Урок 1 Тема. Текст-розповідь за власними враженнями (спостереженнями) «Спогади про літо» Мета



Сторінка1/7
Дата конвертації24.02.2016
Розмір1.28 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7
Урок 1

Тема. Текст-розповідь за власними враженнями (спостереженнями) «Спогади про літо»

Мета: вчити дітей складати твори за власними враженнями, змальовувати пейзажі за картиною; вчити висловлювати свої думки ти почуття; розвивати зв’язне мовлення та спостережливість, збагачувати словниковий запас; виховувати шанобливе ставлення до слова й природи.

Обладнання: репродукції картин із зображенням пейзажів літа.

Хід уроку

1. Організація класу

Створення емоційного фону уроку.

Психологічний настрій

Подивилися на мене,

Посміхнулися усі:

Хто готовий до роботи?

Хто бадьорий? Молодці!

2. Активізація знань

а) Пропоную гру «Впізнай слово».

Вибравши кожну третю літеру, утворіть слово.

К м л в з і п ж т я д о

Утворіть з кожним словом речення, різні за метою висловлювання.

Ви зрозуміли, що сьогодні ми будемо спілкуватися, згадуючи про літо.

б) Гра «Збери слова у кошик».

На дошці кошик з написаною темою: Літо.

Діти по черзі диктують по одному слову.



2.1. Мотивація знань

З’ясовування очікуваного результату.

 Діти, чого ви хочете навчитись сьогодні на уроці?

 Чого ви очікуєте?

Перед вами завдання сьогоднішнього уроку. Виберіть серед них ті, які на вашу думку, найбільше підходять до нашої теми, а потім зачитайте ті, які я ставлю перед вами.

• Учися фантазувати;

• Учися працювати зі словником;

• Учися складати казки;

• Учися гратися в ігри;

• Учися описувати предмети.



Учитель:

• давати повні відповіді на запитання;

• складати речення з частин;

• розвивати фантазію.



2.2. Повідомлення теми уроку

Отже, сьогодні ми спілкуємося на тему «Спогади про літо».



3. Відбір і систематизація матеріалу, мовна підготовка до написання

Краснеє літо минуло і залишило нам уже тільки спогади про себе.



3.1. Бесіда з учнями

 Розкажіть, де ви відпочивали?

 Що найбільше вам запам’яталося?

 Хто з вас і як саме допомагав дорослим?

 Які книжки ви прочитали?

 Чи були корисними для вас літні канікули? Чим саме?

Всі ви підросли на сонечку та дощах, а тепер будемо рости за роботою  набиратися знань. Літо вас загартувало, зміцнило, додало сил.

3.2. Мовна гра «Склади прислів’я» («Метод співвідношення»).

Літо запасає, 1 1 а люди літу.

Бджоли раді цвіту, 2 2 а зима з’їдає.

Літо дає коріння, 3 3 а осінь коріння.

Одне літо краще, 4 4 той узимку голодує.

Хто влітку байдикує, 5 5 ніж сто зим.

Яке літо, 6 6 таке й сіно.

Чому так говорять?



3.3. Гра «Склади текст»

(Для початку треба правильно поєднати подані слова у речення).



1. День починається теплий.

2. Сонечко яскраве світить.

3. Небо голубе височить.

4. Вітерець легенький повіває.

5. Квіти чудові розпускаються.

3.4. Гра «Здогадайся»

а) Назвіть спільнокореневі слова:

Найтепліша пора року між весною і осінню. (Літо)

День, що припадає на літо. (Літній)

Провести літо в горах. (Перелітувати)

б) Назвіть слова, які різняться тільки закінченням, тобто формами одного й того самого слова:



Літній, літнього, літнім, літньому.

в) Назвіть слова, близькі за значенням:



Літній, теплий, гарячий.

г) Колективне заповнення таблиці:



Розрізняй

Спільнокореневі

Форми слова

Синоніми

Омоніми

літній

літо

перелітувати

літній

літнього

літнім

літньому

літній

теплий

гарячий

літній день

літній чоловік (немолодий)

3.5. Робота над текстом твору.

Спробуймо відтворити в уяві «Літній день».

а) Колективний опис картини.

З чого видно, що це саме літній день?

Який день?

Яке небо?

Яке проміння?

Чи є вітер?

Чим вирізняються рослини?

б) Добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень.



День (який?) спокійний, дивовижний, погожий, спокійний.

Проміння (яке?) спекотне, літнє, яскраве, пряме.

День (що робить?) розлігся, панує, триває.

Проміння (що робить?) огортає теплом.

в) Складання речень до теми «Літній день».



Дивовижний літній день розлігся над землею. Вітерець ані шелесне. Сонячне проміння охоплює все довкола, огортає землю своїм теплом.

Хвилинка відпочинку

(Пофантазуймо під звуки мелодії)

Чудовий літній день. Погідне небо дихає на землю теплом. Небом пливуть білі хмаринки, мов човники, що задивляються на землю. (Спробуйте пофантазувати, кого вони нам нагадують).



3.6. Робота над структурою тексту

Сьогодні ми працюємо над складанням твору на основі спостережень.



Метод «Кубування»

1. Що таке текст?

2. Які є типи текстів?

3. Які частини можна виділити в тексті?

4. Як виділити на письмі кожну частину?

- Чим відрізняється опис від розповіді?

(Коли ми пишемо розповідь, важливо не розірвати «ланцюжок» подій, а коли пишемо опис, то потрібно «намалювати» словами те, що бачиш. Намалювати так, щоб люди, які не бачили, стали очевидцями.)

Що в одному тексті можна зустріти ознаки всіх трьох видів текстів.



3.7. Робота в групах. Складання тексту.

На сьогодні вам необхідно було принести малюнки, фотографії із зображенням найкращого літнього дня (чи це в лісі, чи на березі моря, ріки, біля ставка, у бабусі в селі, в горах).

Зараз прошу вас об’єднатися у групи за такими назвами.


  1. Казковий ліс.

  2. Біля ставка.

  3. Мальовнича галявина.

  4. Влітку у бабусі.

  5. Гори влітку.

  6. На березі моря (ріки).

(Діти об’єдналися в групи.Учитель виконує роль консультанта груп. Кожна група має орфографічний, тлумачний словник, словник синонімів української мови та користується ними за потреби)

I група  «Казковий ліс»

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень;

б) складання речень до теми «Казковий ліс».

(Ліс мов грається з сонечком піжмурки. Він не пускає до листочків сонячне проміння. Тут пахне грибами й лісовими квітами.)

II група  «Біля ставка»

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень;

б) складання речень до теми «Біля ставка».

(Глибокий ставок виблискує на сонці. У ньому купаються листочки білого латаття. Над ставком чекає човнів стара пристань. Очерет стоїть, наче сторожа біля води.)

III група  «Мальовнича галявина»

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень;

б) складання речень до теми «Мальовнича галявина».

(Мальовнича галявина розляглась посеред лісу. На ній виблискують різнокольорові квіти, немов хтось щойно розсипав намисто на зелене полотно. З галявини до лісу біжить стежина.)

Наступні групи працюють аналогічно.



3.8. Робота з таблицею «Будова слова».

3.9. Правила написання твору.

Дотримуйтесь змісту

Працюйте за планом

Починайте нову думку з нового абзацу

Уникайте повторів

Використовуйте художні засоби

Використовуйте слова з довідкового бюро

Перевірте написане



3.10. Запис творів у зошит

3.11. Зачитування творів за бажанням

4. Підсумок уроку. Хто з вас хоче побувати у ролі журналіста і поставити кілька запитань?

Що тобі сподобалось на уроці?

Чи відчув ти задоволення від своєї роботи?

Який ваш настрій? Зобразіть його на своєму обличчі.


Урок 2

Тема. Твір-розповідь за уявою «Осінь зачаровує красою».

Мета: вчити дітей спостерігати за змінами в природі; показати, як ці зміни відображені в художніх творах влучними словами, виразами; вчити дітей вживати прикметники для образного вираження власної думки; розвивати усне й писемне зв’язне мовлення; виховувати естетичний смак.

Обладнання: репродукції картин із зображенням осені; таблиці «Будова слова»; картки зі словами, виразами; дитячі малюнки.

Хід уроку

1. Організація класу

2. Активізація знань

Сонце низько чи високо,

Посила Землі уклін,

З ним приходять пори року

І приносять безліч змін.

Осінь  багряна. Літо  барвисте,

Весна  це красуня в зеленім вбранні,

Зима  синьо-біла, морозно-сріблиста,

Та кожна із них до вподоби мені.

2.1. Введення казкового героя.

Учень


Осінь … Вона

Тоді буває чарівна,

Коли стає золотокоса.

Отож запрошуємо Осінь.

Осінь


Я  Осінь!

В гості я прийшла,

Завдання мовні принесла.

За діло дружно треба взятись,

В усьому гарно розібратись.

Доброго дня, в добрий час!

Рада, дітки, бачить вас!

Прийшла до вас я не сама 

Синочків до вас своїх привела.

2.2. Хвилинка поезії.

Вересень

У серпанку павутини

Білі ниточки снуються,

Вже тумани по долині

У ранкову пору в’ються.

В лісі верес розкриває

Свої келишки бузкові

І багрянець покриває

Пишні грона калинові.

Вересневе небо синє,

І сади ще пахнуть літом,

У садочку вже жоржини

Розгорілись дивоцвітом.

Жовтень

Листя жовте та червоне

Легко з дерева злітає,

Мов метелик, на долоні

З тихим шелестом сідає.

Пахне свіжістю й морозом

Килим з листям осокорів,

А на річці верболози

Зустрічають ранні зорі.

Сяють золотом берези,

Жовтень ним вінчає осінь,

Журавлиний клин мережить

Висоти холодну просінь.

Вересень (звертається до Листопада)

Похмурий, брате, ти, та сірий,

Пташки полинули у вирій,

Вже наближається Зима!

Листопад

Зникли біленькі хмаринки,

Небо синє, свинцеве,

Зрідка снують сніжинки

В це переддення грудневе.

Не радує хмарна днина,

Вітер висвистує в кронах,

Лиш молода горобина

Світиться в гронах червоних.

2.3. Огляд дитячих малюнків

Діти, ви підготували на урок малюнки Осені, підійдіть та подаруйте свої малюнки тому брату-місяцю, якому він найбільше підійде.

Отож, чарівниця-осінь вирушає в далеку подорож Україною і запрошує нас із собою. Ви знаєте, діти, що легкого шляху не буває, і тому дорогою нам траплятимуться різні перешкоди, які потрібно подолати.

 Отже, вирушаймо. Ворота відчиняться для нас, якщо ми виконаємо завдання.



3. Відбір і систематизація матеріалу, мовна підготовка до написання твору

3.1. Завдання 1

Потрібно порівняти два тексти. На перший погляд, вони ніби однакові.

 А як ви вважаєте?

 Доведіть свою думку?



Метод «Прес».

Я вважаю …Тому що …Отже …

  1. Ходить осінь за пензлем. Помахом руки фарбує дерева у кольори своєї пори. Стоїть ліс, немов казка. Затамуйте подих  і ви почуєте голос чарівниці.

  2. Ходить чарівна осінь з казковим пензлем. Помахом руки фарбує дерева у різноманітні кольори своєї пори. Стоїть загадковий ліс, немов жива казка. Затамуйте подих і ви почуєте мелодійний голос чарівниці.

Після аналізу двох текстів учні визначають прикметники: чарівна, казковим, різноманітні, загадковий, жива, мелодійний.

 Який з текстів вам більше сподобався? Чому?

Отже, прикметники, які є в тексті, розкривають ознаки предметів, що дає можливість нам краще уявити картини осені.

3.2. Завдання 2

 А осені вже не сидиться на місці, в усі кутки заглянути їй хочеться. Махнула своїм крилом, і все навкруги стало багряно-жовтим.

Перед нами ліс. (Демонструю картину осіннього лісу).

І сюди завітала золотокоса красуня. Прислухалась і почула дивовижні звуки, які поступово, набираючи сили, перетворилися в пісню лісу. Послухайте вірш і ви зрозумієте, що красу можна не лише бачити, а й уявити, читаючи твори, в яких вона оспівується.



Природа мудра. Все створила мовчки.

Росинку поту втерла на брові.

На буреломах сходять мухоморчики 

Театр ляльковий просто на траві.

Один великий, в брилику озерце,

Оранжеві, червоні ковпачки.

Здається, вийде гномик в камізельці,

Застебнутій на срібні гаплички … (Л. Костенко)

 Уявили чудову картину природи?

 Пригадайте, який театр створили мухоморчики прямо на траві? (ляльковий)

 А які в мухоморчиків ковпачки? (оранжеві, червоні)

 А які гаплички у гномика? (срібні)

Хвилинка радості

Сум і Радість

Дивний ліс! У нього поряд весна і осінь. Жовтий лист і зелена травичка. Змарнілі трави і квіти, що лише розцвітають. Блискучий іній і метелики. Лагідне сонце і холодний вітер. В’янення і розквіт. Пісні і тиша. І смуток, і радість.

А що обираєте ви?



Настрій

бадьорості тривоги

зелена травичка жовте листя

веселі метелики холодний вітер

лагідне сонечко в’янення

розквіт тиша

пісні

Уявили чудову картину природи?

 Пригадайте який ліс? (дивний)

 А які трави? (зелені, змарнілі)

 Який лист? (жовтий)

 Який іній? (блискучий)

 Як ви думаєте, чи був би цей текст такий гарний без прикметників?

 Чи змогли б ми уявити таку чудову картину природи без прикметників?



3.3. Завдання 3

 Вийшла Осінь з лісу й далі помандрувала. Куди ж тепер проляже її шлях, як ви думаєте?



(Вивішується картина поля).

 Правильно, стежина веде нас в поле. І тут вже побувала Осінь  господарка полів. Навколо стільки смачного!

А що саме? помідори

баклажани

морква

кабачки

цибуля

капуста

Доберіть спільні ознаки для всіх овочів.



(смачні, корисні, потрібні, якісні, свіжі, приємні).

3.4. Гра

Ви впорались із завданнями, тому Осінь запрошує вас до гри.

Гра «Дружна сімейка»

Виконайте веселе завдання-змагання: хто швидше підніметься сходинками, добираючи прикметники, протилежні за значенням.



працьовитий

світлий холодний

старий короткий

твердий широкий

солодкий правий

стиглий попередній

Гра «Про що мова?»



1. Багряне, осіннє, чарівне. (Листя)

2. Холодний, дрібний, сумний. (Дощ)

Гра «Впізнай слова»



О з о л о т (золото)

Який?  Золотий (Пряме. Переносне.)

Яка?  Золота (Пряме. Переносне.)

Яке?  Золоте (Пряме. Переносне.)

Кожному ряду пропонується одне слово. Доберіть якомога більше словосполучень з цими словами. (Вживайте їх у прямому та переносному значенні):

Золотий колос  золотий ланцюжок.

3.5. Оголошення теми уроку

Ви зустрілися із золотоволосою красунею  Осінню, подорожували разом з нею.

Сьогодні на уроці спробуємо написати твір за уявою. Це буде ваш особистий твір, не схожий на інші. Ви можете уявити, як Осінь задаровує красою в лісі, в полі, на галявині, у сквері, у парку, садочку. А може вона вас зачарує рано-вранці, або це буде неповторний осінній вечір.

3.6. Аналіз словника

Пропоную використовувати слова зі «Словничка-довідничка».



Іменникиосінь, красуня, чарівниця, берізка, вітерець.

Прикметникирізнобарвна, золотокоса, казкова, мелодійна, теплий.

Дієсловазавітала, обходить, пофарбувала, виграє, пестить.

Словосполучення.

а) золоточубий вересень-чарівник; казкове диво; срібноголосий пташиний спів; сонячно-золоті шати; рідна земля.

б) притомилось сонечко; припливає осінь; зачервонілася горобина; перешіптуються листочки.

Речення. Срібна ниточка-павутинка підхопила золотий промінь і полетіла з ним. Дерева, немов чарівні феї, милуються своїм вбранням.

3.7. Добір заголовка

Варіанти заголовків.



Осінь зачаровує красою

Осінь  чарівниця

Чарівниця осінь

3.8. Зразок твору за уявою

Ось як уявила Осінь-чарівницю Олеся.



Жовтокоса красуня осінь примчала на золотому коні у ліс. Торкнулася чарівною паличкою верхівок дерев. І зашелестіли на них багряні шати. На землі рясніє барвистий килим.

Чудово навкруги!

Робота над структурою тексту

(За допомогою гри «Карусель» пригадуємо відомості про текст).

3.9. Практична діяльність

3.10. Запис творів у зошит

(Кожен учень використовує у роботі пам’ятку «Правила написання твору»

Дотримуйтесь змісту

Працюйте за планом

Починайте нову думку з нового абзацу

Уникайте повторів

Використовуйте художні засоби

Використовуйте слова з довідкового бюро

Перевірте написане


    1. Індивідуальна допомога учням, що потребують її

4. Підсумок уроку

Зачитування творів.

Чи сподобалися вам картини, які створили ваші друзі?

Чий твір видався вам найвдалішим? Чому?


Урок 3

Тема. Детальний переказ твору за планом та опорними словами «Осінні дарунки»

Мета: поглибити уявлення учнів про рідну природу, вчити бачити і розуміти прекрасне, як в природі, так і в житті, вдосконалювати вміння висловлювати свої почуття і захоплення, виражати їх у письмовій формі, допомогти відчути яскравість осінніх барв, щедрість осені, розширювати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи та повагу до людей праці.

Обладнання: ілюстрації «Осінь в саду», «Щедра осінь», таблиця «Будова слова»; «Словничок-довідничок».

Хід уроку

1. Організація навчальної діяльності

2. Актуалізація опорних знань

2.1. Відгадування загадки.

Щедра гостя знов до нас прийшла.

Багаті людям врожаї принесла.

Фрукти щиро дарувала,

Листям різнобарвним землю укривала.

Хто ж це? (Осінь)

 Так, це осінь. І вона завітала сьогодні до нас на урок.



2.2. Розгляд картин (ілюстрацій) про осінь.

Осінь  ніби справжня художниця, без пензлика, без олівця розфарбувала дерева, кущі, трави. Запросила всіх на свій чудовий карнавал.

 Який колір осінньої пори повторюється найбільше?

 Які кольори ви обрали б, щоб намалювати осінь?



2.3. Легенда про Осінь.

За народним переказом, Осінь  старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи осінь на Землю, Сонце сказало їй:

Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі і все моє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.



І Осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів і чарує нас своїм осіннім золотом.

2.4. Хвилинка поезії

 Про яку пору року ми говорили?

 Чим приваблює нас осінь?

 Які її ознаки і характерні риси? Послухаймо, як автори поетичних рядків говорили про це.



У вересня щедра рука.

Заходьте!  він з двору гука.



Яблука трусить з гілок,

І сипле в портфелі сливок.

Солодкий зрива виноград 

І кожен з нас Вересню рад.

Бо щедра, ой щедра рука

У Вереснясадівника.

Увага! Увага! Спішіть  поспішайте.

Господарі і гості  глядіть, не минайте!

На ярмарок  прошу  гуртом, поодинці.

Чекають на вас там чудові гостинці!

Абрикоси пахнуть сонцем,

Розжовтілись за віконцем.

Вишня вбрала свої крони

В гарні кільчики червоні.

В груш такі тугенькі боки,

Так налиті ніжним соком,

Що вкусити їх охота,

Так і просяться до рота!

Скуштуйте цю грушу  солодку, духмяну, 

У роті, немовби медок, вона тане.

Яблука на землю: гуп!

Мов дитина: тупу-туп!

Лоточків із яблуками не минайте.

Які до смаку вам, такі вибирайте,

Сортів тут багато, усі вони  різні,

Ось  яблука ранні, ось  яблука пізні.

Беріте калину  червоні коралі 

Ці кетяги сонце і небо ввібрали.

Напоїть матуся калиновим чаєм, 

Недугу ураз, як рукою, знімає.

Підсумок.

Погляньте ще раз, як гарно в саду. Ви гадаєте, навколо нас звичайні дерева? Не зовсім так… Десь тут, між яблунями та грушами, сливами та абрикосами причаїлася Осінь. А як кипить робота на полях та городах.

Осінь  щедра пора.

Не злічити золотавих листочків, що їх зроняють дерева. То теж дарунки гостям, що завітали до Осені.



Фізкультхвилинка

Злітає листя зливою

І падає німе.

Вітерець пісні наспівує,

А сам все дуже дме.

3. Оголошення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо ще один текст. Назва його «Осінні дарунки», навчимося переказувати цей текст за запитаннями та опорними словами і напишемо його детальний переказ.

Будьте уважні, спостережливі. Розвивайте свою увагу, пам’ять, творчість.

Бажаю вам успіхів!



3.1. Читання тексту вчителем

Ще один дарунок Осені. Текст «Осінні дарунки». Уважно послухайте. Що ж це за дарунки.



Осінні дарунки

Люди називають осінь щедрою. За добру працю навесні і влітку вона віддячує трудівникам врожаями на полях, городах і в садках.

Прозорим запашним соком налилися яблука та груші. Так і просяться в кошик. Невпинно мчать машини по дорогах з ящиками свіжих огірків і помідорів. Виблискують у кузовах чисті зеленаві головки капусти.

З’явилися зелені сходини озимини. Це народжується новий урожай.

(За «Читаночкою»)

3.2. Аналіз тексту за питаннями

Чим і як віддячує осінь трудівникам?

Які зміни відбулися з яблуками та грушами?

Що везуть машини з полів?

Як народжується новий урожай?

3.3. Робота з прислів’ями

І в.  Де господар добре робить,

Там і поле щедро родить.

Код:


6

7




4

19

22

20

19

6

1

21




6

19

2

21

7




21

19

2

11

23

31

,

23

1

17




12




20

19

16

7



30

7

6

21

19




21

19

6

11

23

31

.

ІІ в.Добре восени попрацюєш

Спокійно зиму чекатимеш.

Код:


6

19

2

21

7




3

19

22

7

18

11




20

19

20

21

1

27

32

8

29



22

20

19

15

12

14

18

19




10

11

17

24




28

7

15

1

23

11

17

7

29

.

Згадавши порядок розташування букв в алфавіті, прочитайте закодоване прислів’я. Запишіть його, підкресліть слова пов’язані з осінню.

3.4. Орієнтовний план переказу

1. Подяка трудівникам.

2. Соковиті яблука і груші.

3. Машини з урожаєм.

4. Поява озимини.

3.5. Складання «словничка-довідничка». Об’єднання дітей у групи.

Підійдіть до осіннього кошика та виберіть дарунок Осені. Об’єднайтеся у групи.

(6 груп)

Додаткові завдання.

1. Зробіть звуко-буквений аналіз слів:

І гр. щедрою

ІІ гр. працю

ІІІ гр. віддячує

IV гр. врожаями

2. Доберіть синоніми до слів:

V гр. запашним  духмяним, пахучим

VI гр. мчать  летять, швидко їдуть

Словникова робота

Пояснення лексичного значення слів та словосполучень:

Щедрою1. Який хоче ділитися своїм майном.

2. Багатий на що-небудь.

(Щедрий той, хто дає непросячим.

Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я).

Запашним Який має сильний приємний запах; ароматний, пахучий.

(Працювала Ганночка день при дні, поливала квіти запашні).

Просяться у кошикнастільки стиглі, налиті соком, аж важкі, що просяться їх зірвати.

Невпинно мчатьті, що мчать щосили, без зупинку.

Виблискують такі чисті, свіжі, що аж виблискують.

З’явилисяу даному випадку, лише пробилися крізь з землі.

Сходини озиминисходи або посіви озимих культур, тобто тих, що сіють восени і збирають наступного року.

Кузовчастина вантажівки, яка призначена для перевезення вантажів.

Пояснення граматичного значення слів:

Щедрою, навесні, влітку, налилися, просяться, невпинно, виблискують, з’явилися, зеленаві сходини, озимини.

щ ю


Щедрою  [шч е д р о йу]

Навесні  Коли? Навесні; весни

Влітку  Коли? Влітку (словникове слово)

Налилися  на + лилися = налилися; лити.

Просяться  [п р о с’ а ц’: а]

Невпинно  Як? Невпинно нн

Виблискують  ви + блискають

я

з’явилися  з ’ [йа] вилися



зеленаві  зелень, зелений

сходини  с + ход + ин + и

озимини  зими, зими.

3.6. Переказ тексту за планом та опорними словами (колективно)

3.7. Робота над структурою тексту. Метод «Кубування»

(Для кубування використовую чотири грані куба).



1. Що таке текст?

2. Які є типи текстів?

3. Які частини можна виділити в тексті?

4. Як виділити на письмі кожну частину?

Будова тексту

І. Зачин


ІІ. Основна частина

ІІІ. Кінцівка



3.8. Переказ тексту окремими учнями. (2-3 учні)

3.9. Правила написання твору

Дотримуйтесь змісту.

Працюйте за планом.

Починайте нову думку з нового абзацу.

Уникайте повторів.

Використовуйте художні засоби.

Використовуйте слова з довідкового бюро.

Перевірте написане.



3.10. Запис тексту у зошиті

3.11. Зачитування кращих робіт

4. Підсумок уроку

Чи сподобався урок?

Чи задоволені ви результатами своєї праці?

Чого ви навчились?


Урок 4

  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка