Урок 1 Тема. Якою буває природа. Мета



Скачати 209.85 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір209.85 Kb.

Виконала вчитель початкових

класів загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №19 м.Добропілля

Донецької області

Гнилицька Людмила Володимирівна


2011рік
Урок 1



Тема. Якою буває природа.
Мета:

  • формувати в учнів поняття „природа, „нежива природа, „жива природа;

  • вчити дітей розрізняти живу і неживу природу;

  • поглибити їх знання про значення природи для життя рослин, тварин і людей;

  • формувати вміння спостерігати, робити висновки;

  • виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.


Обладнання: художні матеріали, демонстраційний мультимедійний матеріал, мікрофон, ребус, аудіо файли.


Хід уроку



І. Організація класу.

Дзвінко продзвенів дзвінок,

Всім пора нам на урок,

Все у нас уже на місці –

Залишились тільки сісти!

ІІ. Хвилинка спостережень

(слайд 1)
- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Що ви можете сказати про небо?

- Чи є надворі вітер?


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Передбачення теми уроку.
- Діти, поспостерігайте, що знаходиться навколо нас?

(яскраве сонце, свіжий вітер, квіти, птахи, люди...)


(слайд 2)

Ребус


3

т=п


2. Бесіда.

- Отже, як ви думаєте якою буде тема нашого сьогоднішнього уроку?

- Для чого нам це вчити?


ІV. Робота над темою уроку.
1. Метод розвитку критичного мислення. Метод «Гронування».
(слайд 3)


- Як ви думаєте, що таке природа?
Діти називають все що на їх думку належить до природи.

(На слайді з’являються декілька колонок: рослини, тварин, нежива природа і якщо діти називають те, що зроблено руками людини, то розподіляю в іншу колонку)
2. Проблемна ситуація


  • Що це за групи?

Діти називають групи: тварини, рослини, нежива природа.

- Зверніть увагу, що рослини розташовані поряд з тваринами. Чому? (Бо вони належать до живої природи.)

- Чому кульки, портфель, глобус ... розташовані окремо від слова природа?

Висновки дітей.
3. Бесіда про природу
(слайд 4)
- Жива природа – це все, що народжується, дихає, живиться, росте, розмножується, вмирає. Що це?

(Це рослини, тварини, гриби, а також люди.)
- Усе живе дістає від неживої природи необхідні йому для життя тепло, світло, поживні речовини, воду, повітря.
4. Фізхвилинка.

Релаксація.

(слайд 5)

- Давайте здійснимо уявну подорож парком,

подихаємо свіжим повітрям...



5. Проблемне опитування.

- До якої природи належить повітря?

- Подивіться на сонечко. Воно пестить нас своїм теплом, ніжним промінням. - До якої природи воно належить?

- Вгорі на небі пливуть білі хмаринки...

- Як ви думаєте, до якої природи належать вони? Чому?

- Як ви гадаєте: школа, житловий будинок, що знаходиться біля неї належать до природи? Чому?

- А якщо ми візьмемо автомобіль, кран...?

Висновок.

Отже, природа – це все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.


6. Інтерактивний метод “2, 4, всі разом”


  • Робота в парах

Розгляд парою 1 ілюстрації рослин, тварин, людей, предметів неживої природи або предметів, зроблених руками людьми.

Висновок про те, до якої групи належить те, що зображено на малюнку.

Після цього діти об’єднуються в групи: 1 - тварини, 2 - рослини,3 - гриби, 4 - нежива природа, 5 - те, що зроблено руками людини.


  • Працюємо разом.

Захищаємо думку кожної групи.

Об’єднуємо ілюстрації в більші групи: жива + нежива природа = природа, і окремо, те, що зроблено руками людини.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота за підручником:

а) читання статті „Що таке природа?” ( с.74),

б)відповіді на запитання після тексту;

в) читання статті „Якою буває природа” ( с.75);

г) відповіді на запитання;
2. Робота в зошиті (с.13)
3. Інтерактивний метод „ПРЕСС”.

(слайд 6)



(розв’язання логічних завдань „Що зайве? Чому?”)

- Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.

- Дуб, камінь, Сонце, повітря.

- Слон, ластівка, робітник, земля, комар.




VІ. Підсумок уроку.

Інтерактивний метод «Мікрофон»
- Що таке природа?

- Що належить до неживої природи?

- Що належить до живої природи?

- Чим жива природа відрізняється від неживої?

- До якої природи належить людина? Чому?

(відповіді учнів)

Урок 2

Тема. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.

Мета:


  • розширити знання дітей про дерева, кущі, трави;

  • вчити визначати породи дерев, спостерігати за рослинами;

  • розвивати вміння порівнювати, робити висновки;

  • виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.


Обладнання: художні матеріали, демонстраційний мультимедійний матеріал, мікрофон, роздатковий матеріал

Хід уроку


І.Організація класу.

Всі за парти ми сідаємо,

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникати,

Треба пильність розвивати.
ІІ. Хвилинка спостережень.

(слайд 2)

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Якого кольору небо?

- Якими стали ранки?

- Чи були протягом тижня опади? Які саме?

- В яких межах коливалася температура?

- Про що це свідчить?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Загадка.

(слайд 3)

-Діти, відгадайте, хто завітав до нас у гості.

Він у лісі проживає,

Все навкруг охороняє.

Невеличкий старичок,

Всім нам друг … (Лісовичок)


2. Бесіда.

- Які дерева ростуть навколо нашої школи?

- Які у вашому саду?

-З яких кущів ви любите їсти ягоди?

- Які квіти вам найбільше подобаються?

- Як ви гадаєте, якою буде тема нашого уроку?

- Для чого нам це знати?
ІV. Робота над темою уроку.


  1. Практична робота.

Інтерактивний метод “2, 4, всі разом”

Робота в парах

Розгляд парою 1 ілюстрації- дерев, кущів, травянистих рослин.

Висновок про те, до якої групи належить те, що зображено на малюнку.

Після цього діти об’єднуються в групи: 1 - дерева, 2 - кущі,3 – трав’янисті рослини.

Працюємо разом. Захищаємо думку кожної групи.
2. Гра «Капкан»
(слайд 4)

- Я стверджую, що яблуня, це трав’яниста рослина . Доведіть, чи я права.

- Шипшина – дерево...

- Пролісок – кущ…


- Які істотні ознаки цих рослин?

(Відповіді учнів)

Висновок.
3. Фізхвилинка.

Ось до лісу ми дійшли,

Потім ми лісочком йшли

І грибочок там знайшли.

Нагнулися, підняли,

У кошик поклали

І рушили далі.

Ми лісочком йшли,

Малинку знайшли

Дотягнулися, зірвали

У кошик поклали

І рушили далі.

Ми лісочком йшли

Пташеня знайшли.

Нахилилися, підняли,

В гніздечко поклали

І рушили далі.

4. Інтерактивний метод “Незавершені речення”:


1. Рослина, яка має одне міцне , дерев’янисте, товсте стебло (стовбур) – це ...

2. Рослина, що має кілька міцних, дерев’янистих, але значно тонших, ніж у дерева стебел – це ...

3. Рослина, яка має м’яке соковите стебло, - це ...
5. Цікава вікторина.

(слайд 5)

- Які рослини здавна шанують в Україні?

- Які дерева є символами України?

- Який кущ є символом України?

- Назвіть улюблені квіти українців.

- З яким деревом порівнюють сильних юнаків?

- Які місяці мають назву, що походить від назви дерев?


V. Закріплення вивченого.

1. Робота з підручником:

а) читання статті „Дерева, кущі, трави”;

б) розгляд і аналіз ілюстрації;

в) відповіді на запитання;

г) розповідь про рослину, яка найбільше подобається.
2. Асоціативний кущ.

Гра „Що де росте?”

(слайд 6, 7,8)



(на слайді формати із зображенням саду, городу, лісу, в учнів конверти, в яких містяться картки із зображенням різних рослин)

- Зараз ми будемо садівниками. Для цього розподілимось на 3 команди. Завдання полягає у тому, щоб посадити рослини там, де вони мають рости. Виграє та команда, яка швидше і безпомилково виконає завдання.

- Що потрібно для того, щоб ці рослини росли?
3. Інтерактивний методМІКРОФОН”

Продовжіть ланцюжок...

1.Клен, дуб...

2.Шипшина, калина...

3.Ромашка, айстра...
4. Робота над загадками.
- Відгадайте загадки, які приніс Лісовичок.

(слайд 9)

* На городі молода пишні коси розпліта, у зеленії хустинки золоті хова зернинки. (кукурудза)

* Стоїть тичка, на тичці масничка, а в масничці – сто зернець – хто вгадає, молодець. (мак)

* Довгий, зелений, добрий, солений, добрий і сирий, - хто він такий? (огірок)

* Стоїть дід над водою, хитає сивою бородою. (очерет)

* Я кругленька, червоненька, з хвостиком тоненьким. На городі мене рвуть, і до столу подають. (редиска)
VІ. Підсумок уроку.

- Над чим працювали?

- Що запам’ятали?

- Який настрій створив урок?



Урок 3

Тема. Тварини – живі організми.

Мета.

  • Формувати поняття «тварини – живі організми».

  • Розвивати вміння спостерігати за тваринами, увагу, кмітливість, зв’язне мовлення, вміння аналізувати і робити висновки.

  • Виховувати дбайливе ставлення до тварин.


Обладнання: художні матеріали, демонстраційний мультимедійний матеріал, мікрофон, роздатковий матеріал
Хід уроку

І. Організаційний момент. Аутотренінг.

- Добрий день, мій перший клас,

Дуже рада бачить вас.

Ви прийшли до школи знову.

Працювати всі готові?
- Всі готові працювати,

Можемо розпочинати!


ІІ. Хвилинка спостережень.

- Який стан неба переважав цього тижня?

- Чи були опади і які?

- Який був вітер?



ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. «Мікрофон»

- На які дві частини ділиться природа?

- До якої природи ми відносимо рослини? Чому?

- Наведіть приклади різних рослин.
2. Передбачення теми уроку. Відгадування загадок.

(слайд 2)



  • Крила є , а не літає;

Ніг нема , а не наздоженеш. (Риба)

  • Червоні лапки, щипає за п’ятки. (Гуска)

  • З хазяїном дружить, будинок вартує,

Живе під ганочком, а хвіст бубличком. (Собака)

  • Є у лісі хата,

В ній кімнат багато.

Тут живе отара добрих санітарів.

Ти цю хату не чіпай-

Санітарам спокій дай. (Мурахи та мурашник)




  • Про кого всі ці загадки?

  • До якої природи віднесемо тварин? Чому?


ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Можливо, ви самі скажете, про кого сьогодні буде вестись розмова на уроці. Так, про тварин. На уроці ви дізнаєтесь багато цікавого про тварин, місця їх мешкання. Будемо вчитися любити і берегти тваринний світ.



V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

(слайд 3)

- Світ тварин багатий і різноманітний. Згадайте, де живуть тварини. Так, тварини живуть всюди: в океанах і морях, у лісах, на луках, у пустелях, горах.


2.Фізхвилинка

(слайд 4)

Вправа-енергізатор «Веселий зайчик» (музичний супровід)
2. Асоціативний кущ.

Гра «Хто як пересувається»

(слайд 5)

- Особливими у тварин є ознаки, яких не мають інші живі організми. Тварини переміщуються. Як?


2. Проблемна ситуація.

- Цих ознак немає у рослин. Ними рослини відрізняються від тварин.

- А що є спільним для тварин і рослин?

- Чим живляться тварини?

Тварини живляться рослинами або іншими тваринами і ростуть до певного часу.
3. Логічна гра «Знайди пару».

(слайд 6, 7)

- Для чого потрібні тварини людям?

VІ. Робота з підручником

1.Читання статей.



2. Розгляд ілюстрацій.

3. Відповіді на питання.
VІІ. Закріплення вивченого.

Робота в групах. Диференційовані завдання.
1група (високий рівень).

Доведіть, що тварини – це живі організми.


2група (достатній рівень)

Чим відрізняються тварини від рослин.


3група (середній рівень).

Робота з малюнками «Хто де живе?»


VІІІ. Підсумок уроку.

1. (слайд 8)

- Назвати одним словом: павук, ведмідь, дятел, щука, метелик.
2. “Незавершені речення”:

Тварини – це частина………

Тварини дають людям……………
3. Рефлексія.

- Чи сподобався вам урок?

- У вас на партах лежать зображення зайчика та вовка. Якщо вам сподобалось, як ми працювали на уроці – підніміть зображення зайчика, якщо не сподобалось – вовка.





2011 р.


ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ
Мета:

  • Дати поняття про те, що таке довкілля.

  • Розкрити проблему екологічного стану свого краю.

  • Узагальнювати і розширювати знання дітей про значення рослин у природі , на конкретних прикладах показати вплив людей на природу рідного краю.

  • Розвивати спостережливість, розуміння неповторності довкілля.

  • Виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу, вміння захоплюватися дивами природи, бережливе та господарське ставлення до природи, потребу у збереженні та збагаченні природних багатств.

  • Підвести дітей до висновку про те, що «чисто не там, де прибирають, а там , де не смітять.»



Обладнання: Малюнки із зображенням об’єктів природи (сонце, хмари, дерева, квіти, пташки, тварини, річка тощо), аудіозапис «Голоси птахів», плакати з висловами про довкілля, мультимедійні засоби.
Хід заняття
Сцену оформлено так, щоб видно було, що оточує людину: намальоване велике сонечко, небо з хмарками, дерева, квіти, десь вдалині будинки, криниці, пташки, метелики тощо. На плакатах написані вислови про довкілля: «Чисто не там де метуть, а там, де не смітять!», «В світі матінки – природи не буває щось дарма!», «Природу люби і рідний свій край, їх глибоко вивчи й всебічно пізнай!».
Ведучий - Друзі! Запрошую усіх разом спробувати прислухатися до оточуючого світу і зрозуміти його, поринути в його проблеми. Пропоную разом поміркувати над словами «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять»
(На екрані з’являється слайд 1)

Ведучий. Тож запрошую всіх переглянути сторінки нашого журналу.

Перша сторінка нашого журналу має назву «Довкілля»


(З’являється слайд 2)
Звучать голоси птахів, щебетання. Виходить хлопчик із палицею. Йде, щось наспівує і палицею збиває рослини. Назустріч йому йдуть хлопчики й дівчатка. Зупиняються й починають розмову.
Дівчинка. Що ти там співаєш, Іванку? І чого рослини псуєш своєю палицею, нащо їм голівки відсікаєш?
Іванко. Ой ! І що ж це я роблю? Які голівки? Геть усе я тут попсував! Зілля позбивав! То й що? Ніяк второпати не можу…
Василь. А палиця тобі второпати допомагає, еге ж? Я дивлюсь, ти замислився міцно… І про що, якщо не секрет?
Іванко. А про те, що таке довкілля! А палиця – просто так, щоб думалось легше. Ось так…
Ірина. Нелегкі твої думи. І що ти досі не зрозумів, що таке довкілля?
Микола. І чого раптом ти про це думати почав, з якого дива?
Іванко. Ні, не зрозумів. Нам задала таке питання вчителька, бо незабаром у школі буде свято довкілля. Так для початку треба з’ясувати що це таке, і завтра розповісти в класі. От я і міркую весь час.
Галя. Ну, тоді, Іванку, не збивай зілля палицею, бо ти це саме довкілля якраз і руйнуєш, нищиш. Зрозумів?
Іванко. Не зрозумів! Я ж зілля збиваю, а ти говориш про довкілля. Де тут зв’язок? (Усі сміються)
Галя. А зв’язок тут безпосередній. Усе, що є у природі, усе, що є навколо тебе, - це і є довкілля. І воно необхідне тобі, розумієш?
Василь. Це і є різне зілля, дерева і квіти, жучки й павучки, метелики і птахи, будинки і люди – все це довкілля людини, зрозумів?
Ірина. Це сонечко, небо, вітер, повітря, дощик – все-все!
Микола. А тому до нього треба ставитися дбайливо, любити його, намагатися робити так, щоб воно було здоровим і привабливим. Адже те що зруйнував – вже не повернеш!
Ірина. І не нищити навіть того зіллячка, що ти он збиваєш. Адже для тебе воно немає цінності, а для жуків, мух, бджілок, метеликів – це корм і схованка, довкілля комах.
Василь. До того ж зілля, що ти збиваєш, має лікарські властивості, а тому цінне для кожного. Ось так! То тепер ти розумієш, що таке довкілля?
(Іванко знизує плечима і мовчить)
Наталя. Тебе оточують будинки і сади, ліси і парки, гори і долини. Ти живеш серед цієї краси. Озерні плеса, сині небеса, повітря й сонце і білі хмаринки. Краплиста і чиста вранішня роса і річечка, що вдалечінь побігла. І джерельце, що жебонить з-під землі, строкатий метелик, що присів на зілля. Тваринки великі й малі, пташки й жуки, трава і дерева, дощ і хмари . Усе це є довкілля , бо воно ДОВКОЛА!

(Під час промови на екрані поступово з’являються малюнки)


Василь. Ну, то ти, нарешті зрозумів, що таке довкілля?
Іванко. Та ніби трішки… Якщо чесно, то так я і думав, тільки боявся висловитися, гадав, щось не так скажу, сміятимуться…
Галя. А от ти ніколи не бійся висловлювати думку! Навіть якщо вона хибна, то це не страшно, адже ми ще тільки вчимося, а тому можемо і помилятися. Головне, щоб кожен із нас прагнув більше знати про світ, у якому ми живемо.
(Діти йдуть зі сцени)
Ведучий. Ну, а ви, діти, зрозуміли, що таке довкілля? Тоді прошу до наступної сторінки нашого журналу. Вона називається «Сумна казка»
(На екрані з’являється слайд 3)
Ведучий. Діти, а чому казка може бути сумною? Чи доводилось вам раніше чути чи бачити таку казочку? Тоді дивіться.
(На сцену виходить Баба Яга. Галявина. На галявині повно різного сміття.)
Баба Яга. Ой, щось мені сумно і лячно. Так уже той ліс занапастили. Особливо поблизу міста, ну просто вийти неможливо, ніде потанцювати. Тільки уявіть! Прийдуть відпочити, то кричать, гілки ламають, а після себе таке лишають: і пляшки, і банки, і пакети…

Аж дивитися страшно! Всі начебто освічені, а так поводяться, ніби ніколи й до школи не ходили ... Навіть тварина не справить нужду де-не-де, а люди все собі дозволяють. І що воно далі буде? Ну що нам, бідним лісовим мешканцям, робити? Куди подітися зі свого рідного лісу?То я вкраду собі хлопця й бодай одного навчу природу любити.


Мавка. Бабусю, чого ви жалієтеся? Та так, що аж душа розривається... хто вас образив, рідненька ви моя?
Баба Яга. Хто-хто, люди, звичайно. Так допекли, так дістали, що далі нікуди. Поглянь навколо – і ти заплачеш. Бачиш, що наробили? Купи сміття залишили, а прибирати ніхто й не збирається. А ті ж пляшки навічно залишаться тут, вони ж не перегнивають, отак і стирчатимуть із землі. А їх щороку більше і більше.
Мавка. Треба до людей звернутися,щоб вони не робили такого лиха, бо ж ліс загине, і ми всі разом з ним...
Баба Яга. Ой, що ти кажеш! Що ми вже тільки не робили, як тільки тих людей не просили, як не наказували! Звичайно, є хороші люди, їх і просити не треба, вони й самі все розуміють. Поводяться чемно, не шкодять лісові, а ще й допомагають... А є такі поганці, без жодного уявлення про повагу до навколишньої природи. І не тільки не соромляться свого невігластва, а ще й навмисне демонструють його.
Мавка. Бабусю, тоді їх треба провчити. Ну, десь у болото завести, хай там Болотяний їх розуму навчить! Хай поблукають серед отих порожніх пляшок! А ось і діти ідуть. Чуєш, співають?
( Виходять хлопчики і дівчатка з піснею. Баба Яга і Мавка ховаються. )
Ведучий. Так, і справді казка сумна. Навіть страшно і уявити, яким буде подальше життя серед такого сміття! Що ж робити? Як зарадити біді? Ну що, діти, цікаво дізнатися, що ж буде далі? Тоді мерщій до наступної сторінки, яка має назву «Хто це? Що це?»

(Слайд 4)
(По мірі відгадування загадок поступово з’являються нові картинки.)

(На сцені з’являються туристи. Вони дуже заморилися і готові зробити привал.)
Петро. Ну, що ж, друзі, час вже і привал зробити. Ох і втомилися ж ми!
Ніна. А давайте, щоб не просто так сидіти. Будемо загадки відгадувати. Я їх багато знаю. Впевнена, що і ви теж! Ось, наприклад, така.

Куди ступиш – всюди маєш.

Хоч не бачиш, а вживаєш. (Повітря)

Правильно. От дивна штука, те повітря! І не видно його, і не чути, а от без нього і п’яти хвилин не проживеш. Його можна почути, відчути а от побачити не можна ніяк. Люди навчилися використовувати повітря для отримання електроенергії і не тільки .От дивина, як у казці!



Павло. А тепер мою загадку відгадайте.
Всі його люблять, усі його ждуть.

А хто подивиться – кожен скривиться. (Сонце)

Правильно, це теж джерело енергії. Без сонечка теж не прожити людині на землі, адже воно дає світло і тепло, приносить радість людині ...Бо як його довго нема, то сумно тоді стає і похмуро.
Сашко. А от про що моя загадка, хто вгадає?
Торох – торох, розсипався горох.

Почало світати – нема чого збирати. (Зорі на небі)


Без зірочок нічне небо було б не таким красивим і величним, не було б до чого дотягнутися людині, не було б мрії… А мрія пробуджує людину до пізнання. Отже, зорі на небі – це теж свого роду джерело енергії.
Ганна. А про що моя загадка, хто вгадає?
Текло – текло , тай під скло лягло. (Вода, лід)
А як без водички можна жити? Без води і не туди, і не сюди, - каже моя мама. І це свята правда, адже без води людина не може прожити і трьох днів. Крім того, вода дуже сильна. Люди навчились використовувати силу води для отримання електричної енергії, а це теж і тепло, і світло. От що таке вода!
Павло. А тепер мою загадку послухайте.

Кольорові коромисла через річку повисли. (Веселка)


Правильно! Це справжня казка і велике диво. Веселка пробуджує в нас натхнення, радість. Від цього виникає бажання створювати прекрасні речі. Отже, веселка теж дає нам енергію, тільки духовну.

Сашко. У мене ще є загадка. Хто відгадає, той молодець.
Є шапка, голови немає.

Є нога, але без черевика. (Гриб)


Усі молодці, бо відгадали. Це справді грибок. Гриби є в кожному лісі. Вони нам дають енергію життя.
Ніна. А от мою може не відгадаєте, бо важка.
Всі пани скинули жупани,

А один пан не скинув жупан. ( Листяне дерево )

Так, дерева ростуть у лісі . Це не тільки окраса, а і наше чисте повітря, а значить і життя! Тому якщо ми хочемо зберегти його якнайдовше, то треба навчитись піклуватись про ліс і не смітити. Крім того ліс – це джерело тепла. Але використовувати його треба із розумом!
Павло. Вмійте природу любити,

вам у походи ходити

І мандрувать, любі діти.

Вмійте ж природу любити!

Кожній стеблині радіти.

В полі, у лісі, над яром –

Квіти, дерева і трави,

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави.

Оберігайте повсюди

Шлях і стежиночку в гаї.

Все це окрасою буде

Нашого рідного краю.
Ведучий. То скажіть, любі діти, чому ж ліс називають легенями планети? (Відповіді дітей)

А чому про оточуючий світ називають джерелом енергії?

Чи цікаво вам дізнатися, що відбувалося далі?

Це означає, що нас зустрічає наступна сторінка «Чисте повітря»


(Слайд 5)
Сашко. Ой, щось ми засиділися. Давайте у піжмурки пограємо.
Ніна. А я не хочу гратися у піжмурки, бо там за вербою хтось стоїть, і

мені страшно.


Петро. Ну й скажеш теж, стоїть. Нікого там нема!
Ніна. А от стоїть і мені страшно. Я додому хочу.
Петро. Не бійся. Я зараз перевірю, хочеш? Там нікого немає.!
Ніна. А от і є…
(Петро біжить до дерева, а звідти виходять Баба Яга і Мавка. Діти лякаються)
Всі. Хто ви?
Мавка. Я – Мавка, А це Бабуся Яга. Ми до вас прийшли з миром, щоб ви нам допомогли, бо ж ви хороші і любите своє довкілля, не забруднюєте його. Та ще й он скільки загадок знаєте хороших! Це правильно, треба любити навколишній світ, бо це наш дім, ми тут живемо, тож треба , щоб усюди були лад і чистота! По-господарськи треба ставитись до природи, не витрачати без потреби!
Баба яга. Ага, треба берегти своє довкілля, бо якщо загине ліс, стане поганим і брудним повітря, люди не зможуть дихати! Адже ліс – це легені Землі. А свіже повітря потрібне всім людям і всім тваринам та рослинам. А вдихніть лісове повітря. Правда воно хороше, духмяне?
Ніна. Так, воно настояне на ароматах лісу, дерев, трав, грибів, тому запашне. А в полі повітря по - іншому пахне… (Слайд 6)
Баба Яга. От ви в мене хороші діти. Я вас знаю, ви бережете природу; кожне деревце і травинку. Але ж є у вашій школі такі, що нищать природу. Тому ми просимо вас, щоб ви пояснили своїм друзям, як треба ставитись до природи.
Петро. ( до інших дітей ) А хто ж у нашій школі такий, що нищить ліс?
Природу люблять наші діти, не нищать, пильно бережуть.

Уміють пташечці радіти, серед природи ж всі живуть.

Радіють сонечку й хмарині, радіють вранішній росі,

Бо це потрібно все людині. Всі хочуть жити у красі.


Сашко. А щоб зберегти красу і чистоту, треба навчитись всього лиш не смітити, бережно ставитись до всього, що нас оточує.
Ганна. Так. І всі наші діти про це знають і пам’ятають. Хіба що малий Іванко.. Він іноді вміє зірвати щось та кинути, чи викинути пакет з-під цукерок або папірець. І скільки вже йому про це нагадували!

А може це заїжджі підлітки? Вони частенько заглядають сюди. Дуже сподобалося їм тут.


Бо колись я їх тут стрічала, вони горланили пісень,

В футбола грали і кричали, казились цілий божий день.

Так це вони таке лишили! Погралися і розійшлись…
Павло. А я думаю, хто б це не був, він вчинив погано. А нам що, далі на це сміття дивитися? Давайте приберемо, щоб усім жителям лісу було затишно і добре. І надалі підтримуватимемо порядок у лісі разом з лісничим! Правильно я кажу?
Всі. Правильно!!! Ми приберемо, щоб Мавка і Баба Яга жили у своєму лісі спокійно. Щоб усім іншим лісовим мешканцям жилося тут добре і легко дихалося. І нам теж приємніше буде приходити на чисту галявину, ніж на брудну.

(Прибирають сміття, виносять)


Ніна . А от ті, хто знову таке захоче зробити, стережіться! Ми не допустимо! Тим більше, що від цього залежить і наше майбутнє, і майбутнє всіх людей країни!
Всі. Не допустимо!
Баба Яга. От які діти молодці, дуже вам дякуємо. А тепер і поспівати можна!
(Звучить пісня, всі йдуть зі сцени.)
Ведучий. Що ж, настала вже пора підвести підсумок всьому сказаному. Тож

запрошуємо вас, діти, до останньої, заключної сторінки нашого журналу, яка називається «Рецепт чистоти». (Слайд 7)


Я скажу вам, діти, по секрету: треба берегти свою планету.

Бо Земля у цілім космосі одна. І найкраща, і жива вона.

Не забруднюйте її, бо це наш дім. Нам і жити, й працювати в нім.

Нам її потрібно захищати, ріки і озера розчищати.

Щоб було повітря свіже й чисті води, бо усі залежим від природи!

(Діти виходять по одному на сцену)
Павло. Щоб до життя нам повернути річку, трудитись треба всім чимало.

Не лити бруд їдкий в водичку і не кидати що попало.

Розчистити дзвінкі джерельця, навкруг дерева посадити.

Щоб пробудити знову річку – нам лише треба не смітити!


Ніна. І в ліс прийшов, то не сміти! У лісі не господар ти.

А лише гість, поводься чемно і не кричи, як звір , даремно!

А лиш тихенько говори. Пляшки й пакети – прибери!

Природі все це не потрібно. Поводься з нею чемно й гідно.


(слайд 8)
Сашко. Легені Землі – це зелені ліси!

Без них ні повітря нема, ні краси.

Тому про планету хай кожен подбає,

Не нищить ніхто хай дерев, не ламає.

Всім людям потрібно дерева садити,

Щоб дихати свіжим повітрям, щоб жити.



Ганна. Тож треба цю землю нам щиро любити,

Довкілля, навколишній світ берегти.

З любов’ю у серці, з добром треба жити.

І не серед бруду, а серед чистоти!



Тож дуже просимо усіх слова ці добре пам’ятати:

Щоб було чисто – не сміти, не треба буде й прибирати!


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка