Урок-екскурсія з природознавства в 2 класі



Скачати 51.26 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір51.26 Kb.
Гирик Валентина Іванівна

Вчитель початкових класів

Володимирівської ЗШ І-ІІІ ступенів

Петрівської районної ради

Кіровоградської обдасті

Урок-екскурсія з природознавства в 2 класі

Тема. Які зміни відбуваються в природі пізньої весни та на початку літа?


Мета. Ознайомити учнів з ознаками пізньої весни та початку літа,

вчити спостерігати різні явища і зміни у природі та з’ясовувати

причини цих змін,

розвивати і спрямовувати увагу, мислення, вміння спостерігати, бачити

і сприймати красу навколишнього світу, пробуджувати естетичні

почуття, захопленість красою природи.

Виховувати любов до природи.

Обладнання. Малюнки на задану тему, презентація “Літо — літечко”, блокноти спостережень, картки із завданнями, кошик цікавих знахідок.


Тип уроку. Урок — екскурсія

Місце проведення: сільський парк.

Хід уроку
І. Організаційна частина

Ранок стукає в віконце.

“ Час навчатись”,- каже сонце.

І промінчиком лоскоче -

Привітатись першим хоче!

- Давайте і ми привітаємось до сонечка.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 1 ( зображення сонця)

1. Поетична хвилинка( учень розповідає вірш).

Вийди, вийди сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвірячко,

На красиві квіточки,

На маленькі діточки.

Там вони граються,

Тебе дожидаються.

2. Слово вчителя.

- Пам'ятаєте діти, ми вчили з вами цю закличку на початку весни? А тепер за календарем пізня весна. І на порозі красне літо. Сонце дарує нам тепло, радість. В зелені шати одяглися ліси і діброви

( Слайд 2. (Зображення лісу)).

-Зеленим килимом вкрилися луки.

(Слайд 3. ( Зображення луків)).

-Милують наше око різноманітні квіти.

( Слайд 4. ( Зображення квітів)).

- Пташки радують нас своїм співом.

( Слайд 5. ( Зображення птахів)).

- У людей з'явилося багато приємного клопоту на городах та в полях.

(Слайд 6. ( Зображення людей)).

- А діти з нетерпінням чекають літніх канікул.

( Слайд 7.( Зображення дітей)).


ІІІ. Оголошення теми та мети екскурсії.

- Щоб перевірити чи дійсно це так, ми з вами підемо на екскурсію до нашого сільського парку, де ми з вами вже були восени та взимку. Нашим завданням буде провести спостереження за змінами в природі пізньої весни та з’ясувати причини цих змін.


ІV. Ігрова хвилинка. Завдання для груп.

- З нами на екскурсію піде Їжачок — Хитрячок. Він приготував вам завдання: знайти в природі дивинки — цікавинки. Перша група знаходить цікавинки серед рослин, ІІ група- в небі, ІІІ група — на землі.


V. Хід екскурсії.
1. Дорога до парку

( Спостерігаємо за погодою, станом неба, рослинами, які ростуть обабіч дороги).
2.Спостереження 1.” Сільський парк”

- Отже, ми з вами прийшли в царство весни. Вона приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, вона приносить радість і надію, надію на краще. Весна – прекрасна царівна у зеленому вбранні та віночку з ніжних квітів.

Яка вона? (Чарівна, гарна, весела, зелена, запашна).



Чому запашна? (Бо зацвіли квіти, дерева)

.Люди, які не вміють та не хочуть бачити красу навколишнього світу, втрачають багато. Яке ж це щастя – вдихнути у лісі свіже повітря, дослухатися до співу пташок, дивитися на тендітні квіточки!

- Діти, а як потрібно поводитись в лісі чи парку навесні?

-Чому не слід руйнувати мурашники?

-Чи можна ламати гілки дерев?

-А наривати оберемки квітів?

-- Тож давайте згадаємо правила поведінки в природі.

1. У лісі навесні не галасуй, щоб не злякати пташок, які висиджують малят.

2. Не підходь до гнізд і не чіпай їх руками.

3. Не розпалюй вогнище.

4. Не залишай після себе сміття.

5. Для букету зривай тільки кілька квіток.

6. Не зривай квітів, які занесені до Червоної книги України.

7. Не ламай дерев і кущів.

8. Не руйнуй мурашників.

9. не лови метеликів.

3.Спостереження 2” Наші зелені друзі”

- Діти ми з вами прийшли у гості до наших зелених друзів. - дерев. А ви знаєте, що дерева несуть в собі заряд позитивної енергії ?Тож давайте обнімемо дерева і наберемося від них сил та енергії.

- А на що схожі гілочки дерев?

- А чи однакової форми листя на деревах?

- Яке дерево ви впізнали?

- Чим відрізняється берізка від інших дерев?

- Чи є в парку хвойні дерева?

- Чим хвойне дерево відрізняється від листяного?

- Дерева ростуть не тільки для краси. Вони є зеленими легенями нашої планети.

Вдихніть повітря на повні груди. Відчуйте яке воно свіже і чисте.

4. Спостереження 3” Зелений килим”

- Підемо далі і зробимо зупинку на невеличкій галявині.


  • Пригадайте на які групи поділяються рослини.

  • Ми вже спостерігали за деревами і кущами. Зверніть увагу на трав’янисті рослини.

  • Як вони виглядають у травні?

  • Які лікарські рослини є в нашому парку?

  • Чому ці рослини називаються лікарськими?

  • З чим можна порівняти трав'янисті рослини?



5. Спостереження 4 “ Наші менші друзі”

- Давайте поспостерігаємо за тваринним світом нашого парку.

Чи є в парку птахи?

- Спів яких пташок ви впізнали?

- А яка пташка “ порахувала “ нам роки?

- Чому пташок не видно, а тільки чути їх спів?

- Чому не можна галасувати в лісі чи парку коли пташки висиджуватимуть пташенят?

- Давайте поспостерігаємо за поведінкою мурашок біля мурашника:

- Чому вони будують своє житло з південного боку стовбурів дерев?

- Чому в народі кажуть: «Працьовитий, як мурашка»?.

- Чому мурашок називають санітарами лісу?

- Яких ще представників тваринного світу ви помітили в парку?


6.Спостереження 5 “ Люди і весна”

- Чи радіють люди цій порі?

- Які основні види робіт весною у жителів нашого села?

- Як реагують на тепло діти?

- В які ігри граються діти весною?

- Давайте пограємося в українську народну гру “ Довга лоза”.


7. Робота в групах.

- Кожна група повинна знайти якусь дивинку — цікавинку у наш кошик. Це може бути незвичайної форми листочок., квіточка, гілочка. Учіться бути спостережливими. А наш Їжачок — Хитрячок з нетерпінням чекає ваших знахідок.


8. Підсумок спостережень.

- Наша екскурсія підійшла до кінця. Ми мали змогу побачити всю красу весняної природи. Час повертатися до школи. Давайте підсумуємо наші спостереження.

- Яка пора року панує в природі?

- З якою порою скоро зустрінеться весна?

- Які ж весняні дивинки у парку ми побачили?

- Чому потрібно тихо розмовляти у весняному парку?

- Чому у природі відбуваються зміни?

- Що вам найбільше запам’яталося під час екскурсії?





VІ. Домашнє завдання.

Скласти казку, оповідання, вірш або загадку про побачене під час екскурсії. Записати це в свої блокноти спостережень. Намалювати малюнки.


VІІ. Дорога до школи.

( Слухаємо звуки весни).



Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Урок-екскурсія

з природознавства

в 2 класі

Які зміни відбуваються в природі пізньої весни та на початку літа?”




Підготувала вчитель

початкових класів

Гирик В.І.




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка