Урок доброти (2 клас) Тема. Той, що творить добро, творить саме життя Мета



Скачати 65.63 Kb.
Дата конвертації07.03.2016
Розмір65.63 Kb.
Борщ Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів

Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3

Канівської міської ради Черкаської області
Урок доброти (2 клас)

Тема. Той, що творить добро, творить саме життя

Мета:

розвивати мовлення учнів; вчити будувати короткі зв’язні висловлювання; збагачувати словниковий запас учнів;

формувати в учнів здатність формулювати моральні судження;

розвивати навички колективної роботи, вміння творити добро у повсякденному житті, розрізняти добре й погане;виховувати бажання бути добрим і чуйним.



Обладнання: фонограми пісень «Усмішка», слова М. Пляцковського, музика В.Шаїнського, малюнки дітей на тему:

«Що таке добро?»; імпровізована картина на дошці «Країна Доброти ».


Хід уроку

I. Організація класу

Діти сидять на килимі, тримаються за руки. Звучить грамзапис пісні «Усмішка» (сл. М. Пляцковського, муз. В. Шаїнського.)

Учитель:

-Любі діти, в тіснім колі краще, ніж одному в полі. Підбадьорте сусідів, побажайте їм доброго настрою, успіхів. ( Привітання дітей )

- Молодці, я теж рада бачити вас добрими, усміхненими.

Нам посміхається сонечко у віконечко, посилає кожному добрий промінчик.

Протягніть і ви свої руки до нього, візьміть ці промінчики доброти. Вони нам допоможуть працювати на уроці.

II.Повідомлення теми уроку

У нас на дошці теж є сонечко і фундамент будівлі.

Прочитайте напис на фундаменті. (Хто творить добро, той творить життя )

Ці слова є темою нашого уроку.



Девізом нашого уроку будуть такі слова:

Твори добро завжди і всюди!

Нехай тебе шанують люди.

III. Робота над темою уроку

1. Вправа «Хто є добрий на Землі?»

Сонечко наше не просте. Це сонечко Доброти. Щоб промінчики засяяли на дошці, треба відповісти на запитання:

-Як ви вважаєте, кого можна назвати добрим на нашій Землі?

(Мама, бабуся, тато, учитель, рослини, тварини, птахи …)

Слова записуються на промінчиках і вивішуються на дошці.

2. Поява казкового героя.

Стук в двері. Заходить дівчинка в костюмі Феї Доброти.

-Добрий день, діти! Я почула, що ви говорите про добро, а я Фея Доброти. Допоможіть збудувати Храм Доброти в цій казковій країні, якщо ви дійсно добрі.

Діти:


-Звісно, допоможемо. Про добро ми не тільки знаємо, а й в малюнках, віршах розповідаємо. (На дошці малюнки).

IV. Читання віршів про добро, розповідь про зображення на малюнках.

Учениця:

Людина починається з добра

Сказав мудрець:

— Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізни від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

Л. Забашта



Учень:

Врятує світ краса –

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало,

Бо стільки всюди зла — людина вже не та...

Тож, люди на землі!

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

Учениця:

Ти добро лиш твори повсюди,

Хай тепло твої повнить груди.

Ти посій та доглянь пшеницю,

Ти вкопай і почисти криницю.

Волю дай, нагодуй пташину,

Приласкай і навчи дитину!

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити!

- Скажи нам, Фея Доброти, що таке доброта?

Фея:

- Доброта – це уміння співчувати іншим людям, це милосердя до тих, кому потрібна допомога, це добре ставлення до людей.



V. Робота в парах

- З чим асоціюється поняття добро, доброта? (Зла Фея зіпсувала слова, перетворила на набір букв. Серед набора букв треба знайти і прочитати слово:

Вадобропорядністьхо,

тоспівчуттяот,

ровзаємодопомогабд,

утпідтримкава,

кімилосердятр,

дещирістьбл,

орпосмішкадз,

боповагаол,

рурадістьшл,

омдоброзичливістьро,

тищастяно)

Відповіді на питання ми розмістимо в Храмі Доброти.



VI. Галявина оповідань.

Біля Храму галявина. Відпочинемо на ній.

Група дітей підготувала цікаві оповідання.


  • Послухайте і зробіть висновок.

  1. « Дідусева яблуня» Л. Толстой.

Дідусь садив яблуні. Йому сказали: «Навіщо вам ці яблуні? Довго чекати від яблунь плодів, і ви не покуштуєте з них яблучка».

Дідусь відповів: « Я не з’їм – інші з’їдять, мені спасибі скажуть»



  1. «Покинуте кошеня» В. Сухомлинський.

Хтось виніс з хати маленьке сіре кошенятко й пустив його на дорогу. Сидить кошенятко та й нявчить. Бо хоче додому, до матусі. Проходять люди, дивляться на кошеня. Хто сумно головою хитає, хто сміється. Хто жаліє: бідне кошенятко, та й іде собі.

Настав вечір. Зайшло сонце. Страшно стало кошеняткові. Притулилося воно до куща та й сидить – тремтить. Поверталася із школи маленька Наталочка. Чує – нявчить кошеня. Вона не сказала ні слова, а взяла кошеня й понесла додому. Пригорнулося кошенятко до дівчинки. Замуркотіло. Раде – радісіньке.



  1. Птахи – наші друзі!

Вони знищують шкідників лісу, саду. А ще вони радують нас своїм співом. Бережіть їх!

Висновок: Дідусь робить добро для інших людей. Добра Наталочка рятує кошенятко. Птахи добро несуть, рятуючи ліси і сади. Продовжується життя.



Хто творить добро, той творить життя.

Учитель:

-На галявині є стежки. Зібравши літери на кожній з них, прочитайте слова, які підкажуть нам відповідь на запитання, що треба робити, щоб бути добрими.

(Дбати. Любити. Піклуватись. Допомагати. Жаліти. Оберігати.)

Розміщуємо відповіді на дошці.



Учитель:

-А де добро завжди перемагає зло?( В казках)

4.Гра «З якої це казки?»

Він звірят усіх лікує,

Від халепи їх рятує,

І зайчат, і мавпенят,

Бегемотів і тигрят,

Вилікує він за мить

Все, що в звірів заболить,

Наш добрий лікар... (Айболить)

— Про кого йде мова?

— Яку добру справу виконував лікар Айболить?

Сидить півник на печі,

Їсть смачненькі калачі,

Тут лисичка прибігає,

Півника мерщій хапає.

Біжить котик рятувати,

В лиса півника забрати.

(«Котик і Півник»)

— Хто і яке добре діло виконав у цій казці?

Вигнав дід козу із хати,

Тай пішла вона блукати,

В зайця хату відібрала.

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув —

Зайцю хатку повернув.

(«Коза-дереза»)

— Хто допоміг зайчику повернути свою хатину?

— Яким він був?

• Виріс цей хлопчина

З маленької деревини.

У печі зміючку спік,

Сам на дерево утік.

Його гусятко врятувало —

На крилечка свої узяло.

Принесло до тата й мами,

Частувалось пирогами.

(«Івасик-Телесик»)

— Хто в цій казці зробив добрий вчинок?

Бесіда

— Що легше зробити: допомогти чи образити? (Образити, бо ображають бездумно. Щоб допомогти, треба розібратися, як вчинити мудро, вивчити обставини, умови.)



VII. Фізкультхвилинка

Добре те, що сонце світить! ( Руки до вікна )

Добре те, що вітер віє! ( Нахили руками )

Добре те, що цей ось ліс ( Присідають )

Разом з нами ріс і ріс. (Піднімаються )

Добре те, що в нашій річці

Синя, не брудна водиця. ( Плавають )

І мене матуся рідна після школи зустріча. (Діти стрибають )

Добре гратися надворі, (Плескають в долоні )

Добре вчитися у школі! ( Сідають за парти )



VIII. Робота в групах.

  • Складіть прислів’я із слів.

1-а група:

ми й люди, щоб добро творити, На те.



(На те ми й люди. щоб добро творити.)

2-а група:

воно повернеться, Роби добро -, добром.

(Роби добро – воно повернеться добром.)

3-я група:

людину, прикрашають, Добрі справи.

(Добрі справи прикрашають людину.)

Гра з прислів ями

1. Від доброго слова... 2.... а лихого стережись.

2. Доброго держись,... 3....це не чинити зла.

3.Перший крок до добра... 1.... і лід розмерзає.

Прислів’я, записані на хмаринках, деревах, розміщуються на дошці.

Учитель:

Погляньте на нашу картину.



  • Чи подобається вам вона?

Красивою стала наша картина. Добре всі попрацювали, можна й відпочити. Фея Доброти дякує за допомогу.
ІX. Підсумок уроку

  • То якою має бути добра людина?

  • Із слів «розсипанки» складіть вислів:






«Людина повинна жити так, щоб комусь було від цього радісно».

Для зла й неправд планета замала

Творіть добро, добро плекайте, люди!

Садіть сади, нехай для внуків буде

В плодах частинка вашого тепла.



Творіть добро для тих, хто поруч йде.
Пісня про добро.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка