Урок №. Практичний. Нпз. Тп тема. 4 Дії солдата у наступі у складі механізованого відділенняСкачати 82.66 Kb.
Дата конвертації11.03.2016
Розмір82.66 Kb.
НПЗ.УРОК № ____. Практичний.
НПЗ.ТП ТЕМА.4-2. ДІЇ СОЛДАТА У НАСТУПІ У СКЛАДІ МЕХАНІЗОВАНОГО ВІДДІЛЕННЯ.
Навчальна група: _____________
Час: _________________________
Місце:________________________
Мета: : Навчитися діям солдата у наступі у складі механізованого відділення.

Обладнання: Методичні матеріали, компас, карта, макети автоматів, лопатки.
План уроку

1.Похідний і бойовий порядок механізованного відділення

2. Дії при підготовці до наступу і порядок руху в атаку

3. Способи знищення противника в ході атаки

4. Висування солдата при наступі з ходу і зайняття їм місця у бойовому порядку відділення

5. Подолання загороджень

6. Дії на місцевості, яка забруднена радіоактивними (отруйними) речовинами

Хід уроку

I. Шикування. Привітання, огляд зовнішнього вигляду, вихід на вулицю.

II. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Відпрацювання основних питань.

IV. Контрольне опитування.

V. Підведення підсумків.

VI. Домашнє завдання.
Розповідь вчителя.
1.Похідний і бойовий порядок механізованного відділення
Солдат в бою, як правило, діє у складі якого-небудь тактичного підрозділу. Він є його сполучною ланкою, адже якими б знаннями та навичками солдат не володів, він не може водночас бути снайпером, знищувати танки та підносити боєприпаси. Механізоване відділення – це найменший тактичний підрозділ, який організаційно входить до складу механізованого взводу.

У наступі солдат діє в складі відділення. Задачу на наступ він одержує від командира відділення. Отримавши бойову задачу, він усвідомлює: орієнтири, склад, положення і характер дії противника, місце розташування його вогневих засобів; задачу взводу, відділення і свою задачу - місце в цепу відділення; цілі для ураження і порядок ведення вогню; номер танка, за яким буде діяти відділення, місце і порядок спішування з БТР (БМП), порядок подолання загороджень і перешкод; сигнали оповіщення, керування і взаємодії; час готовності до наступу

При виконанні бойових завдань і залежно від обстановки механізоване відділення може діяти у похідному або бойовому порядку.

Похідний порядок – це шикування відділення в колону по одному або по два. Застосовується на марші, при розвитку наступу, переслідуванні противника, проведені маневру. Похідний порядок повинен забезпечувати високу швидкість руху, швидке розгортання в бойовий порядок, меншу уразливість від вогню противника, підтримання стабільного управління.

Бойовий порядок – це шикування механізованого відділення для ведення бою. Він має відповідати поставленому завданню і забезпечувати: успішне ведення бою; повне використання в бою всіх вогневих засобів, бойових можливостей відділення, наслідків вогневих дій і вигідних умов місцевості; здійснення маневру; стійкість і активність в обороні; меншу уразливість від вогню противника; підтримання безперервної взаємодії.

Бойовий порядок відділення в наступі складається з цепу і БТР (БМП). Інтервали між солдатами в цепу – 6-8 м (8 – 12 кроків). Отже, фронт наступу відділення 50 м. Такі інтервали забезпечують успішне виконання поставленого завдання і необхідне розосередження відділення з метою зменшення втрат від вогню противника, дають можливість командувати голосом і підтримувати взаємодію між солдатами у цепу.

БТР(БМП) рухається за цепом на фланзі відділення, а іноді й усередині цепу, підтримуючи наступ вогнем. Під час атаки (атака – це поєднання стрімкого руху в бойовому порядку підрозділів і частин з вогнем найвищої щільності з метою знищення противника в найвирішальніший момент наступу) цеп звичайно рухається за танками на такій відстані, щоб не постраждати від розривів снарядів своєї артилерії і при цьому забезпечувати надійну підтримку танків вогнем стрілецької зброї.

Знання кожним солдатом свого місця у похідному і бойовому порядку, вміння швидко і чітко перешикуватися забезпечують вирішальну перевагу над противником.


2. Дії при підготовці до наступу і порядок руху в атаку
У наступі солдат діє у складі відділення. Задачу на наступ він отримує від командира відділення. Отримавши бойову задачу, він усвідомлює: орієнтири, склад, положення і характер дії противника, місце розташування його вогневих засобів; задачу взводу, відділення і свою задачу - місце в цепу відділення; цілі для ураження і порядок ведення вогню; номер танка, за яким буде діяти відділення, місце і порядок спішування з БТР (БМП), порядок подолання загороджень і перешкод; сигнали оповіщення, управління і взаємодії; час готовності до наступу.

Успішні дії солдата багато в чому залежать від того, як він підготувався до наступу. Він перевіряє справність зброї і готує її до бою, перевіряє наявність боєприпасів (при необхідності поповнює їхній запас), справність засобів індивідуального захисту і готує собі пристосування для швидкого виходу з траншеї, для цього влаштовує сходинки або поглиблення в передній крутості окопу.

При підготовці до наступу вночі солдат, крім того, вивчає місцевість у напрямку руху, запам'ятовує місцеві предмети, що можуть служити орієнтирами вночі, вивчає напрямок руху за азимутом. Солдати, які мають зброю з нічними прицілами, перевіряють їх. Для коректування вогню в ночі магазини споряджаються додатково патронами з трасируючими кулями.

До початку руху в атаку солдат веде вогонь по противнику. З підходом танків, у взаємодії з якими буде діяти механізований підрозділ, до вихідного положення для наступу по команді „Відділення, приготуватися до атаки” він дозпоряджує магазин патронами, готує гранати, потім приєднує до автомата штик-ніж, установлює приціл «П» або „3” і закріплює предмети спорядження так, щоб вони не заважали руху. Після проходження танків солдат ставить ногу на сходинку (у поглиблення) впирається ногою в бруствер окопу в готовності швидко залишити його. Спостереження за противником при цьому не припиняється.

По команді «Відділення, в атаку- вперед» солдат одночасно з іншими солдатами швидко вистрибує з окопу ( траншеї) і рухається вперед бігом або прискореним кроком у цепу відділення за танком. При русі в цепу відділення солдат рівняється по переднім, витримує встановлений інтервал і своїм вогнем знищує вогневі засоби противника, у першу чергу протитанкові. Наблизившись до траншеї, зайнятої противником на 30 – 35 м, він не затримуючи рух, кидає ручну гранату в траншею, потім стрімко кидком з криком «ура» долає відстань, яка залишилась. Противника, що залишився на передньому краї солдат знищує вогнем в упор, ручними гранатами або в рукопашній сутичці і без зупинки просувається у зазначеному напрямку.

3. Способи знищення противника в ході атаки
У ході атаки солдат знищує противника вогнем на ходу, з коротких зупинок, ручними гранатами, штиком і прикладом.

Вогонь на ходу ведеться навскидку. При веденні вогню автомат вскидається до плеча з одночасною постановкою на землю лівої ноги. Стрільбу роблять під час переносу лівої ноги, не сповільнюючи руху. При цьому лікоть лівої руки до боку не притискається, а лікоть правої руки утримується на рівні плеча. При веденні вогню на ходу з прикладом, притиснутим до боку, автомат міцно утримують лівою рукою за цівку, а правою рукою щільно притискають приклад до правого боку. У ціль він направляється спочатку поворотом корпуса, а потім рухом лівої руки вправоруч (ліворуч).

Метання гранати в ході атаки робиться по команді «Гранатами – вогонь» або самостійно. Для цього необхідно взяти зброю в ліву руку, а правою рукою вийняти гранату із сумки. Лівою рукою, утримуючи автомат, зжати (випрямити) кінці запобіжної чеки і, взявшись за кільце вказівним або середнім пальцем витягти її із запала. Не сповільнюючи руху, кинути гранату в ціль.

Укол штик-ножем наноситься швидко, влучно і сильно, не менш чим на половину довжини багнета. У залежності від обстановки він може виконаються без випаду і з випадом.

Удар прикладом збоку застосовується при зіткненні з противником, коли дії багнетом затруднені. Для нанесення удару треба різким рухом правої руки завдати удару приклада в ціль. У момент удару права нога виставляється трохи вперед.
4. Висування солдата при наступі з ходу і зайняття їм місця у бойовому порядку відділення
До початку наступу з ходу солдат у складі відділення розташовується в зазначеному командиром взводу місці, усвідомлює отриману задачу і готується до наступу. До переднього краю оборони противника висування здійснюється на БТР (БМП).

Для атаки в пішому порядку солдат у складі відділення спішується, займає своє місце в бойовому порядку, та веде інтенсивний вогонь на ходу.

Якщо оборона противника надійно подавлена вогнем артилерії й ударами авіації, атака переднього краю оборони противника здійснюється на БТР (БМП). При цьому солдат веде вогонь зі своєї зброї через бійниці по вогневим засобам, які залишилися на передньому краї і живій силі противника.

5. Подолання загороджень
Загородження, перед переднім краєм оборони противника, солдат долає по проходу в складі відділення бігом слідом за танком.

При підході відділення до проробленого в загородженні проходу за наказом командира «Відділення, за мною, в прохід у мінно-вибуховому загородженні, у колону по одному (по два), бігом – РУШ» солдат бігом займає своє місце в колоні відділення і долає загородження. Треба пам'ятати, що затримка неприпустима, інакше противник може нанести своїм вогнем значні втрати. Подолавши загородження, солдат за наказом командира «Відділення, у напрямку такого-то предмета до бою-ВПЕРЕД» займає своє місце в цепу і стрімко продовжує атакувати.


6. Дії на місцевості, яка забруднена радіоактивними (отруйними) речовинами
У результаті застосування противником зброї масового ураження на полі бою можуть виникати забруднені ділянки місцевості. Тому при наступі солдату необхідно бути уважним, щоб вчасно знайти такі ділянки і доповісти про них командирову.

При подоланні забруднених ділянок місцевості солдати, що знаходяться в бронетранспортерах, одягають протигази, а в БМП і танках включається система захисту від зброї масового ураження. Рух здійснюється на максимальній швидкості у напрямку, що забезпечує найменше ураження.

При діях у пішому порядку, на відкритих машинах для подолання ділянок місцевості, забруднених радіоактивними речовинами, солдат одягає протигаз та загальновійськовий захисний комплект. Ділянки місцевості солдат долає довгими і стрімкими перебіжками, для зупинки вибирається місце з низькою рослинністю. Діючи на забруднених місцевостях, не можна без потреби торкатися до місцевих предметів, приймати їжу і пити.

Після подолання забрудненої ділянки засоби захисту знімають.IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО  1. Як ви вважаєте, що спільного і відмінного у діях БМП та БТР під час атаки переднього краю противника?

  2. Спробуйте обґрунтувати, чому під час атаки поруч з командиром відділення повинен бути кулеметник та гранатометник

  3. Як ви вважаєте, чому в бойовому порядку механізованого відділення під час наступу відстань між солдатами повинна бути 6 – 8 м ?

  4. Чому долаючи мінно-вибухові загородження противника, відділення рухається за танком в колону по два?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка