Урок 16 Клас 3 Дата Тема. Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Складання і розв’язування рівнянь, задач, прикладів. (Слайд №1)



Скачати 27.96 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір27.96 Kb.
Урок 16 Клас 3 Дата_________________

Тема. Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Складання і розв’язування рівнянь, задач, прикладів. (Слайд №1)

Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення, узагальнювати вміння розв’язувати рівняння, вдосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі вивчених видів, розвивати навички усного рахунку, виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання. Презентація Power Point до уроку.

Тип. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань.

а) Гра « День і ніч». Усний рахунок « ланцюжком».

42 : 7 6 . 7 7 . 5 3 . 9 7 . 7

.5 -7 +5 +15 -25

:6 :7 :5 :7 :4

.6 .8 .2 .6 .8

30 40 16 36 48

(перевірка тестами. Слайд № 2)

б) Робота над задачею.

Бор.- 8 пак. по 5 кг

Цукру- 20 кг

( розв’язування задачі і складання до неї обернених).


ІІ. Робота над темою уроку.

а) Повідомлення теми і мети уроку (слайд №3).

б) Робота в парах ( перевірка таблиці множення і ділення).

в) Розкриття конкретного змісту множення. (слайд № 4).

- Що значить помножити? (Помножити- це значить знайти суму

однакових доданків).

Двом хлопчикам запропонували суму замінити добутком

4+4+4+4+4+4

4 . 6 6 . 4

- Хто зробив правильно? Чому?

- Коли ще множимо? (Знаходимо ділене, збільшуємо число в

декілька разів).

г) Розв’язування прикладів (слайд №5).

1 в. №274 (1, 2 стовпчики)

2в. 8+8+8+8

9+9+9-15


100- 9.9

д) Розв’язати задачу за схемою. ( Слайд №6).

Було-30 кг крохмалю

Витратили- 4 пак. по 3 кг

Зал. - ?

2в. розв’язує задачу під керівництвом вчителя.

1в. складає обернену на знаходження зменшуваного.

е) Фізкультхвилинка.

є) Назвати обернену дію до множення ( ділення).

-Яким буває ділення? (на рівні частини, на вміщення, на кратне

порівняння, на зменшення в декілька разів, на знаходження діль-

ника). (Учні дають визначення).

ж) Розв’язування задачі за схемою. ( Слайд №7)

4 вази- 12 квіток

5 ваз- ?

2в. розв’язує задачу під керівництвом вчителя.

1в. складає обернену на знаходження числа 12. (Перевірка

«Мікрофон».

з) Порівняти задачі.( Слайд №8).

Хлопчиків-12 Хлопчиків-12

Дівчаток-? в 6 разів м. Дівчаток-? в 6 разів м.

У ск. разів б. хл.? На ск. б. хл.?

1в. самостійно розв’язує задачу на кратне порівняння.

2в. під керівництвом вчителя на різницеве порівняння.

и) Робота в групах.

1гр. Назви чисел при множенні. Встановлення залежності між ком-

понентами множення.

2 гр. Назви чисел при діленні. Встановлення залежності між ком-

понентами ділення.

3 гр. Що таке рівняння? Що значить розв’язати рівняння?

1в. Скласти рівняння і розв’язати. (Слайд №9).

Число 5 помножили на невідоме число і дістали 20. Знайди неві-

доме число.

Невідоме число поділили на 4 і дістали 7. Знайди невідоме число.

2в. №304 (1-2 рівняння).

і) Робота над геометричним матеріалом. (Слайд №10)

-Як називається геометрична фігура, зображена на дошці?(прямо-

Кутник).


-Що таке прямокутник?

-Як знайти периметр прямокутника?

2в. під керівництвом вчителя знаходить периметр.

1в. самостійно за периметром 18см знаходить можливі довжини

Сторін.

й)Цікаві вправи.



Задумай число, додай до нього 5, відніми 3, додай 2, відніми за-

гадане число і додай 6. Відповідь 10.

Задумай число, помнож його на 4, відніми загадане число, поді-

ли на 3. Відповідь. Загадане число.

Задумай число, додай до нього таке саме, помнож на 5 і поділи

на задумане. Відповідь 10.



ІІІ. Підсумок уроку. Гра «Інтерв’ю».(Слайд №11)
ІУ. Домашнє завдання.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка