Управління освіти виконавчого комітету марганецької міської ради дитяче дошкільне об’єднання про виконання державної програми «Вчитель» та міської програми «Кадри» за 2013-2014 н р., показники реалізації за 2009-2014р рСкачати 97.07 Kb.
Дата конвертації09.03.2016
Розмір97.07 Kb.

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МАРГАНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДИТЯЧЕ ДОШКІЛЬНЕ ОБЄДНАННЯ

про виконання державної програми «Вчитель»

та міської програми «Кадри» за 2013-2014 н.р., показники реалізації за 2009-2014р.р.

м.Марганець

2014

У 2013-2014 навчальному році педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів провели змістовну роботу, яка була спрямована на виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів України «Про стан виконання заходів щодо реалізації комплексної програми «Вчитель» за № 379 від 28.03.2002 р., Цільової комплексної програми «Кадри», затвердженою радою дитячого дошкільного об’єднання від 22.09.2009 р.

З метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, їх професійного та загальнокультурного рівня, забезпечення стабільного складу педагогічних кадрів, адміністрацією дитячого дошкільного об’єднання спільно з керівниками дитсадків розроблені заходи, які успішно реалізовані впродовж звітного періоду.

Станом на 30 грудня 2014 року в дошкільних навчальних закладах усього працюють 207 педагогічних працівників. З них: працюючих – 195 чол., 12 чол. знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років.

За освітнім рівнем:


 • повну вищу освіту – 86 чол. (44%)

 • базову вищу освіту – 5 чол. (3%)

 • неповну вищу освіту – 104 чол. ( 53%)

За кваліфікаційним рівнем: • «спеціаліст вищої категорії» - 16 чол. (9%)

 • «спеціаліст першої категорії» - 22 чол. (11%)

 • «спеціаліст другої категорії» - 20 чол. (10%)

 • «спеціаліст» - 28 чол. (14%)

 • без категорії – 109 чол. (56%)

Педагогічні звання: • звання «вихователь-методист» - 19 чол.

 • звання «вчитель-методист» - 1чол.

 • звання «старший вчитель» - 1чол.

 • звання «старший вихователь» - 3 чол.


Діаграма 2. Освітній рівень педагогічних працівників ДДО
Діаграма 2. Фаховий рівень педагогічних працівників

Шість педагогічних працівників нагороджено знаком «Відмінник освіти України».

У дошкільних навчальних закладах працюють 22 молодих вихователів, яких педагогічний стаж до 3-х років. Молоді вихователі є активними слухачами «Школи молодого вихователя». 20 педагогічних працівники навчаються у педагогічних навчальних закладах. Працюючих пенсіонерів - 25 чоловік (13%). Плинність кадрів у 2013-2014 році склала 8 чол. (4%).

У 2013-2014 навчальному році були нагороджені: • Подякою Міністерства освіти і науки України – 2 чол.;

 • Грамотами департаменту – 3 чол.;

 • Грамотами міського управління освіти – 14 чол.

Необхідно зазначити, що у поточному 2014 році в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти 30 педпрацівники пройшли курсову перепідготовку усіма формами підвищення кваліфікації, що свідчить про 100% виконання плану замовлення.

Тринадцять педагогічних працівників пройшли навчання на курсах «Соціальні сервіси WEB - 2.0 y навчально-виховному процесі». Володіння інформаційно-комунікаційними технологіями розширив доступ педагогів до отримання інформації через Internet-мережу, створення VEB-сайтів, блогів.

Вихователі дошкільних навчальних закладів постійно працюють над удосконаленням та підвищенням професійної педагогічної майстерності шляхом самоосвіти, участі в обласних семінарах, тренінгах, місячниках педагогічної майстерності, засіданнях круглого столу, в роботі засідань методичних об’єднань для вихователів дитсадків.

У 2014 році по дитячому дошкільному об’єднанню атестовано 35 педагогічних працівника, що складає 19 % від загальної кількості.

Наслідки атестації свідчать, що з них присвоєно та підтверджено:


 • «спеціаліст вищої категорії» - 3 чол.;

 • «спеціаліст першої категорії» - 6 чол.;

 • «спеціаліст другої категорії» - 6 чол.;

 • «спеціаліст» - 2 чол.;

 • 9 тарифний розряд – 13 чол.;

 • 8 тарифний розряд – 5 чол.;

Педагогічні звання: • «вихователь-методист» - 4 чол.,

 • «вчитель-методист» - 1 чол.;

Вихователі, які атестувалися, приймали активну участь у різноманітних методичних заходах, ділилися досвідом роботи з колегами, провели відкриті перегляди занять, підготували творчі звіти у вигляді презентацій.

У 2013-2014 навчальному році було узагальнено п’ять досвідів вихователів, а саме:


 • Крайник С.Д.., вихователь дошкільного навчального закладу №2 за темою «Формування екологічної компетентності у дитини-дошкільника».

 • Поподинець О.П., вихователь дошкільного навчального закладу №2 за темою «Емоційний розвиток як складова становлення особистості».

 • Ткаченко Ю.А., заступник директора з навчально-виховної роботи комунального дошкільного навчального закладу навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад – школа І ступеня» за темою ««Корекція зору дітей дошкільного віку за технологією У. Бейтса».

 • Лебеда Н.А., вихователь дошкільного навчального закладу №18 за темою «Використання елементів навчального розвивального курсу “Логіки світу” у всебічному розвитку особистості дитини».

 • Чуб Т.І., вихователь дошкільного навчального закладу №18 за темою «Збережемо для нащадків навколишній світ»

Усі дошкільні навчальні заклади впродовж 2013-2014 навчального року приймали активну участь у методичних міських заходах.

Авангардною формою методичної роботи з підвищення професійної майстерності вихователя є міські методичні об'єднання. На базі дошкільних навчальних закладів працювало 13 методичних об’єднань, де: вихователі теоретично та практично набували знання, уміння та навички з виховання, навчання і розвитку дітей, організації освітнього процесу за програмовими вимогами, здійснення інноваційної діяльності, впровадження педтехнологій; вивчали, узагальнювали та розповсюджували передовий педагогічний досвід педагогів міста, області, всеукраїнського рівня.

У 2013–2014 навчальному році на базі дитячого дошкільного об’єднання підготовлено і проведено: 4 засідання методичних та інструктивно-методичних рад, 4 засідання постійнодіючої «Школи молодого вихователя», засідання «Школа резерву», 2 семінари-практикуми: «Впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій в методичні роботі та в освітньому процесі» (жовтень 2013, ДНЗ №10); місячник педагогічної майстерності (квітень 2014). Також організовано роботу 9 творчих груп, проведено 2 засідання круглого столу: «Наступність та взаємодія між дошкільною та початковою освітою» (листопад 2013, ЗНЗ №1 ім. Т.Г.Шевченка); «Алгоритм методичної роботи в ДНЗ по впровадженню інноваційних технологій у підготовці дітей до школи» (квітень 2014, ЗНЗ №1 ім. Т.Г.Шевчекнка) .

У листопаді 2013 року проведено державну експертизу управлінської діяльності дошкільного навчального закладу №20 «Буратіно» (завідувачка Качко С.О.). Вищеназваний дошкільний заклад атестований на високий рівень з відзнакою.

Позитивною домінантною в управлінській діяльності є те, що всі дошкільні навчальні заклади міста пройшли державну атестацію, чотири з них атестовано з відзнакою (високий рівень).

Серед найбільш результативних форм методичної роботи була участь дошкільних закладів у міських, обласних і Всеукраїнських конкурсах, виставках, науково-практичних конференціях, педагогічних читаннях, семінарах, тренінгах, вебінарах.

У вересні 2013 року соціальний педагог центру розвитку дитини «Ромашка» Чуб І.Ю. брала участь у Всеукраїнській конференції соціальних педагогів на тему «Здійснення соціально – педагогічного патронату» (м. Київ).

У жовтні 2013 року колектив центру розвитку дитини «Ромашка» прийняв участь у п’ятій Національній виставці – презентації «Інноватика в сучасній освіті» у м. Київ (Всеукраїнський рівень), де були представлені матеріали «Упровадження інноваційних здоров’язберегаючих технологій у практику роботи і виховання дітей». Заклад отримав диплом учасника.

Методист ДДО Коваль А.Ю. у жовтні 2013 року стала учасником Всеукраїнського науково-обласного семінару «Духовно-моральний розвиток дошкільників засобами мистецтва» (м. Дніпропетровськ). У спецвипуску в журналі «Нива знань» під її авторством надрукована стаття «Духовне виховання як запорука становлення розвитку творчої особистості дитини в дошкільних навчальних закладах». У травні 2014 році взяла участь у обласному семінарі в м. Нікополь за темою «Виховання основ безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях і культури безпеки у дітей».

Комунальний дошкільний навчальний заклад №10 «Оленка» результативно продовжує працювати над реалізацією проекту «Ранній інтелектуальний та творчий розвиток дитини - шлях до сталого розвитку». Заклад під керівництвом завідувачки Зозулі Н.Г. брав участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Творчий учитель – обдарований учень» в номінації «Навчально-виховні проекти навчального закладу» (жовтень 2013р.). Колектив нагороджений сертифікатом учасника конкурсу. У грудні 2013 року Зозуля Н.Г. виступила на кафедрі дошкільної освіти та психології в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти з презентацією досвіду роботи над проектом «Використання інформаційно-комунікативних технологій в сучасному дошкільному навчальному закладі». Також підготувала виступ до Всеукраїнської конференції за темою «Навчання інформаційним технологіям майбутніх першокласників» (лютий-березень 2014). Зозулею Н.Г. розроблено орієнтовний перспективний план «Навчання комп’ютерній грамоті дітей дошкільного віку в умовах дошкільного навчального закладу».

За результатами міського І очного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячого театрального мистецтва в дошкільних навчальних закладах міста дошкільний заклад №10 отримав І місце. Фото-відеоматеріали колективу були представлені на обласний ІІ етап (заочний) Всеукраїнського фестивалю дитячого театрального мистецтва, де обласне журі надало високу оцінку та нагородили заклад дипломом (лютий 2014).

Вперше, в квітні 2014 року організовано пройшов місячник педагогічної майстерності «Диференційований підхід з формування креативності та розвитку творчих здібностей у дошкільників». Впродовж місяця вихователі-методисти провели відкриті заходи, під час яких були використані нетрадиційні та інтерактивні методи і форми роботи з педагогами. На високому рівні проведені такі форми роботи з педагогічними колективами, як: проблемно-аналітична бесіда у вигляді «усного журналу» за темою «Творчість педагога – запорука креативного розвитку дітей» (ДНЗ №5, вихователь-методист Яцків Л.І.); методичний конструктор «Контрольно-діагностична функція в управлінні освітнім процесом в ДНЗ» (ДНЗ №13, вихователь-методист Білоцерковська В.В.); педагогічний калейдоскоп «Професійна адаптація педагога початківця», (ДНЗ №20, вихователь-методист Вяла О.І.); засідання круглого столу «Інформаційно-комунікаційні технології в методичній роботі дошкільного закладу» (ДНЗ №10, вихователь-методист Лазаренко А.А.; грудень, 2013); ділові ігри «Толерантність» (ДНЗПМПЦРД «Ромашка», вихователь-методист Коваленко О.Г.), «Творчий педагог - творчі діти!» (ДНЗ №18, Овечкіна І.В); міні – тренінг «Спілкування без конфліктів – запорука гармонії в роботі та душі» (КДНЗ-НВК «ДНЗ-ЗНЗ- школа І ступеня», Ткаченко Ю.А.).

Необхідно зазначити, що педагоги дошкільних закладів розпочали активно друкуватися на шпальтах періодичних видань. Впродовж 2013-2014 навчального року надруковані статті в місцевій газеті «Шахтар Марганця», на сайті Департаменту освіти і науки ОДА, у фахових журналах «Нива знань», «Дитячий садок».

У журналі «Нива знань» (№3, 2014) надрукована стаття «Розвиток логічного мислення у дітей дошкільного віку – успіх у майбутньому навчанні»» (автор: завідувачка ДНЗ №18 Лебеда Н.А.), в журналі «Управління» (вересень 2013) - стаття «Гуманістичний підхід, як основа забезпечення якості та доступності дошкільної освіти» (автор: вихователь ДНЗ №2 Крайник С.Д.). У журналі «Дитячий садок» продовжують виходити з друку статті вихователя НВК Бова І.М. «Цікава школа М.Монтессорі. Ігри-вправи для дітей раннього та молодшого дошкільного віку» (квітень - червень 2014).

Педагог НВК Пасько А.О. презентувала досвід роботи у конкурсі на міському рівні у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» та відзначена грамотою управління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради.

З метою виявлення педагогічної творчості та професійної майстерності педагоги дошкільних установ провели 14 міських заходів, конкурсів, виставки, акції. Це, фотовиставка «У дитячому садочку – як у барвистому віночку!», пересувна фотовиставка «Щасливе дитинство», конкурс дитячих малюнків «Рідному місту -75» (вересень 2013), «Світ очима дітей» (жовтень 2013), міські конкурси: «Міс Аліса» (жовтень 2013), «Маленький принц» (квітень 2014), місячник «Увага! Дитина на дорозі!» ( вересень 2013), проект «16 днів проти насильства» (грудень 2013), тематичний тиждень «Т.Г.Шевченка для дітей» (березень 2014), огляд-конкурс «Найкраща ялинкова іграшка» (грудень 2013, січень 2014), «Театральні перлинки» (лютий 2014), «Веселі старти з елементами футболу» (травень 2014), «Криничка здоров’я» (серпень 2014), акція «Здорова дитина – майбутнє України» (травень 2014).Уся робота з педагогічним кадрами дитячих садків спрямована на задоволення інтересів освітян у професійному зростанні, забезпечення потреб в кваліфікаційних працівниках, мотивації їх до інноваційної діяльності, самоосвіти, а також на реалізацію обласної науково-методичної проблеми «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».
База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка