Урок 24: Можна ! Не можна!Скачати 35.27 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір35.27 Kb.
Урок 24: Можна! Не можна!

Зміст уроку:

Вам би хотілося, діти, щоб все було «можна»? Щоб ніхто вам нічого не забороняв? Роби, що забажаєш!.. І хто тільки вигадав оце «не можна»?..

Спробуємо уявити. Якщо можна все, то не будемо звертати увагу на мамину пересторогу і візьмемо прямо з плити розжарену сковорідку голими руками. Або не зважатимемо на татову заборону і встромимо пальці у розетку. Будемо перебігати проїжджу частину на червоне світло і стояти під вантажем на будівельному майданчику…

І що буде? Буде – розплата.

Отже, виявляється не все нам можна робити. Краще щось не робити, щоб зберегти здоров`я і життя. І мама з татком говорять нам «на можна» якраз, щоб нас вберегти від лиха.

Так само, щоб вберегти від трагедії, колись дуже давно Творець попереджав Адама і Єву: «Вам можна робити все, крім одного – не можна їсти плоди з дерева, яке називається «дерево пізнання добра і зла». Господь застерігав перших людей, що це для них небезпечно, тому що принесе смерть. Треба було послухатися люблячого Батька і тепер ми б з вами жили в раю і ніколи б не хворіли й не помирали.

Але Адам і Єва вирішили дозволити собі те, що заборонив їм Господь. За порушення Божої заповіді настала розплата і для них, і для всіх нас: з`явилось зло, яке ми тепер пізнаємо… Зло проникло в душі людей і почало їх знищувати.

Щоб не було біди, старші, люблячі нас, люди вчать нас, що можна робити, а що не можна. Є безліч речей безпечних і навіть корисних для нас, які можна робити: малювати, співати, танцювати, навчатися, читати, відпочивати і багато-багато іншого. Але є і небезпечні для нас речі: смалити, пити горілку, приймати наркотики та іншу отруту, інакше ми почнемо хворіти і швидко помремо. Розумно слухати цих порад…

Та не забуваймо: у людини окрім тіла є ще й жива душа. Її теж можна вбити, а це набагато страшніше. Небезпека для душі – злість, і Господь попереджає нас: не можна бути злими, це вбиває нашу душу. Не можна ображати інших людей і навіть не жалкувати за цим, не можна бути байдужим до чужої біди, не можна бути грубим і зухвалим, не можна красти, обманювати, заздрити, ні в якому разі не можна нікого вбивати!..

Тому що так роблять бездушні люди - люди, в яких немає душі. Ці люди дозволили собі не слухатися своїх батьків, вчителів, старших. Вони не сприймають Божі заповіді і не звертають уваги на Божі заборони – а це вбиває їхню душу і робить їх схожими на лютих звірів і на злого янгола.Отже, можна робити все те, що безпечно і корисно для нашої душі і тіла, і не можна робити те, що губить наші тіла і, особливо, наші душі.

Можна робити добро і не можна чинити зла!
План уроку:

Чи можна робити те, що «не можна»?

Іноді нам хочеться, щоб ніяких заборон не було і все було можна.

Але заборони є не просто так, вони попереджають про небезпеку.

Чому батьки нам щось забороняють?

Батьки нас люблять, тому вони оберігають нас від небезпеки.

Дорослі знають, що може призвести до лиха і забороняють це.

Хороше і безпечне батьки не забороняють, тільки погане.

Небесна заборона:

Так і Небесний Батько, коли тільки створив перших людей, попередив їх, що є небезпечне дерево, плоди з якого не можна їсти.

Господь любив своїх дітей, Адама і Єву, і не хотів їм зла.

Однак, Адам і Єва Божу заборону не послухали і зробили те, що не можна було робити. Батькове «не можна» їх не зупинило.

І сталося те, про що і попереджав Господь, – неминуча розплата.

У душі людей потрапило зло і почало їх роз`їдати, губити їхні душі.

«Можна» і «не можна» для тіла:

Є багато речей, які робити ніхто не забороняє, тому що це безпечно: гратися іграшками, читати книжки, співати пісень і багато іншого.

Але є речі, які небезпечні для здоров`я і життя людини, бо призводять до смерті тіла: не можна стрибати з даху будинку або перепливати море, не можна пити отруту чи довго не дихати.

«Можна» і «не можна» для душі:

Але є небезпечні речі не тільки для нашого тіла, але і для душі.

Душу нам подарував Сам Бог, тому вона дуже добра.

Але є небезпека для нашої душі – злість. Не можна бути злими!

Злість вбиває душу, а без душі ми схожі не на Бога - на злого янгола.

Як тіло помирає без повітря, так без доброти настає смерть душі.

Можна те, що дозволяє Господь. Не можна те, що Він забороняє.Питання:

  1. Чому нам батьки забороняють робити якісь речі?

  2. Чи можна не звертати увагу на батьківську заборону?

  3. Що забороняв Господь Адамові та Єві?

  4. Як розплатились перші люди за порушення заборони?

  5. Що небезпечно для нашого тіла?

  6. Від чого може померти наша душа?

  7. Чи є бездушні люди? На кого вони схожі?

  8. Чи можна нам любити себе і не любити інших?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка