Урок читання в 4 класі з теми «Коли тобі сутужно прийде на поміч дружба»



Скачати 57.71 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір57.71 Kb.
Управління освіти Первомайської міської ради

Міський методичний кабінет

Первомайська багатопрофільна гімназія


Урок читання в 4 класі

з теми «Коли тобі сутужно –

прийде на поміч дружба»

Вчителя початкових класів

Первомайської багатопрофільної гімназії f:\картинки для презентаций\62286315.png

Первомайської міської ради

Побочної Олени Володимирівни

Луганська обл.

м. Первомайськ

2011


Тема. Коли тобі сутужно – прийде на поміч дружба.

А. Костецький «Буває все…», «Краще – з друзями разом!», «Словник Славка».



Мета: познайомити учнів з творчістю А.Костецького, його віршами «Буває все…»; «Краще – з друзями разом!», «Словник Славка». Формувати навички правильного і свідомого читання мовчки і вголос; розвивати уміння аналізувати віршовані твори; удосконалювати навички виразного читання; збагачувати активний словник учнів; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Обладнання: портрет Анатолія Костецького, картки із словами.


Хід уроку
І. Організація класу. Зосередження уваги, підготовка до участі в процесі співпраці. Мовна розминка. Психологічний тренінг.

  • Я точно знаю, що серед нас не знайдеться жодного байдужого до золотих зернят творів Анатолія Костецького.

Сьогодні на уроці:

У світ ліричних поезій вирушаєм

І перешкоди всі здолаєм.

А тих,хто буде лінуватись,

З собою просто не візьмем!

Девіз працюючого учня:

Я – школяр,

Я – особистість творча,

Я думаю, замислююся,

Я аналізую, висловлюю свої судження,

Я хочу знати.

ІІ. Активізація опорних знань.


  1. Гра «Знавець віршів»

«нащиБатьків – це амам і отта» («Батьківщина»)

«Н.йд.р.жч. ст..ть з. сл..в.м.: в св.т. вс. П.ч.н..тьс. з м.м.» («Все починається з мами»)

«Метеликаловитиянехочу» («Не хочу»)

«Усе, щозгубили, - шукайтейзнаходьте» («Бюро знахідок»)



  • Чи пригадали ви автора цих віршів?

  1. Робота над деформованим текстом.

  • Із творчістю Анатолія Костецького ми вже знайомилися у 2 и 3 класах. Пригадай, про що він пише?

  • Хто є головними героями віршів поета?

  • Які це діти?

  • Про те, яких тем торкається А. Костецький у своїх творах, ви дізнаєтесь, коли прочитаєте деформований текст.

У свохі рахтво тоеп шипе пор четяди житят, неспонев відкттіври, гадокви, могуру, критоВід й йозсерно, але зеб чаньпов опен вогорить рпо ет, як треаб жидрути, битилю, ямріти, тивчися.

ІІІ . Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні ми знайомимося із творами А.Костецького.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота над віршем А. Костецького «Все буває».

а) Читання вірша вчителем.

  • Чого ніколи не буває в світі?

б)Робота з тлумачним словником.

раптом

справжні


втратять

друг

в) Повторне читання вірша мовчки.


  • Що означає, коли тебе забув друг?

г) Аналіз вірша, вибіркове читання.

  • Які незвичайні явища бувають у світі?

  • Прочитайте, чого не буває ніколи. Чи погоджуєтесь ви з цими словами?

д) Технологія «Незакінчене речення».

Продовжіть міркування: «Справжній друг – це той, хто …»

е) Гра «Розвідники». Вправи на розвиток швидкості читання.


  • Знайдіть і прочитайте найкоротше і найдовше речення.

  • Найдовше речення прочитайте на одному мовному видиху.

2. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

В різні боки нахиліться,

Веретеном покружіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.


  1. Робота над віршем А. Костецького «Краще – з друзями разом».

а) Самостійне читання вірша учнями (мовчки).f:\рисунки из учебника\портфоліо 029.jpg

    • Коли відбувалися події?

    • Від чийого імені ведеться розповідь?

б) Читання вірша «ланцюжком».

– Про яку подію розповідає хлопчик?

в) Гра «Інтерв’ю».

– Поки ви читали вірш, п’ять ваших товаришів склали для вас запитання за змістом вірша.

г) Робота у групах. Розвиток зв’язного мовлення.

І група: підготувати розповідь про те, якими ви уявляєте хлопців, де вони живуть, що з ними могло трапитись далі.

ІІ група: уявіть, що вам треба створити мультфільм за цим віршем. Розкажіть у якій послідовності ви зобразите події.


  1. Фізкультхвилинка. Гра «Пантоміма».

  • За допомогою міміки та жестів продемонструйте уривок з вірша «Краще – з друзями разом!».

  1. Робота над віршем «Словник Славка».

а) Виразне читання вірша добре читаючими учнями.

– Що за незвичайний словник був у Славка?

б) Словникова робота: вправа на миттєве сприймання слів «Дивись, помічай».

– Прочитайте слова на картках і назвіть спільні буквені частини у кожній парі слів.



Запитай – засміється




Попроси – попросить




Врешті – решт




Дарма – нема

в) Читання вірша за особами.



  • З скількох слів складається словник Славка?

  • Прочитайте словник Славка. Поміркуйте, про що свідчать слова.

  • Які слова слід частіше вживати, щоб спілкування приносило задоволення?

6. Конкурс на кращого читця віршів А. Костецького.

  • Зараз ви всі велике журі і вибираєте кращого читця віршів А. Костецького.

  • Який вірш вам більше сподобався? Чому?

V. Підсумок уроку .

  • Що об’єднує три вірша А. Костецького, які ми з вами читали на уроці?

  • Які прислів’я про дружбу ви знаєте?

  • Що таке дружба?

Складання асоціативного куща.f:\картинки для презентаций\23478_original.jpg

ДРУЖБА


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка