Україна-наш спільний дім



Скачати 71.24 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір71.24 Kb.
Червонотоківська ЗШ


УРОК-СВЯТО НА ТЕМУ:
«УКРАЇНА-НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»


Підготувала

Класний керівник 6 класу

Васильченко С.Д.


Мета: закріпити знання про основні події становлення незалежності України; продовжувати формувати поняття і категорії «народ», «нація», «держава», «громадянин»; сприяти зростанню громадянської самосвідомості, виховувати почуття особистої відповідальності за долю держави, народу, любов до своєї малої батьківщини.

Обладнання: карта України з архітектурними та історичними пам′ятками, смайлики-бажання, «цеглини історії», рушники, символиУкраїни, музичні аудіозаписи.
Епіграф:

Ми-частинка народу

Ми-краплинка держави.
Хід уроку.

Ічастина

Вчитель вітає учнів з початком навчального року, вказує на те, що за канікули вони зміцніли та підросли, приймали участь у заході доі 20 річниці незалежності України і сьгоднішній урок є продовженням цієї теми.

А ще-усвідомленням себе громадянином своєї держави, справжнім сином своєї країни, тому що головне в кожній людині-це коріння, яке зростає від рідної землі. А коріння наше , діти, і ваших батьків у нашій незалежній державі-Україні.

Сьогодні ми складаємо шану нашій землі. М и возвеличуємо її багатства, пишаємося людьми та історією, низько вклоняємося звичаям та традиціям.

Для кожного з нас Україна- своя. А скласти її символічний образ допоможе нам музична композиція

«Україна-то куточок Божий»

Проводиться інтерактивна гра-асоціація на позитивне налаштування та включення в творчий процес уроку. З групи надрукованих і вирізаних слів-символів України команди учнів під

запис пісні показують всі слова, а команда батьків фіксує правильність почутих і показаних слів .

Учні підсумовують почуте:

Україна- то не звук. і не просто слово.

Україна-серця гук, солов′їна мова.

Україна- то земля, вкрита стиглим житом.

Що так сонячно сія під небесним німбом.

Україна- то сади, їх рясні щедроти.

То настояні меди у духмяних сотах.

Україна- то стіжки, мов церковні зводи.

Україна- то стежки наших родоводів.

Україна- то Дніпро повен грайводою.

Україна-то добро, творене тобою.

Україна-то отця мудрі настанови.

Україна- то серця , сповнені любов′ю.

Україна- то дитя на руках у мами.

То одвічні відкриття брам у світлі храми.

Україна- це і ти., це ія, і всі ми

Осяванні з висоти Божими очима.
Підчас читання слів учні формують образ України за допомогою віночка, калини, колосків, сердечок, соняшника, прапорця.

ІІ частина

Географічна довідка

Україна розташована на південномузаході східно-європейської або Руської рівнини, як співали колись кобзарі»проти сонця головою до Чумацького воза,ногами до Синього моря» За територією серед країн планети займає 39 місце в світі. Площа-603,7 тис кв.км. Крайня західна географічна точка- м.Чоп,на сході межує з Росією, на півночі- з Білорусією, на заході- з Польщею, Словаччиною, Угорщиною... Більшість території-рівнини 70%, 25%-височини і лише 5 %-гори. Найбільша річка_ Дніпро розділяє Україну на Лівобережну і Правобережну . На сторожі багатих і щедрих земель височать гірські хребти: на заході-Карпати, на півдні_Кримські гори. Столиця- м.Київ. Основне населення держави-українці-73 %. Ще живуть у нас росіяни, білоруси, поляки, молдавани, румуни. євреї,болгари, греки, татари, гагаузи, угорці, цигани, німці. Неймовіно цікава та красива наша країна. Багата наша земля на родовища та води, ліси та гори, культурні та історичні цінності.
І зараз в учнів є можливість загадати бажання: в якому місці України вони б хотіли побувати

( ПОДОРОЖ зі смайликом)

ІІІчастина

Але до своєї незалежності Україна йшла довгим , тяжким та жертовним шляхом,дорого за неї заплатила. За нею і трагічні, і героїчні сторінки історії нашого народу. Доля України дуже складна і не кожен народ на землі має тисячолітню історію як ми,українці.

Вправа «Цеглини історії» Учні відбудовують основні подід та періоди,які прожила країна за роки свого існування (ДОДАТОК)

Дійсно, із проголошенням незалежності Україна почала брати активну участь уміжнародних відносинах як повноправний суб′єкт міжнародного права. Основні принципи зовнішньої політики України визначені в Декларації про державний суверенітет України(1990),Конституції України(1996)

За час своєї незалежності Україна була визнана 120 країнами світу, з 90-встановлені дипломатичні відносини.З 1992 р. Україна стає членом МВФ,з 1995-членом Ради Європи,з 2000-член Ради безпеки ООН, з 2004- член ЄЕП.

Переконливими свідченнями міжнародного визнання України є у тому числі проведення в ній Євробачення 2005, та підготовка до чемпіонату «ЄВРО-_2012»

Учні читають вірші

Ми різні з материнської колиски

Та всі ми діти щирої землі

В родині нашій всі ми українці.

Ми України доньки і сини.

Вона в моїй душі , в серцях людей.

У радощах та у скрутну годину

Ім′я її прекрасне і святе

Повірмо в Україну!
Вона добро несе в новітній світ.

Довічну віру й пісню солов′їну.

Тож пам′ятаймо пращурів завіт.

Любімо Україну!
Правічна і нескорена земля

Хлібами сходить у прийдешню днину

Допоки світить праведна зоря

Шануймо Україну!

Звучить пісня «Вдячна пісня Україні»

ІҮчастина
Вчитель

.Любити свою Батьківщину, знати її історію, шанувати пам′ять пращурів- означає бути патріотом. З любові до рідної хати, села, області формується ваша особистість. Ви всі народилися в Дніпропетровській області. Країна пишається нашим краєм, його багатством.

Звучить уривок з пісні «Дніпропетровщина моя»

Учням пропонується розгадати кросворд

«Славна Дніпропетровщина».

Үчастина

Людина повинна знати минуле країни, знати і шанувати тих, хто жив раніше. Хто створив і зберіг для нас дім, країну, землю.

Без минулого не може бути теперішнього та майбутнього. Кожна людина-це місток перекинутий з минулого в майбутнє. Чи замислювались ви над тим, що слова батьки і Батьківщина мають один корінь, а тому близькі за змістом.Дійсно. як неможливо обрати батьків, так неможливо й обрати Батьківщину-країну, де ти народився. Вона, як і батьки може бути лагідною і суворою, лютою та дбайливою.

Душа рідного краю закладається в нас з народження.
Пісня «Моя батьківщина мала»
Легенда про чарівне зілля.

В давніх літописах наших

Єсть одно оповідання,

Що зворушує у серці

Найсвятіші почуття.

Не блищить воно красою

Слів гучних і мальовничих,

Не вихвалює героїв

І їх вчинків войовничих.

Ні про інше щось говорить

Те старе оповідання.

Між рядками слів таїться

В нім якесь пророкування.

І воно живить надію

Певну віру в ідеали

Тим, котрі вже край свій рідний

Зацурали, занедбали.

В одного князя жив хлопчик, якого взяли в полон разом з дорослими.Він ріс при княжих палатах безпечно, розкішно, сито, в любові.Іпочав він забувати рідний край. А його старий батько тяжко доживав віку під вагою самоти .Не їсть, не п′є, плаче за сином. Кличе він до себе мудреця і просить піти в чужу землю, розповісти сину,як він сумує, попросити його повернутися. Зробив так мудрець.але все марно. Другий раз просить батько мудреця:

Заспівай ти сину пісню

Нашу рідну українську.

І другого разу старого спіткала невдача.

Здригнулася душа у хлопця від співу пісні тої, що мати співала йому, як маленьким лежав у колисці , але лише на якусь мить.

І лише за третім разом дав старий батько мудрецю для сина жмутик чарівного євшан-зілля, щоб «понюхавши,згадав він степу рідного привілля»

Що ж це враз з юнаком сталось:

Лик побліднув у небоги.

Затремтів, очима блиснув

І зірвавсь на рівні ноги.

Пригадав і рідний край,

І батьків,.і людей,і хати.

Все це разом промайнуло

Стисло горло, сперло груди .

«Краще в ріднім краї милім

Полягти, кістьми сконати.

Ніж в землі чужій,ворожій

В славі й шані пробувати»

Я бажаю вам ,діти, щоб ви ніколи не забули тієї краплиночки землі, де народилися і виросли.

Пісня «Моє село»

Вікторина «Як я знаю своє село»

Народ, суспільство, держава,родина- міцний замкнутий ланцюг, кожна ланка якого не може існувати окремо від інших. Кожен, хто живе в Україні з гордістю може вважати себе частиною

українського народу і золотим ключиком від земного ланцюга.
Україно,ти моя державо

Ти татусь і ненечка моя

Хай про тебе завджи лине слава

Линуть лиш хорошії слова

Тут усе незвідане й відоме

І озера сині,і ставки.

Тут усе знайоме й незнайоме

І поля широкі,і грядки.

Хай ростуть рясні ячмінь та жито,

Колосяться ниви золоті.

У своїй країні буду жити

Хай і друзі тут живуть мої!

Пройде десяток років і ваше покоління стане господарем країни. Тож давайте любити її, берегти багатства, піклуватися про майбутнє всі разом єдиною родиною, адже Україна- наш спільний дім.

Пісня «Давайте,браття заспіваєм

Івеликі,і малі

Про нашу рідну Україну,

Наймилішу на землі

Давайте візьмемось за руки,

Щоб усе у нас збулось

На нашій рідній Україні

Всім нам весело жилось»

В кінці уроку проводиться вправа «Барвограма» Учням роздаються вирізані фігурки дітей. Вони позначають на них враження від уроку: на рівні голови квіточку- якщо найбільше сподобалося щось пізнавальне;на рівні серця – відчули емоції позитивні, а якщо не сподобалось- камінці під ноги.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка