Урок 5 Хто ледарює, той голодує Українська народна казка "Колосок"



Скачати 63.49 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір63.49 Kb.

УРОК 5

Хто ледарює, той голодує

Українська народна казка “Колосок”
Мета: навчати виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику, удосконалювати навички акторської гри; розвивати вміння переказувати за малюнковим планом; виховувати працелюбність, гостинність, доброзичливість.
Обладнання: тести для кожного учня, плутанка, таблиці, схеми для розчитування, таблиця “Прислів’я в лабіринті”, ілюстрації до казки “Колосок”, картки з прислів’ями, малюнки півника та мишенят.
Тип уроку: комбінований
Форми роботи: колективна, індивідуальна, групова
Хід уроку:
І. Організація класу.

Заглядає в шибку казка

Сивими очима,

Материнська добра ласка

В неї за плечима.

В.Симоненко


ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Тестування по казці “Лисичка та Журавель”


Казка починається словами:

а) йшла лисичка лісом;

б)були собі лисичка та журавель.
Лисичка і журавель зустрілися:

а) в полі;

б) в лісі.
Першим запросив до себе в гості:

а) журавель;

б) лисичка.
Лисичка подавала їжу:

а) у глечику;

б) у тарілці.
Лисичка була:

а) щедрою, доброзичливою;

б) скупою, бездушною.
Журавель був:

а) жадібним, хитрим;

б) ввічливим, поміркованим.
2. Переказ казки “Лисичка та Журавель” від імені Лисиці, від імені Журавля.
ІІІ. Розчитування.

1. Яке слово довше? (на розвиток фонематичного слуху)

Ніч – день

Зима – весна

Година – хвилина
2. Гра “Слово – пеньок”

Вам необхідно знайти слово, яке відрізняється від інших однією літерою.

Роса море вона

Роса море вода

Коса море вода

Роса горе вода


3. Опрацювання скоромовки.( Читання плутанки )

Тишком вийшла ніс


із нори. В шкряботушки
нишком і вушка мишка догори.
4. Утворіть від назв цих тварин назви їхніх дитинчат:

Лисиця – мишка –

Їжак – пташка –

Куриця – сорока –

Корова - ведмідь –
5. Гра “Чарівні перетворення”

Дібрати до поданого слова якнайбільше нових слів, замінюючи лише одну літеру. Коли це не можливо, то замінюємо дві літери.

Нора – нога – ноша – наша – Маша – миша – муха – мука – рука – ріка – – мука – рука – ріка – Ніка – німа – Ніна.
IV. Повідомлення теми уроку.

З якими словами у вас асоціюється слово “Казка”? ( заповнення таблиці).


Розум Добро

КАЗКА
Вигадка Дідусь,

Бабуся
- Прочитайте прислів’я у лабіринті.




Е

Д

Т

О

О

Д

Х

Л

А

Є’

Й

Л

У

Т

О

Р

Ю

Г

О

Є.

- До якої української народної казки підходить це прислів’я? Доведіть свою думку.

- Так яку казку ми сьогодні будемо читати?


V. Робота над казкою “Колосок”.

1. Слухання казки.

– Як звали героїв казки?

– Чому їх так називали?

– В яку гру любили грати мишенята?
2. Словникова робота.

Пояснення слів ціп, млин, нероба.

(показ малюнків млина, ціпу).
3.Читання казки (напівголосно).
4.”Дикторське” читання.

Доведіть, або заперечте мою думку словами з тексту:

– Мишенята знайшли пшеничний колосок.

– Півник поніс мішок із зерном молотити.

– Мишенята замісили тісто, принесли дров, розпалили у печі.

– Півник не пригостив мишенят пирогами.


5. Хвилинка відпочинку.

Давайте трошки відпочинемо і заспіваємо пісеньку “Два півники”.

(Діти співають і імітують рухи)
Вітерець крилом махнув,

Нам завдання ще сипнув.


6. Переказ за малюнковим планом.

– Розкладіть малюнки відповідно до змісту казки.

– Розкажіть казку за малюнками.
7. Читання казки в особах.

Звернути увагу на передачу голосом характеру героїв.

Працює група “критиків-режисерів”, яка оцінює читання товаришів, вносить свої корективи.
8.Творчі завдання. Працюють групи.

– Вибрати прислів’я, які виражають головну думку казки.

Робота спільна – як пісня весела.

Праця чоловіка годує, а лінь марнує.

На чужу роботу дивитись – ситому не бути.

Умілому всяка робота легка.

Хто нічого не робить, той ніколи не має часу.
–Гра “Хто що робив”

З’єднати стрілочками назви дій з героями казки.



Взявся Будив


Гралися Веселяться
Підмітав Стрибають
Танцювали Спік
Замісив Прокидався
Побачив Вилізли

VI. Підсумки уроку.

Як ви вважаєте, чи добре вчинив півник щодо мишенят?

– А як би ви вчинили на місці півника?

– Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?

– Які труднощі виникали під час роботи на уроці?

– Ну, от і все. Ще один урок читання добігає кінця. Залишилося тільки визначити домашнє завдання.


VII. Домашнє завдання.

1.Читати і переказувати казку “Колосок”.



2. Підготувати ілюстрації для створення діафільму “Сторінками улюблених казок”.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка