Тема: Звуки[р],[р



Скачати 53.98 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір53.98 Kb.
Клас:1

Предмет: читання

Вчитель: Аксаріна О.П.

Тема: Звуки[р],[р,], позначення їх буквами Рр. Словниково – логічні вправи.

Мета: ознайомити учнів з артикуляцією нових звуків; збагачувати активний і пасивний словник учнів; розвивати фонетичний слух, вміння робити звуковий та звуко – буквений аналіз слів; пам'ять, увагу, спостережливість. Пробудити інтерес до знань про різноманітний світ народної казки; формувати навички роботи з книгою, основи читацької самостійності. Виховувати у дітей дружні, товариські відношення, доброту, милосердя до оточуючих.

Обладнання: ілюстрації, малюнки до казок, казкові герої: Лисичка, Зайчик, Ведмідь, Собака, Корова;квіти для створення українського віночка, маски тварин для інсценізації казки «Рукавичка»

Форми роботи: колективна, індивідуальна, інтерактивні(в малих групах, рольова інсценізація).

Тип уроку: нетрадиційний. Урок – подорож з елементами народознавства.

Хід уроку.




  1. Зупинка «Організаційна»

  1. Створення емоційного настрою.

Учитель: Любі діти!

У наш клас завітали гості щирі

Привітайте, в добрий час

Гостей усмішкою й миром



Учень: Ми вам раді, люди добрі!

І вітаєм щиро вас.

Учениця: І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас



Усі: Доброго дня вам,

Доброго дня нам

Доброго дня всій Україні


  1. Мотивація навчальної діяльності

Що ми будемо робити

І як будем працювати

Ви можете усі сказати

Як зможете загадку відгадати

Загадка: з квітів його виплітають

Ним голову прикрашають,

Щоб дівчиночку зберіг

Український оберіг(віночок)



Словникова робота – оберіг(демонстрація вінка)

Вчитель: сьогодні на уроці ми спробуємо сплести укр.вінок. Але залежить від вас любі діти. Тільки тоді,коли ви будете уважні , творчі, працьовиті,ми зможемо сплести цей вінок.

Діти ви мабуть здогадались, що сьогодні у нас незвичайний урок читання з елементами народознавства. А незвичайний він в тім, що це:



  • Перший відкритий урок у вашому житті на якому присутні гості, і на якому ми будемо подорожувати по країні Абетковій;

  • Ви зустрінетесь під час своєї подорожі з учнями Лісової школи, які приготували вам завдання.

  • В кінці подорожі вас чекають гостинці.

А за кожну правильну відповідь ви одержите квіточки.

  1. Знайомство з планом уроку.

А зараз подивіться, що ж чекає нас під час подорожі. Ось за допомогою цього клубочка ми будемо подорожувати.

  1. О.

  2. П.

  3. Н.

  4. ?

  5. А.

  6. !

Наш девіз: Граючись – навчаємось.

Діти я думаю ви створили гарний настрій собі і всім присутнім то давайте вплетемо квітку – первоцвітку, яка є символом минучої любові. (приклеювання підсніжника)

Ми подорожуємо далі, а нас уже чекають лісові мешканці.


  1. Зупинка «Перевірна»

Хто приніс нам завдання можете дізнатися відгадавши загадку.

Стрибає прудко, морковку хрумка.(зайчик)



Завдання:

  1. повторити знання про букви та звуки, що їх позначають.

(читання букв И В А М О Н У П) назвіть голосні і приголосні.

  1. Гра «Хто в будинку живе»

Прочитайте хто живе в будинку та назвіть звуки в слові слон, лосі

  1. Читання «Незнайком»

Прочитайте речення. Коло вікна сіно. У Павлика миска грибів.

Складіть схему 2 речення.

До віночка вклеюємо мак символ краси, кохання та ясної думки.


  1. Зупинка «Новинка»

Робота над новим матеріалом.

І на нас чекає завдання. А хто його приніс вам потрібно відгадати загадку

В темнім лісі проживає

Довгий хвіст пухнастий має

Їй на місці не сидиться

Ну а звуть її(лисиця)



Завдання: Вивчити нові звуки та вчитися читати слова з новою буквою.

  1. Виділення звука [р] зі слова відгадки

Я на сонце дуже схожа

Золотиста, ніжна гожа

Рано вранці розквітаю

Пелюстками всіх вітаю

Відгадати вам не важко,

Що за квітка я – (ромашка)

- Вимовте слово поділіть на склади, назвіть 1скл.. які звуки чуємо. Отже ромашка принесла нам звук р..


  1. Виділення слів зі звуками [р], [р,] у вірші Н.Забіли

Гра «Впіймай звук»

Ромашку рвати ми ходили

Над річкою в рясній траві

І раптом равлика зустріли

Із ріжками над голові.


  1. Послідовне називання звуків у словах ріка рука

Робота з фішками тверді м'які приголосні.

  1. Добір учнями слів самостійно із звуками р .

  2. Визначення місця звука

Приклеювання ромашки до вінка.

Динамічна пауза.



  1. Дихальні вправи: вдих – носом, видих – ротом, вдих – носом , видих – промовляємо голосні, вдих – носом, видих промовляємо речення Ми любимо читати.

  2. Артикуляційна розминка. Чистомовка «Луною».

Багато у бобра добра –ра-ра-ра

Шкода бобру – ру – ру –ру

Своє добро- ро ро ро

Ось такі бобри ри ри

- Хто такий бобер?(демонст. малюнка)


  1. Знайомство з буквою Р.

  1. Розгляд малої і великої літери. Порівняння їх за розміром. Визначення місця в касі.

  2. Читання складів з «Р». робота з таблицею.

  3. Робота з букварем.

  1. Гра «Склад за складом доганяй, ціле слово складай»

  2. Словниково – логічна вправа. Робота в парах. Хто у кого.

  3. Читання скоромовки

За те що ви навчились читати вплетемо гілочку калини – символ дівочої краси.

  1. Зупинка «Цікавинки»

Завдання «Що ви знаєте про укр..вінок»

Розповідь дітей. Приклеювання барвінка – символ життя

Розповідь вчителя про вінок.


  1. Зупинка «Театральна»

які ви знаєте казки, що починаються на букву Р?

Інсценізація казки «Рукавичка»

Вплетемо дзвоники – символ свята і велощів.


  1. Зупинка «Підсумкова»

- Яку букву вчили?

- Що вам важко було виконувати?

- Над чим треба попрацювати?

Ось і уроку кінець!

Хто працював той молодець!

Що сподобалось вам, поділіться вдома.

Що сумним було, пожалійтесь вдома

Всі дружні і активні були увесь час

Хороші знання чекають на вас.

- ми виконали всі завдання тож давайте вплетемо у вінок гвоздику – символ перемоги.



Психологічний експеримент.

Наша подорож завершилась, я б хотіла довідати яке враження вона на вас справила.(на малюнку дерева на малюйте листочки коричневі-ні, жовті- трішки, червоні- сподобався урок). А лісові звірі підготували вам гостинці…


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка