Урок 13 Тема уроку: нота «ре», спів поспівки „Веселі нотки



Скачати 35.24 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір35.24 Kb.
Урок 13

Тема уроку: нота «ре», спів поспівки „Веселі нотки".

Розучування пісні „Ой хто, хто Миколая любить".

Слухання музики.Д.Кабалевський „Впертий братик".

Мета уроку: вчити дітей виконувати мелодичні вправи

методом сольфеджування; розвивати музично- ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до музики, шанобливе ставлення до старших.



Тип уроку: комбінований.

Обладнання: магнітофон, фонозапис, нотний текст пісні та поспівки.

Хід уроку



  1. Організація класу до уроку.

    1. Музичне вітання.

    2. Оголошення теми уроку.

  2. Розспівування почнемо з нагадування правильної посадки при співі.


З цієї вправи ви зрозуміли, що ще всіх нот ми не знаємо.

Ознайомимося із нотою ре, яка пишеться під першою лінійкою нотного

стану.






Спів поспівки „Веселі нотки ".




— Давайте проспіваємо поспівку, яка називається „Реп'яшок".









III. — Сьогодні ми з вами, діти, вивчимо нову пісню „Ой хто, хто Миколая любить".







Подивись, ми всі чемні діти,

Не барись нас розвеселити.

Про гостинці не забудь, Охороною нам будь,Миколаю!

Ой проси долі для Вкраїни.

Ой нехай встане із руїни. 1'

Доля й щастя най витає, В славі й волі хай засяє, Миколаю!

  • Що ви знаєте про святого Миколая?

  • Коли ми святкуємо це свято?

  • Так, 19 грудня — день Святого Миколая Чудотворця, як ще кажуть Миколи зим нього. У народній уяві Микола — це заступник від усіх бід і нещасть. У нас в Україні збереглася традиція обдаровувати дітей від імені св. Миколая, який заходить до оселі з подарунками для дітей і „роздає" їх тільки чемним.

  • Чи траплялося так, що ви були нечемні і залишилися без дарунка?

  • А тепер я вам виконаю цю пісню, а ви послухайте і визначте характер мелодії, темп.

  • Отже, пісню потрібно виконувати спокійно, мелодично, піднесено. (Розучую пісню по фразах, звертаючи увагу на чистоту інтонування, дикцію).

    1. Музично-ритмічні рухи.

Повторюю пісню „Веселий музикант" А.Філіпенка з танцювальними рухами.

    1. Слухання музики розпочинаю бесідою:

  • Який твір Д.Кабалевськош ви слухали на минулому уроці?

  • Про що вам розповіла музика? Кого зобразила?

  • Сьогодні ви ще почуєте один твір цього композитора. Я його не називатиму, ви послухайте і визначте, скільки в ньому дійових осіб.

  • Так, з'ясуємо їх характери. Це добра, лагідна сестричка вмовляє свого впертого братика. П'єса так і називається „Впертий братик".

  • Отже, музика може виражати не тільки характери, а й передавати стосунки та взаємини дійових осіб.

  • Послухайте п'єсу ще раз.

  1. Підсумок уроку.

Оцінювання учнів.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка