Тема. Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». Робота з дитячою книгою. Мета



Скачати 44.05 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір44.05 Kb.
Тема. Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». Робота з дитячою книгою.

Мета: Закріплювати звукове значення букви «же»,вміння читати слова; виконувати звуко-буквений аналіз. Навчити дітей використовувати в діалогічному мовленні виразні засоби, емоційно, виразно передавати зміст казки; розширювати мовлення учнів, увагу, читацьку пам’ять; сприяти вихованню любові до рідного слова, мови, пісні ;почуття поваги до людей, вміння дружити.

Обладнання: «Буквар» М.С. Вашуленко, М.Ф. Скрипченко; таблиці «Казкове місто Алфавіт», мобільні телефони; зошити; картки схем слів; дитячі книжки «Лисичка та Журавель» ; предметні малюнки до казки ; магнітофонний запис музики.

Тип уроку: урок з використанням інтерактивних технологій.

                                                 ХІД УРОКУ

І.Організаційна частина
1. Створення емоційного настрою уроку

Всі почули ви дзвінок -
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку готувався.
Тож дивіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.
Красиво читаємо!
Чітко відповідаємо!
Мовлення розвиваємо!

ІІ. Актуалізація знань учнів.Мотивація.
1. Повторення та закріплення звукового значення букви «же».
а) артикуляційна розминка:
- Вимовте скоромовку спочатку повільно, потім швидше і ще швидше.
Скоромовка:
Жали женчики,жали,
Серпики поламали.
Серпики золоті,
Женчики молоді.
- Мені подобається, як ви працювали.
б) перевірка увагою:
- Приготуйтесь уважно стежити, слухати і розуміти почуте.
Учитель Учні
Як діждемо зими літа
То напиляємо жита нажнемо
Літечко холодненьке тепленьке
Яєчко золотеньке Жито
- Дуже добре!
в) виділення на слух слів зі звуком [ ж ].
Учитель читає вірш І. Січовика,учні повинні запам’ятати слова з виученим звуком.
- Ти,журавлику, літаєш
Кожен день із краю в край.
- Може,любий друже,знаєш,
Який буде урожай ?

- Які слова із звуком [ж] ви запам’ятали ?
(Журавлику, кожен, може, урожай)
- Який цей звук за звучанням ?
(Приголосний, твердий)
- Якою буквою він позначається ?
(Буквою «же»)
- Покажіть букву «же» у касі букв.
(9-та)
2.Гра «Хто більше» «Мозковий штурм»
Працюємо в групах .
- Хто більше придумає і запише слів зі звуком [ж] за 1 хвилину.
Кожна група зачитує свої слова.Визначається хто перший більше записав слів.
(Жаба, ріжки, ложка, жмурити, смужка, ніж, вуж…)
- Молодці, ви справились із завданням, працювали оперативно, злагоджено, як команда.
3.До схем добрати слова:
- Діти, слова і схеми слів переплутались, допоможіть дібрати до слів їх звукові схеми.
[-o-] жук вуж [-o=][=o-]
жовтень [-o][-o=] [-o-] журавель
[-o-][-o=] жито жайвір [-o][-o][-o=]
жолудь [-o][-o]
-Так, саме це я хотіла почути.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІІІ.Оголошення,представлення теми та очікуваних навчальних результатів.
\На дошці таблиця з мобільними телефонами \
- Правильно натиснувши кнопки на мобільних телефонах, ви дізнаєтесь тему нашого уроку.
Робота у групах. (Казка «Лисичка та Журавель»)
ІV.Вивчення нового матеріалу.
Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель».
- Перш ніж увійти у казку, прочитаємо слова,які приготували для вас Лисичка та Журавель.
1. Словникова робота.
Подружилися – потоваришували, заприятелювали.
Вгощу – пригощу,почастую,нагодую.
Призволяйся – їж, пригощайся.
Погордувати – поставитися до кого – не будь зневажливо, зверхньо, презирливо.
Випорожнити – робити порожнім.
Гостина – похід у гості.
Пісним голосом – нудним,нецікавим голосом.
- Добре! Так, це правильно.
2.Читання колонки слів.Гра «Луна» (с.104-105).
Робота з «Букварем». «Мікрофон».
а ) прочитайте гордовито – 1 ряд ;
- Ваша група робить успіхи!
б ) прочитайте з сумом -2 ряд ;
в ) прочитайте із захопленням.
- Мені приємно з вами працювати.
3.Читання казки /уривку / «Лисичка та Журавель »
а ) читання вчителем.
- Чому Лисичка запросила Журавля на гостину ?
б ) читання учнями / напівголосно, самостійно /.
- А знаєте, що було далі ? Розкажіть.
- А ось до нас прийшли гості !
в ) інсценування казки: «Лисичка та Журавель»
- Давайте поаплодуємо учням за гарну виставу.
4.Знайомство з дитячою книгою ( подарунок: Лисичка дарує кожному учневі книгу –українську народну казку «Лисичка та Журавель»)
а )читання казки учителем;
б )вправи на миттєве сприймання тексту:
- Я початок – ви кінець речення.
5. Робота над змістом казки.
- На що сподівалася Лисичка, коли запросила на гостину Журавля ?
(Обхитрувати,обдурити)
- На що сподівався Журавлик, коли запросив Лисичку ?
(Віддячити)
- Як частувала Лисичка ? Зачитайте.
- Чи гостинною вона була ? (Ні)
- Як пригощав Журавель ? Зачитайте.
6.Читання казки кращими учнями.
7.Вправа «Мікрофон».

- Читайте швидко,чітко, не перебивайте один одного.

8.Визначення головної думки казки. Робота над прислів’ями.
- У чому головна думка казки ?
1)Технологія «Метод Прес».
а ) визначте свою власну думку,починаючи зі слів:
« Я вважаю,що _________».
б ) поясніть причину виникнення цієї думки:
«Чому ________, тому що _________»
в ) наведіть приклади із цієї казки на підтримку вашої позиції:
«Наприклад: »
г ) узагальніть свою думку,зробіть висновок,починаючи зі слів:
«Отже ________»
- Чи тільки птахів і тварин вона стосується?
- Яких людей зобразив автор казки?
- Які ви знаєте прислів’я про дружбу?
2) Робота над прислів’ями.
- Ми вивчали прислів’я про дружбу, давайте їх пригадаємо.


З добрим дружись, а лихих стережись.

Дружба міцніша від кам’них стін.

Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш.

Дружба – найбільший скарб.



Робота у зошиті
- Останнє прислів’я надрукуйте у зошитах.

V. Підсумок уроку.
а) - Яку казку ви читали?
(Українську народну казку «Лисичка та журавель»)
- Що засуджується у казці?
(Жадібність, негостинність, хитрість, зневажливість, неможливість потоваришувати)
- Чому вчить казка?
(Бути гарним товаришем, гостинним хазяїном, бути не жадібним, …)
-Що у казці вам найбільше запам’яталось?
б) КРОСВОРД
1. Хоч не шию я ніколи,
а голок завжди доволі. (Їжак)

2. По траві повзла змія.


Налякався добре я.
Від гадюки біг чимдуж,
а то виявився (вуж).

3. У зеленому жакеті галасує в очереті,


хоч і плавати мастак,
а не риба і не рак (Жабка).

4. Дивний ключ летить у небі,


Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають (журавлі).

-Яка буква однакова в цих словах?


(Буква «же»)
- За що подякуємо нашому уроку?
- Ви молодці! Який ви гарний клас!
-Пропоную продемонструвати свій настрій:
Діти хором промовляють слова:
Працювали всі старанно
І почули у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
-Розкажіть своїм рідним казку, яку ви сьогодні вивчили на уроці.

 


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка