Урок Читання в 3 класі Вчитель: Левун Н.І. Тема уроку. Поміркуємо над казкою. Т. Коломієць «Кажу, кажу казку », А. Дімаров «Для чого людині серце»



Скачати 24.84 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір24.84 Kb.
Відкритий урок
Читання

в 3 класі

Вчитель: Левун Н.І.

Тема уроку. Поміркуємо над казкою.

Т. Коломієць «Кажу, кажу казку...», А. Дімаров «Для чого людині

серце».

Мета уроку. Ознайомити учнів із жанром літературної казки-чарівної, навчити

самостійно визначати дійових осіб, формувати вміння визначати

головну думку твору.

Розвивати виразність читання учнів, вміння правильно інтонувати

мову дійових осіб.

Виховувати доброту, чуйність, любов до ближнього.


Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Біля дошки 2 учні

Завдання : скласти прислів’я.

1) Вміння і труд а осінь насіння.

Потрібно вчиться – все перетруть.

Всяка пташка завжди пригодиться.

Літо дає коріння свої пісні має.
2) Удар забувається, то поле смутніє.

Дитина плаче, а слово пам’ятається.

Золота клітка а матері боляче.

Як листя жовтіє, солов’я не тішить.

2. Читання учнями прислів’їв. Пояснення їх змісту.

3. Читання скоромовок.

4. Читання та відгадування загадок.

5. Підведення підсумків перевірки д\з.


ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Повідомлення теми і мети уроку.

- Яка це казка?

- Чому це чарівна казка?

- Казки яких письменників будемо читати?

- Подивіться у зміст.

2. Читання вірша вчителем.

- Коли вірш можна казати: на початку чи після казки?

3. Самостійне читання вірша учнями.

4. Словникова робота



« козубок» - кошик;

« частувати» - пригощати.

5. Читання вірша учнями вголос.

6. Фізкультхвилинка.

ІV. Опрацювання казки А. Дімарова «Для чого людині серце».

1. Робота над заголовком

- Доведіть, що казка літературна.

- На що схожий заголовок?

- Поясніть, для чого людині серце.

2. Словникова робота.



« дошкулити» - зачіпати, не давати спокою;

« вагаючись» - виявляти нерішучість;

« крижане» - зроблене з криги.

3. Читання казки вчителем. (І частина)

4. Читання учнями «ланцюжком».

5. Бесіда.

- Де відбулися описані події?

- Кого зустріли дерев’яні чоловічки у своєму лісі?

- Що їх здивувало у дівчинці?

- Чому дерев’яні чоловічки не знали ніяких почуттів?

6. Вибіркове читання.

- Які запитання ставили дерев’яні чоловічки дівчинці?

- Як дівчинка пояснила – що таке сльози, що таке серце?

- До кого дівчинка порадила звернутися чоловічкам?

7. Читання діалогу в особах ( розмова дівчинки і чоловічків у лісі).

8. Бесіда за ілюстрацією до казки.

- Який епізод казки зображений на малюнку?

9. Переказ уривка казки.


V. Підсумок уроку.

- Якими ви побачили дерев’яних чоловічків на початку казки?



- Якою уявили дівчинку?
VІ. Домашнє завдання.

С. 83-86; прочитати, переказати прочитане.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка