Тема. Здорові діти – здорова нація. МетаСкачати 54.94 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір54.94 Kb.
Тема. Здорові діти – здорова нація.

Мета. Дати поняття про те, що здоров’я – це великий дар не тільки для самої людини, а здоров’я кожного має вирішальне значення і для розвитку всього суспільства, тому бути здоровими престижно і прекрасно. Розвивати бажання робити все для того, щоб бути завжди здоровими. Виховувати інтерес до фізкультури, до сучасної науки про здоров’я.

Обладнання уроку: прислів’я про здоров’я, зошит для читання та ручки.Вчитель. Сьогодні у нашій країні свято науки і знань. Свято веселе й чудове – бо ми живемо у вільній і незалежній Україні, де всі діти і дорослі мають право на навчання, на одержання потрібних знань. У цей вересневий день тисячі дітей і дорослих в Україні сядуть за парти, щоб навчатись. Бо ж ми прийшли у третє тисячоліття – вік наукового і технічного прогресу, коли без знань, без науки не обійтись жодному з нас. Та й кожен повинен досягти своїх вершин у житті. А це не завжди легко і просто, тому що вершини досягаються великим зусиллям волі і фізичним навантаженням. Отже, треба мати велику силу і міцну волю, а це доступно лише тим, хто здоровий фізично і духовно. Недаремно ж кажуть люди, що в здоровім тілі – здоровий дух. А що це означає? (Відповіді дітей. Вчитель вивішує прислів’я або записує його на дошці. І надалі так само, всі виділені в тексті прислів’я вчитель вивішує або записує).
1 учень.

Хто здоровий, той сміється.

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для людини!
2 учень.

Хто здоровий, той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.
3 учень.

Хто здоровий – не сумує,

Над загадками мудрує,

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде.
4 учень.

Бо здоров’я – це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

всі дороги і стежини!
Вчитель. Правильно, здоровому жити у світі чудово! Все доступно людині, коли вона здорова. Тоді вона весела, радісна і щаслива. Людина може продуктивно працювати, добре вчитись, успішно розгадувати таємниці природи, приносити велику користь суспільству, в якому живе. Бо вона здорова, їй нічого не болить і вона здатна думати про все велике і світле та йти сміливо і впевнено до своєї мети. А про що думає хвора людина? (Відповіді дітей). Може хвора людина повністю віддаватися роботі, науці, творчості? Про що мріє хвора людина? (Відповіді учнів). Може вона приносити велику користь суспільству? (Відповіді учнів). А як буває кожному з вас, коли ви хворієте? Тоді ви можете думати про щось інше, ніж про те, щоб швидше одужати? (Відповіді учнів). Отож, зробимо висновки з того, що ми сказали. (Висновки дітей, які висловлені у прислів’ях). Як немає сили, то й світ немилий. Здоровому все здорово!

Вчитель. Коли кожна людина буде здорова, то і вся нація, все суспільство буде здоровим і житимемо ми набагато краще, бо люди творчо працюватимуть, діти значно краще вчитимуться, успішно пізнаватимуть світ, а діти – це майбутнє будь-якого суспільства. Сьогодні діти вчаться в школах, а через якийсь час вони виростуть і прийдуть на зміну своїм батькам за верстати на заводи і фабрики, в наукові лабораторії, на безмежні українські ниви, щоб засівати хліб, садити сади і ліси, робитимуть свою землю родючою, багато і красивою. Якщо ти здоровий, то будеш і багатий, і щасливий, тому що вмітимеш і зможеш досягти всього, чого захочеш. Адже здоров’я – це найбільше багатство, яке має людина. А чи всі ви вмієте берегти це багатство? (Відповіді учнів). Як його треба берегти, лежати на диванчику, щоб не втратити? (Відповіді учнів).

Вчитель. З того, що ви сказали, зрозуміло, що свою силу і волю ви гартуватимете в труді і в спорті, і це дуже добре, бо в житті кожному з вас доведеться багато потрудитись, щоб досягти успіхів. Успіх сам не приходить, його треба здобути, наполегливо працюючи, а щоб трудитись, треба мати силу і волю. А тепер погляньте на це прислів’я! Бережи одяг, коли новий, а здоров’я, доки молодий! Правильно той робить, хто не хизується вдаваною сміливістю, а розумно виконує правила поведінки, за якими слід жити в суспільстві. Бо поки ти малий, молодий, і в тебе здорове тіло, то цей дар природи треба берегти. А втратити все легко, тільки повернути іноді важко, а то й неможливо. Кажуть люди: “Є каяття, та нема вороття”.
1 учень.

Як болять у когось кості,

Не збирається він в гості.

А лежить собі, зітхає,

Не живе і не вмирає.

2 учень.

А скрутився, наче ріг,

Бо здоров’я не беріг.

Коли дощ холодний лив,

Він роздягнений ходив.

А тепер, як сонце гріє,

Він у ліжечку хворіє.

3 учень.

Мав здоров’я – не беріг,

То ж тепер надовго зліг.

А у тих, хто рук не миє,

Узялась дизентерія.
4 учень.

Хтось на дерево поліз,

З висоти звалився вниз.

Ребра й кості поламав,

Може, правил він не знав?
5 учень.

Хтось дорогу перебіг

І тепер надовго зліг,

Бо його машина збила.

Що ж дитина наробила!
6 учень.

Ви себе побережіть,

Де не треба, не біжіть.

Щоб міцне здоров’я мати,

Треба правила всі знати!

Бо гіркий у того вік,

Кому завжди треба лік.
Вчитель. А ось іще одне прислів’я. Всі діти на уроках ОБЖ вивчали правила безпечної поведінки, і ви всі знаєте, як поводитися, щоб бути здоровими і не втратити його, бо без здоров’я немає щастя! Іноді діти наче навмисне все роблять для того, щоб загубити своє здоров’я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них і від яких потім не можуть позбутись, але про це не думають, а поки що хизуються перед друзями. Та тільки чим тут хизуватися? Не дуже то приємно і, навіть, шкода дивитись на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачатимуть своє здоров’я. Бо негативні звички завжди згубно діють на людей. Які ви знаєте погані звички, що їх люди самі набувають? (Діти відповідають). Це все про фізичне здоров’я людини. Але у кожної людини є ще й духовне здоров’я, без якого не прожити. Це добра думка, весела вдача, доброта, мудре слово, світла мрія і т.д. бо кажуть же люди, що весела думка – половина здоров’я.

Якщо людина доброзичлива, весела, життєрадісна, добра, світла, то вона завжди здорова, у неї немає заздрощів, зажерливості, злості, жорстокості, помсти, не буває поганого настрою, вона не буває похмурою, сердитою, злою, вона доброзичлива і радісна. Отже – духовно здорова, а це дуже важливо! Що ж, недаремно кажуть: як на душі, так і на тілі! Отже, ви бачите з цього прислів’я, що духовне здоров’я відіграє велику роль у фізичному здоров’ї. Хочеш бути здоровим – будь веселим, життєрадісним, добрим, люблячим, доброзичливим, не вживай поганих слів. Від того – половина твого здоров’я.

А тепер завдання – написати всі прислів’я в зошит для читання і вивчити їх, щоб ніколи не забувати, а завжди пам’ятати і бути все життя здоровими. Бо від того, якими виростатимуть наші діти, таким буде наше суспільство, наша українська нація і рідна держава Україна. Здорові діти – здорова нація! (Діти записують усі прислів’я в зошит для читання).
1 учень.

Запам’ятайте, любі діти милі,

Як буде на душі, так буде і на тілі.

Тому з хорошими словами подружіть,

Веселими та добрими живіть!
2 учень.

Здоров’я бережіть, доки малі,

І мудрими ідіть по цій землі.

Хай кожен з вас в житті запам’ятає,

Що без здоров’я щастя не буває.
3 учень.

А є здоров’я, буде все, як треба,

Сміятиметься сонечко із неба.

І дітям світ постелиться під ноги,

Щоб ви пройшли усі дороги.
4 учень.

Здорові діти – нація здорова,

Багата Україна і чудова!

То ж, діти, ви здоровими ростіть,В майбутнє добрими ідіть!


Вчитель. В добрий час, дорогі діти, і доброго вам здоров’я! Пам’ятайте завжди про те, що здоровому – завжди здорово! І робіть усе для того, щоб зростати і йти у світ здоровими, життєрадісними, світлими, сильними і добрими.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка