Українська народна казка „ Лисичка і Журавель



Дата конвертації19.02.2016
Розмір67.7 Kb.
Відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради

Запорізької області


Бердянська загальноосвітня школа I-III ступенів №5

( російська мова навчання)


План-конспект уроку
«Мандрівка у казку»
Тема: Українська народна казка „ Лисичка і Журавель ”

( 1 клас)



2


Підготувала вчитель початкових класів:

Тесленко Світлана Валентинівна


«Мандрівка у казку»
Тема: Українська народна казка „Лисичка і Журавель"
Мета: Поглиблювати знання дітей про казку, як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, формувати навички правильного виразного читання, розвивати уміння відтворювати зміст прочитаного, виховувати любов до казок.
Обладнання: Ілюстрації до народних казок, картки з уривками казок, малюнки кози та вовка.
ХІД УРОКУ
І. Мотивація навчальної діяльності
ІІ. Організація класу.

Учитель.

Продзвенів дзвінок.

Починається урок.

З чого ж нам його почати?



Діти. Скоромовку розказати!

Учитель. Повправляєм язички,

Щоб не плутались значки.

І про казку діалог,

Щоб цікавим був урок.



Учитель. Добре. Перший ряд вже починає -

Скоромовку промовляє:


Мама вчить мене читати

Вчить мене читати тато

Вчить дідусь і вчить бабуся

Скоро – скоро я навчуся


Вчитель. Другий ряд теж не дрімає

І швиденько промовляє.


Начитався букварика

Та й малюю косарика

Коси сіно косарику

На своєму гектарику


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку .
Сьогодні до нас завітала чудова гостя. А ім’я її ви дізнаєтеся, коли складете слово з перших букв назв тварин, (показую малюнки: корови, акули, зайця, кота, акули )
КАЗКА
На уроці ми сьогодні будемо подорожувати у казку та зустрічатися з різними героями і долати перешкоди , які зустрінуться нам на нашому шляху.

( Діти розказують вірші)
Існує книг багато на землі

Вони цікаві мудрі і повчальні

Та кожен з нас дорослий чи малий ,

Казки читає – дуже вони гарні .


Казка – це світ чарівний та незнаний ,

Казка – це диво , сповнене краси

Поринуть у казку – це ж бо так цікаво ,

Це справді свято , радість для душі .


У казці –звірі свою мову мають ,

Дерева розмовляють , мов живі .

Добро і правда завжди зло долають

Тому і люблять казку діти всі !


Вчитель: Казок чимало є на світі – і веселих, і сумних.

А чи зможемо прожити ми без них?


- Діти з якими словами у вас асоціюється слово – казка ?

Які перші слова вам спадають на думку , коли ви чуєте щось про казку ?


З перших днів дитинства нас супроводжують казкові герої. Казки нам читали бабусі та мами , із задоволенням ви слухали їх у програмі «На добраніч, діти!»

- Пригадайте, які казки вам полюбилися змалку.


( Відповіді дітей )
IV. Сприйняття та усвідомлення нових знань

  • Та сьогодні всі разом ми помандруємо до казкового світу .

Здогадайтесь хто буде першим гостем , але для цього ви маєте відгадати загадку.
Я кругленький та пухкенький

А такий вже весь смачненький

Дуже люблю мандрувати

Ось до вас іду малята ( Колобок )




  • Хто це діти завітав до нас у клас ? З якої він казки ? ?

Та прийшов він до нас не з пустими руками, а з цікавими завданнями. Він пропонує пограти гру » З якої це казки?»
( включаємо диск , діти вгадують)


  • Молодці ! Колобок вам дуже дякує за вашу активність . Чудово!

А от наступного гостя ви впізнаєте за такими словами :
Ку –ку – рі – ку ! Гей вставайте !

До роботи приступайте !

Бо хто рано устає

Тому завше бог дає ! ( Півник )




  • Так це півник .А в яких казках ви його зустрічали? Він запрошує нас до роботи .А ось погляньте , що у нього в руках .Це казка , а хто бажає прочитати як вона називається ?Так сьогодні ми будемо читати казку «Лисиця і журавель »


1.Первинне читання казки вчителем .
- Зараз ви послухаєте казку та назвете головних героїв.
2.Словникова робота:
- Які слова вам у казці були не зрозумілими?

Як ви розумієте це слово?


Очерет – болотна рослина

Мчати - бігти , швидко рухатися

Купина – підвищення по яких можна перейти болото

Віддалік – не дуже далеко

Дожидатись – чекати

Розмазала – розмастила . розтерла

Заходилась – взялась до роботи

Гніватися – сердитися


3.Бесіда за змістом .
- Де жив журавель?

- Чим частувала лисичка журавля?

- Чому розсердилася лисиця на журавля?

- Чи продовжувалася дружба лисиці та журавля? Чому саме?


4. Читання казки дітьми ( ланцюжком по реченню)
5.Розвиток зв’язного мовлення за ілюстраціями .

6.Робота з прислів’ями . Гра «Розсипанка»
Своя каша хоч не солона, такий і одвіт.

Умілому вся та краща, як чужа.

Який привіт, робота легка.
7. Вибіркове читання казки .
Початок речення читаєм на презентації діти шукають це речення у себе і читають до кінця.
Гра «Закінчи речення»
Лисиця наварила молочної каші, …

Розсердилася дуже Лисиця: …

Журавель знайшов глечик з вузеньким горлом, …

Не гнівайся, куме, …

Прийшов Журавель, …

Журавель раз по раз устромляв дзьоба …

З того часу дружба …
А ось подивіться розсипалися літери , коли ми їх складемо , то дізнаємось хто до нас хоче завітати С Л И Я И Ц Лисиця
Молодці – це наша лисичка. А у яких казках ви її зустрічали ?

Вона прийшла вибачитись за свій вчинок . Пробачимо її?


V. Підсумок уроку
Технологія « Мікрофон »
Висновок : КАЗКА ВЧИТЬ БУТИ …….. обережними , розумними, добрими, доброзичливими. Попереджувати своїх друзів про небезпеку.
Не можемо на світі

без казки прожити

Бо казка вчить нас

як потрібно дружити ,

Як зло подолати

Як хитрих провчити

Як добрих і чуйних .

Й сміливих любити.

Лисичка та журавель
На болоті в очереті на купині жив журавель, а трохи віддалік жила лисиця. Якось лисиця запросила журавля до себе в гості:

— Приходь, куме, до мене в гості.

Лисиця наварила молочної каші, розмазала її по тарілці і дожидає гостя. Прийшов журавель, вона й заходилась його пригощати:

— їж, їж, куме, не бійся, будь як дома.

Журавель нахилив голову до тарілки, довбав, довбав носом по тарілці, у рот жодної крихти не попало. А лисиця швиденько язиком лизь-лизь і живо спорожнила тарілку. Потім каже журавлеві:

— Не гнівайся, куме, більше нічим пригощати. Журавель їй відповідає:

— Дякую, кумасю! Приходь же завтра до мене.

— Добре, добре, прийду.

Журавель знайшов глечик з вузеньким горлом, поклав туди рисової каші з маслом і став дожидати гостю. Дивиться — мчиться лисиця.

Почали вони обідати. Журавель раз по раз устромляв дзьоба в глечик і ковтав кашу. А лисиця вертілась біля глечика і тільки облизувалась, а каші дістати не могла. А журавель клює та й клює, аж поки всю кашу з'їв, а тоді й каже:



  • Вибачай, кумонько, більше пригощати нічим.

Розсердилася дуже лисиця: думала на цілий тиждень наїстися, а пішла, облизня піймавши.

З того часу дружба між журавлем і лисицею розсохлась. Лисиця утекла в ліс і вже більше з журавлем не зустрічалась.

К



А

З



К

А



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка