування казки з аудіозапису.

  • Які дійові особи у цій казці ? (показ предметних малюнків)

  • Як цих герої назвати англійською мовою?

  • А як звучить назва казки англійською мовою ?

  • Хто автор цієї казки ?

  1. Словникова робота.

а) Самостійне читання слів за «Читайликом» ст.19

- Які слова ви не зрозуміли ?

- Я хочу звернути вашу увагу на такі слова

ВГОЩУ – пригощу, нагодую, почастую

ПРИЗВОЛЯЙСЯ – пригощайся, їж

ПОГОРДУВАТИ – поставитись, віднестись до когось зверхньо, презирливо.

б) Різновиди читання «Пірамідки слів» (ст.19 «Читайлик»)

1 стовпчик – самостійно

2 стовпчик – пошепки

3 стовпчик – хором



  1. Читання казки за підручником ст. 42 – 43.

  • Подумайте, на що сподівався кожен із гостей прийшовши до приятеля.

а) Диференційовані завдання

- група А – тести

- група Б – творча картка

4. Аналіз казки з елементами вибіркового читання .

- На що сподівався кожен із них ?

- Прочитайте яким було частування у Лисички ?

- Як їла Лисичка? А Журавель ?

- Про що це свідчить?

- Чим закінчилась їхня дружба?

5. Робота в творчій лабораторії.

а) Пояснити вислови (на картках з малюнками)

Я ДЛЯ ТЕБЕ - ЯК ДЛЯ СЕБЕ. (зроблю все, як собі)

УЗЯЛАСЬ ДО СТРАВИ. (почала їсти)

НЕ ГУЛЯЄ: ВСЕ ДЗЬОБОМ У ГЛЕЧИК. (не очікує, а їсть)

ДО СМАКУ ПРИПАЛА. (сподобалась)

б) Знайдіть зачин і кінцівку казки

в) Відновити послідовність подій у казці за малюнками.

г) Вправа «Думайте – працюйте в парах обмінюйтесь думками»

- Подумайте, як можна подружити Лисицю з Журавлем?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ми по вулиці ідем,

Гарно всі себе ведем.

Ось і «зебра», зупинились

Вліво, вправо подивились.

Вільно скрізь, машин нема.

Йдем по «зебрі» прямо ми

До театру всі прийшли,

Тихо в зал усі зайшли,

Зайняли свої місця.

Почалась вистава ця.

6.Ігровий момент «Ми – актори театру»

- Яку виставу ми будемо дивитись ?

- А в який театр ми прийшли ?

а) Розвиток акторських здібностей.

- Перед тим, як виступати, артисти обов’язково проводять репетиції, щоб знати, коли, хто і як говорить.

- Подумайте хто нам потрібен для виконання ролей.

- Яким голосом говорить Лисичка?

- А яким Журавель?

б) Інсценізація першої частини казки.

- Запрошую до ролей :

Лисичка – Даяна

Журавель – Вова

Автор – Оля

в) Вправи на увагу.

- Якщо ж артист буде погано готуватись, неуважно читати роль, то з ним може трапитись неприємність. Послухайте виступ одного артиста і виправте його помилки.

«Я ДЛЯ ТЕБЕ – ЯК ДЛЯ СЕБЕ. ВИЗВОЛЯЙСЯ, ЖУРАВЛИКУ, ВИЗВОЛЯЙСЯ, ЛЕБЕДИКУ. А ЛИСИЧКА ЯК УЗЯЛАСЯ ДО ТРАВИ. ОСЬ УЖЕ ЛИСИЧКА ЇДЕ ДО ЖУРАВЛЯ З ГОСТИНЦЕМ. ТАК – ТО ЇЙ З ЖУРАВЛИНИЙ ГОСТИНЕЦЬ ДО СМАКУ ПРИПАВ.»

г) Читання за ролями другої частини казки (діти одягають маски).

Автор – Арсен, лисичка – Рита, журавель – Вова.

V. Підсумок уроку

1. Вправа «Мікрофон». Зустріч з репортером.

- А зараз уявіть собі, що ви вийшли з театру і вас зустрів репортер. Він хоче дізнатись вашу думку про прочитане і побачене. Дайте відповіді на його запитання.

- Як пригощала Лисичка Журавля?

- Чи подумала вона про нього?

- А чим віддячив їй Журавель?

- Від чого застерігає народ у цій казці?

- Чи були Лисиця і Журавель справжніми друзями у цій казці ?

2. Робота з прислів’ями.

- Здавна наш народ цінує дружбу, а ворожнечу засуджує. Про дружбу, товаришування складено багато прислів’їв. Зараз прочитайте деякі з них і подумайте, яке з них може бути заголовком до цієї казки. (діти читають з дошки)

ЯК ПІДЕШ, ТАК І НАЙДЕШ.

ЯКЕ ЧАСТУВАННЯ, ТАКЕ Й ДЯКУВАННЯ.



  • Чи можна наших героїв назвати гостинними ?

  • Що значить бути гостинними?

3.Оцінювання роботи учнів на уроці.

VI. Домашнє завдання.

Стрілка годинника швидко біжить

Урок наш минув, як одна лиш мить.

Але ще хвилинка у нас з вами є

І кожен отримає домашнє завдання своє.

Диференційовані завдання:



  • Скласти творчі завдання до казки (Арсен і Оля), створити малюнок (Рита і Даяна), підготувати переказ (Вова).

ОСЬ УРОКУ ВЖЕ КІНЕЦЬ!

ХТО ПРАЦЮВАВ, ТОЙ МОЛОДЕЦЬ!



  • Що вам сподобалось ?

  • Що найбільше зацікавило ?

  • Чого навчилися?

  • Дякую всім за гарну роботу на уроці. Давайте закінчимо цей урок доброю усмішкою. Посміхніться одне одному і нашим гостям.

Бажаю всім вам бути гостинними!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка