Урок читання. 2 клас. Тема: уявлення про народну казку. «Рукавичка». Інсценізація казки



Скачати 50.58 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір50.58 Kb.
Бартильова Наталія Вікторівна
Освіта : вища

Закінчила у 2005 році Лебединське педагогічне училище ім.. А.С.Макаренка за спеціальністю «Початкове навчання»;

2008 році Глухівський Державний педагогічний університет ім. О.Довженка

за спеціальністю «Вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, українознавства»

Професія: вчитель початкових класів

Місце роботи: ЗНЗ №243 м. Києва

Стаж роботи: 7років

Категорія :друга

Курси підвищення кваліфікації пройшла у 2013 році

Урок читання. 2 клас.

Тема:уявлення про народну казку. «Рукавичка». Інсценізація казки.

Мета: ознайомити учнів з поняттям «народна казка»;вчити виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки;


розвивати навички читання тексту в особах, правильно інтонувати речення;
формувати уміння усно переказувати казку, зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації;
розвивати навички сценічної та мультиплікаційної гри;
виховувати увагу до мови казок.

Тип уроку: урок-інсценізація.

Обладнання: малюнки тварин, ілюстрації до казки, рукавичка, дитячі костюми.
Хід уроку
I.Організація класу
1.Емоційний настрій на урок
Продзвенів дзвінок
Починається урок
Учитель посміхається
Школярики стараються.
Працюватимем старанно,
Щоб побачити в кінці,
Що у нашім другім класі
Діти просто молодці.
II. Повідомлення теми і мети уроку
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
1. Вступне слово вчителя
- А як вам сьогодні відпочивалося вночі? Які сни наснилися? Можливо хтось приходив до вас у гості?(відповіді дітей).
- А до мене сьогодні вночі приходила казка. Ось предмет, який вона залишила для вас. Подивіться. Що це таке? (рукавичка) А навіщо вона потрібна? А як називається казка в якій цей предмет зустрічається? А чому саме рукавичка?
Тож сьогодні ми з вами поправюємо над цією казкою та, навіть, будемо її героями.
IV. Опрацювання казки

1.Ознайомлення з поняттям.

- Ми сьогодні ознайомимся з поняттям «народна казка». Що таке народна казка?

- Народна казка – це казка, яку створив народ. Ці казки передаються від покоління до покоління.


1. Слухання казки ( читання казки вчителем).
- Діти, вам сподобалась ця казка?
- Чим вона вам сподобалась? Що зацікавило?
- Яких героїв казки ви запам’ятали?
- Де взялася в лісі рукавичка?
Фізкультхвилинка (подорож до лісу)
- Діти, сьогодні ми з вами помандруємо до казкового зимового лісу. Пропоную вам умовно одягти чобітки, кожушки, шапочки та рукавички. Тихенько ми відправляємося в ліс. Обережно переступайте через сніжні кучугури. Погляньте навкруги яка тиша. Дерева і кущі стоять ніби замріяні. А ось за кущиком сховався малесенький зайчик. Він великий боягуз. Десь чути як пролетіли горобчики. На снігу багато різних слідів. Адже ліс це домівка, в якій живуть наші менші друзі. А ми з вами гості, тому потрібно поводити себе тихо і виховано.
2. Словникова робота
шкряботушка
скрекотушка
побігайчик
сестричка
братик
іклан
набрід
3. Повторне читання казки по частинах
4. Логічний розбір казки ( Працюють «Центри»)
---Центр «Читайлик»
Знаємо! Це цікаво!
- Прочитайте за порядком назви тваринок, що оселилися в рукавичці.
- Кого звірі вже не хотіли впускати?
- Прочитайте, хто третім попросився в рукавичку?
---Центр «Логікомудрія»
Зуміємо!
- Прочитайте анаграми і розплутайте порівняння:
дужий, як силиця
вірний, як цаєць
швидкий,як імдевдь
кучерявий, як басока
хитрий, як ранба
голодний, як квов
- Які з цих тварин не є героями казки «Рукавичка»?
---Мовний центр
Спробуємо!
- Хто з героїв казки заховався за слова?
– о – = о= (ведмідь)
– о – о = о (лисиця)
– о = о = (заєць)
Математичний центр
Зможемо!
- Скільки всього звірів було в рукавичці?
Назвіть їх.
- Хто прийшов перед вовком? (лисичка)
- Хто прийшов п’ятим? (вовчик)
- Хто прийшов першим, а хто останнім?
- Назвіть всіх тварин у порядку збільшення: від найменшої за розміром до найбільшої.
- Молодці! Ви змогли! Ваш клас дружний, а дружба гори верне!
7. Декламування учнями віршів про казку.

- Казка – це свт чарівний і незнаний.

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринь у казку – це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.
7. Ляльковий театр.Інсценізація казки «Рукавичка»

Автор. Ішов дід лісом з собачкою, та й загубив рукавичку.

Мишка. Я – маленьке мишенятко.

Утекло від мами й татка.

В лісі добре – нема кішки.

Де б погрітись мені трішки?

(побачила рукавичку)

Ой, а хто отут живе?

Може впустите мене?

(Зазирає)

Пусто. Нікого просити.

Значить я тут буду жити.(ховається у рукавичці)

Жабка. Хоч узимку жабки сплять,

Не заснуть мені ніяк.

Я побачу сніг – красу,

Всім сестричкам розкажу.

(побачила рукавичку)

Ой, а хто отут живе?

То прийміть в тепло мене.

Мишка. Шкряботушка мишка я.

А яке твоє імя?

Жабка. Жабка я маленька.

Мишка. Заходь, хатка не тісна.

Зайчик. Холод в лапки допікає,

Де зігрітися, шукаю.

Зимо, зимо не сніжи.

Ти зайчаті поможи.

(побачив рукавичку)

Ой, а хто тут проживає?

Зайчик в лісі замерзає.

Мишка. Мишка-шкряботушка.

Жабка. Жабка-скрекотушка.

Зайчик. То впустіть і мене.

Жабка. Та вже йди, мале.

Лисичка. Лисичка-сестричка зайця ганяла.

Втомилась, до дерева боком припала.

Голодна, холодна, згадала про пічку,

І раптом натрапила на рукавичку.

(лисичка підходить до рукавички)

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто мене жити візьме?

Мишка. Я, Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я, Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я, Зайчик-побігайчик.

Лисичка. А я – Лисичка-сестричка. Пустіть мене до себе погрітися.

Вовчик.


А Вовчик-братик лисичку шукав,

Через пеньочок спіткнувся і упав.

Піднявся засмучений, що за біда…

Аж, глядь – лежить рукавичка одна.

(вовчик підходить до рукавички)

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто мене жити візьме?

Мишка. Я, Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я, Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я, Зайчик-побігайчик.

Лисичка. Я, Лесичка-сестричка.

Вовчик. А я Вовчик-братик. Пустіть і мене до себе жити.

Ведмедик. Коли це лісом Ведмедик іде.

Лапку смокче, поспати б, та де?

Раптом бачить – невеличка

Під снігом лежить рукавичка.

(підходить до рукавички)

Гу-гу-гу! Ве-ве! Хто в рукавичці живе?

Мишка. Я, Мишка-шкряботушка.

Жабка. Я, Жабка-скрекотушка.

Зайчик. Я, Зайчик-побігайчик.

Лисичка. Я, Лесичка-сестричка.

Вовчик. Я, Вовчик-братик.

Ведмедик. А я – Ведмідь-набрідь. Пустіть і мене лапи погріть.



  • Як відбувалися події далі?

  • Хто ще просився до рукавички?

V. Підсумок уроку
- Що таке «народна казка»?

- яку казку ми читали? Інсценізували?

- Що найбільше сподобалось на уроці?

Дружіть із казкою, малята,

І між собою теж дружіть,

Бо з друзями завжди цікаво



І веселіше в світі жить.
VI. Домашнє завдання:
- читання в особах,
- намалювати ілюстрації до казок.
Ось і уроку кінець,
Хто працював, той молодець.
Що сподобалось вам, поділіться вдома,
Що сумним було, пожалійтеся вдома
Всі дружні й активні були увесь час.
Хороші оцінки сьогодні у вас.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка