Урок №12. Кругообіг води в природі Мета уроку



Скачати 37.85 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір37.85 Kb.
Урок № 12. Кругообіг води в природі

Мета уроку: сформувати уявлення про роль води в природі, три стани води, властивості води; продовжувати формувати навички дослідницької роботи, виховувати бережливе ставлення до води.

Очікувані результати: учні повинні знати, що кругообіг води в природі відбувається завдяки процесам випаровування та конденсації.

Обладнання та матеріали: штатив, ґрунт, скельце; плакат «Кругообіг води в природі»; вирізані з картону краплинка, троянда, сонечко, хмарка, магнітна дошка; індивідуальні картки або аркуші паперу.

Тип уроку: комбінований.

1. Організаційний момент

2. Перевірка домашнього завдання

2.1. «Гідрометцентр повідомляє».

2.2. Індивідуальна письмова робота на картках. (Роздавальний матеріал.)

3. Актуалізація опорних знань



3.1. Фронтальна бесіда.

— До якої частини природи належить вода?

— Чи багато її на Землі?

— Що таке вода? Яка вона? Який її колір, смак, запах?

— Які її властивості?

3.2. «Фольклорна скарбничка».

Пояснення народних приказок і прислів’їв.

Висновок: вода — життєдайна сила. Без води не може існувати все живе. Вода — один з основних чинників існування живої природи.

4. Мотивація навчальної діяльності



4.1. Відгадування загадок про різні стани води.

Завдання: відгадати загадку та вказати, у якому стані перебуває вода.



4.2. Евристична бесіда.

4.3. Дослід. Випаровування води з ґрунту.

Давайте простежимо, що станеться з ґрунтом, якщо його підігріти. Учитель проводить дослід: підігріває ґрунт, тримаючи над ним скельце. На склі з’являються краплинки.

— Що з’явилось на скельці? (Волога.) А волога — це вода.

Висновок: у ґрунті є вода.

А ви знаєте, що вода подорожує? Сьогодні ви дізнаєтесь, як це відбувається.

5. Вивчення нового матеріалу



5.1. Кругообіг води в природі. Робота з казкою «Подорож Краплинки».

Учитель читає казку з демонстрацією «мандрів» краплинки на магнітній або звичайній дошці.



5.2. Групова діяльність. Інтерактивна технологія навчання «Коло ідей».

Проблемне запитання:

— Звідки вранці взялася Крапля на троянді та як вона змогла піднятися знову високо в небо до самого Сонечка?

Робота за планом:

1. Обговорення в групах.

2. Висловлювання.

3. Висновок: подорож краплинки здійснювалась за рахунок властивостей води: випаровування й конденсації.

— А тепер давайте поглянемо, як подорож краплинки пояснюють науковці, та порівняємо з нашими висновками.



5.3. Робота з підручником.

1) Читання тексту «Кругообіг води в природі», с.   .

2) Бесіда за запитаннями підручника.

Фізкультхвилинка

6. Узагальнення й закріплення знань



6.1. Фронтальна бесіда.

Чому в річках, ставках, озерах улітку води стає менше?

— У які пори року в природі відбувається перетворення води з рідкого стану на газоподібний? Із твердого стану на рідкий?

6.2. Інтерактивна діяльність «Мозкова атака».

— Як ви розумієте вислів «Вода — вічна мандрівниця»?

Робота за планом:

1. Учні висувають свої ідеї.

2. Учитель записує на дошці всі ідеї, що пропонують учні.

3. За необхідності висування ідей припиняється.

4. Зібрані ідеї групують, аналізують, розвивають.

5. Вибирають ті ідеї, що допоможуть відповісти на поставлене запитання.



6.3. Творче завдання. (Роздавальний матеріал.)

— Як схематично зобразити кругообіг води в природі? Намалюйте.



6.4. Робота в зошитах з друкованою основою, с.    .

6.5. Інтерактивна технологія «Мікрофон».

— Що нового ви дізнались на уроці?

— У яких станах буває вода в природі?

7. Підбиття підсумків уроку



Підсумкова бесіда

— Чи сподобалось тобі спостерігати за дослідом?

— Що тебе здивувало?

8. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання



Індивідуальне завдання: розказати казку «Подорож Краплинки» батькам.



База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка