Урок 12 Тема. «Малюємо словами»



Скачати 28.58 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір28.58 Kb.
Урок 12
Тема. «Малюємо словами». Письмовий твір-опис з елементами характеристики на тему «Моя мама» («Моя сестра», «Моя бабуся»)

Мета. Формувати комунікативну, пізнавальну компетентність. Вчити дітей складати твори-описи з елементами характеристики, зазначати в них усі характерні риси людини. Розвивати спостережливість, увагу. Виховувати чуйність, увагу, милосердя до близьких та рідних людей.
Хід уроку.
I. Організація класу до уроку.

II. Повідомлення теми та мети уроку.


ІІІ. Робота над новим матеріалом

1. Бесіда

  • Хто діти для вас найрідніший і найдорожчий?

Пам'ятаймо, милі діти,

Пам'ятаймо завжди з вами,

Що для нас в усьому світі

Найдорожчі – наші мами!

- То ж на мить заплющимо очі і згадаймо найдорожчих вам людей.
2. Слухання вірша.

Чи є в світі, що світліше,

Як мамині очі,

Що все зорять за дітками

Вдень і серед ночі?
Чи є в світі, що миліше,

Як мамині руки,

Що працюють для дитини

Щиро без примусу?


Чи є в світі, що щиріше,

Як серденько мами,

Яке б'ється для дитини

Днями і ночами?


Чи є в світі що дорожче,

Як мама кохана?

Що трудиться для дитини

До ночі від рана?



3. Складання плану твору-опису.

- То ж ми зараз постараємося дати відповідь на питання, поставлені у вірші.


4. Складання твору-опису.

Як ви думаєте, про що треба написати в цьому творі?



  • Якими словами хотіли б розпочати твір про маму?

  • Як передали б любов до неї?

  • Згадайте, які очі у вашої матусі? На що вони схожі?

  • Якими бачите своїх матусь, коли вони радіють?

  • На що схожа мамина усмішка?

  • Що вам тоді здається?

  • А яке волосся у ваших мам?

  • Можливо у котроїсь вже сивина посріблила скроні. Чи ви знаєте чому?

  • Що можете сказати про голос матусі?

  • Чи придивлялись ви до рук своєї неньки?


5. Добір словника. Вправа "Гронування"

- Тепер запишемо на дошці слова, які використаємо у творі.

Очі - карі, голубі, сірі, зелені, мрійливі, дивовижні, людяні, добрі, ніжні, подібні до весняного неба, до літньої зоряної ночі і т.д.

Усмішка - ніжна, щира, сонцедайна, лагідна, приємна. Волосся - русяве, чорне, каштанове, з сивиною...

Голос - тихий, ніжний, лагідний, мелодійний, милозвучний. Руки - ніжні, роботящі, чуйні, натруджені, ...
6. Зразок твору.

- Ось послухайте твір про маму, який я прочитала в газеті.

Все починається з мами.

У моєї мами очі схожі на дві стиглі вишні. А погляд у неї чарівний. Коли вона усміхається, тоді сонечко виходить із хмарок і зігріває мене.

У моєї неньки чорне з сивиною волосся, лагідний голос, золоті руки.

Я люблю свою матусеньку міцно-міцно. Скучаю за нею, немов маківка за сонячним промінням. Виглядаю її, як вишневий садок виглядає соловейка. Я завжди її чекаю, як суха земля шукає краплину води. А сниться матінка мені, як троянді сниться краплина роси в спеку.


7. Самостійне складання твору-опису.

- А тепер спробуйте скласти твір про свою маму.


ІV. Підсумок уроку.

  • Сподіваюсь, що у своїх творах ви написали найтепліші і найкращі слова, якими можна було змалювати рідну матусю.


V. Д/з. Оформити твори і подарувати до Cвята матері.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка