Урок 2015-2016 н р. 3 клас Ми всі пагінчики твої, славетна Україно! Гуцалюк Т. В. старший вчитель нвк «зош І-ІІІ ст.,гімназія №5» м. Славути Хмельницької обл. МетаСкачати 43.43 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір43.43 Kb.
Перший урок 2015-2016 н. р. 3 клас

Ми всі пагінчики твої, славетна Україно!

Гуцалюк Т. В. старший вчитель НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.,гімназія №5» м. Славути Хмельницької обл.Мета. Розширити знання учнів про Батьківщину; формувати громадянські якості , соціальну та загальнокультурну компетентність, національну свідомість школярів; розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держави, формувати активну громадянську позицію, почуття любові до рідного краю, гордості за його людей, заохочувати творити добро, вирости гідними громадянами своєї держави; виховувати повагу додержавних та народних символів, пізнавальні інтереси школярів.

Обладнання. Карта України, мультимедійні засоби, таблиці із завданнями, кольорові наліпки, вислови про рідний край, квіти для віночка.

Структура уроку

І. Організація класу

ІІ. Повідомлення теми уроку

Красивий, щедрий, рідний край!

І мова наша – солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься…( Україна!)

Наш перший урок в цьому навчальному році присвячений землі, на якій ми народилися і живемо – Україні.ІІІ. Актуалізація опорних знань

 1. Гра «Кола по воді»

 • Пропоную пограти у гру «Кола по воді».

Підберіть ознаки (прикметники) до слова Україна, які б починалися буквами У,К,Р,А,Ї,Н,А.

 • Ось якою є наша Батьківщина – квітучою, аграрною та індустріальною, надійною та аристократичною.

 1. Бліц - турнір «Моя Батьківщина»

- Впродовж трьох років навчання в школі ми з вами неодноразово говорили про рідну землю, дізнавалися багато нової та цікавої інформації. Тож проведемо змагання між рядами: Бліц - турнір «Моя Батьківщина».

1. Скільки кольорів має прапор України?

2. Як співають і слухають Гімн?

3. Синонім до слова «держава»?

4. Що зображено на державному Гербі?

5. Яка головна річка України?

6. Які моря є в Україні?

7. Коли святкується День Незалежності України?

8. Хто є Президентом нашої держави?

9. Які гори є в Україні?

10. Як називають людину, що любить свою Батьківщину?

11.Закінчить прислів’я: «Нема без кореня рослини, а нас людей без …

12. Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем?

Підводиться підсумок змагання

ІV. Робота над темою уроку


 • У бліц - турнірі правильно вказали, що День Незалежності України святкуємо 24 серпня. Так ,саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла акт яким проголошено незалежність України та створення самостійної української держави — України.

 • Як ви думаєте, 24 роки для держави - це великий чи малий строк?

 • Як річка починається з маленького джерельця, так і наша країна має свої витоки - час, коли на цій території проживали наші пращури, час утворення могутньої Київської Русі, часи, коли ми входили до складу іншої держави. Це історія українського народу, його поразки і його перемоги.

 1. Чим може пишатися українець

 • Український народ має чим і ким пишатися. Пропоную пройтися стежинкою «Це наше і це – твоє».

(Виходять підготовлені учні,на екран проектуються малюнки)

Трембіта

Найдовший музичний інструмент у світі – трембіта. Довжина її 8м, маса-1 кг 500г. Зроблена із смереки, у яку влучив грім. Коли ще не було мобільних телефонів різними мелодіями повідомляли про небезпеку або запрошували у гості. Це наше і це – твоє!Сіль

Наші запаси солі найбільші у світі. Якщо посипати сіллю всю планету, то вона покриється нею, як ковдрою. Це наше і це – твоє!Мапа

Одна з найдавніших мап знайдена у поселеннях давніх мисливців на території Черкаської області. Їй біля 15 тисяч років. На кістці мамонта зображено річку, дерево та дім. Це наше і це – твоє!Рамкові вулики

Україна займає перше місце у Європі з виробництва меду. Колись бджоли жили у дуплах дерев. Щоб поласувати медом інколи приходилось руйнувати їхню сім’ю.

Перший рамковий вулик зроблено в Україні. Це наше і це – твоє!

Мрія

Наш літак «Мрія» - найбільший у світі. Завдовжки, як потяг метрополітену. Завширшки – як олімпійський стадіон. Ним можна перевезти 50 слонів. Це наше і це – твоє!Різдвяні традиції (звучить мелодія «Щедрик»)

Різдвяний настрій усьому світу дарує українська мелодія «Щедрик», яка звучить більше 100 років і переведена на багато мов. Це наше і це – твоє! • Ми дізналися чим може пишатися українець. Ким можемо пишатися ? Пригадайте, кого з видатних українців ви знаєте і чим вони прославились?

Наше серце переповнюється гордістю за те , що живемо на такій щедрій, багатій, талановитій землі. Але на-превеликий жаль, сьогодні Україна переживає складні часи. Коли із зброєю в руках українці захищають незалежність та єдність своєї держави.

 1. Робота з картою України

 • У кожного з нас є рідні та друзі у різних куточках України. Пропоную підійти до карти та наліпками позначити міста, де вони проживають. Я розпочну перша – мій брат живе в Донецьку.

(Діти продовжують)

 • Погляньте на карту нашої Батьківщини. У різних регіонах є наші рідні та знайомі. Але всі ми – українці. Єдина держава, єдиний народ ! Мрія якого – жити в мирній, вільній, незалежній, квітучій державі!

V. Підсумок уроку

- З давніх-давен українців охороняють обереги. Один з них – віночок. У кожного на парті є квіти. Давайте вплетемо їх у віночок з побажанням, якою ми мріємо бачити Україну.(Діти підходять до віночка і озвучуючи побажання, прикріплюють квітку(маки, волошки, ромашки ))

Учень декламує вірш

Ми всі пагінчики твої

Прийшли у світ, щоб в ній добро творити.

Хоч, може й кращі є на цій землі краї,

та нам судилось в Україні жити.

Ми – патріоти дочки і сини

Для твого блага все в житті здолаєм.

Бо ти найкращий краю, мій ясний,

Вітчизну й матір ми не вибираєм!

Література 1. Україна : повна енциклопедія / авт.-упоряд. В.М. Скляренко, Т.В. Іовлева, В.В.Мирошнікова, М.О. Панкова; худож.-оформл. Л.Д. Киркач-Осипова. – Харків : Фоліо, 2006. – 463 с.

 2. Ібрагімова В.І. Ми – діти свого народу : з Україною в серці : (виховний захід) / В.І. Ібрагімова // Позакласний час. – 2011. - № 6. – С.15-18.

3. Калісніченко В.М. Всім серцем свою Україну любіть! : літературно-музичне свято / В.М. Калісніченко // Позакласний час. – 2011.- № 4.- С.19-26.

4. [Електронний ресурс]: Режим доступу - http://plus-plus.tv/dyvys/programy/programs/ce-nashe-i-ce-tvoye-356861.html


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка