Урок фізичної культури в 2 класі «Козацькі забави» Девіз уроку: «Козацькому роду нема переводу»Скачати 43.22 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір43.22 Kb.
Урок фізичної культури в 2 класі «Козацькі забави»

Девіз уроку: «Козацькому роду нема переводу»

Завдання уроку:

   1. Формування фізичної культури в учнів на основі традицій українського козацтва.

   2. Прищеплювання навичок здорового способу життя, інтересу до фізичного вдосконалювання.

   3. Навчити швидко орієнтуватися, приймати рішення в неординарних ситуаціях.

   4. Здійснення міжпредметних зв’язків: фізкультура, музика, математика.

5. Виховувати почуття колективізму, любов до спорту.

   Основні засоби: загальнорозвивальні вправи, присідання, стрибки, елементи танцю, вправи з предметами, біг і бігові вправи.

На уроці використовуються ігровий і змагальний методи.

Місце проведення: спортивний зал.

Інвентар: 4 баскетбольних м’ячі, 4 стійки, 4 мішки, 2 кеглі, 4 гімнастичних палки, 4 канати, 4 обручі, магнітофон, 4 гумових обручі.

Оформлення: емблеми команд.

Зал прикрашений гаслами: «Козацькому роду нема переводу», «Швидше, вище, сильніше». Виставка спортивної літератури.Хід уроку:

І. Вступна частина уроку — 5 хвилин

Побудова, вітання, пояснення завдань уроку.Під звуки спортивного маршу клас входить у спортивний зал і шикується.Учитель: Сьогодні ми проводимо урок «Козацькі забави». За давніх часів в Україні є така добра традиція: після трудового дня проводити свій вільний час, збираючись разом, у єдине коло, з розвагами, іграми, позмагатися в силі, спритності, улучності та кмітливості. 

1. Естафета «Розминка»

Перебудування в колону по 4. Виконання комплексу загальнорозвивальних вправ. Кожна колона є командою, що, унаслідок, змагаються між собою. Журі складається зі звільнених від уроку учнів (1 м. — 3 очка, 2 м. — 2 очка, 3 м. — 1 очко). 2. Естафета «Стройова підготовка»

- Серед козаків багато часу приділяється стройовій підготовці, що дисциплінує і дозволяє добре орієнтуватися.

За командою вчителя капітани роблять два кроки вперед і повертаються навкруги. Потім по черзі подають команди: ліворуч, праворуч, навкруги. Оцінюється чітке і правильне виконання команд. 

ІІ. Основна частина уроку — 30 хвилин

- Кінь і козак — нероздільне поняття — це одне ціле, але для того щоб добре сидіти в сідлі, переборювати великі відстані, на скаку вести бій, треба багато тренуватися.1. Естафета «Вершники»

Перший учасник надягає обруч, другий тримається за обруч. Так вони вдвох повинні оббігти стійку (9 м від старту) і бігцем повернутися назад, передати обруч наступній парі.

- Швидкість і вправність у козаків відпрацьовувалася в щоденних завзятих тренуваннях.

2. Естафета «Швидкий козачок»

Ведення однією рукою баскетбольного м’яча до стійки і назад. Стійка встановлюється на відстані 9 м.

- Козаки іноді попадали в складні ситуації, але з труднощів завжди виходили з честю, тому що вміли їх переборювати.

3. Естафета «Звивиста доріжка»

Команди вибудовуються біля лицьової лінії площадки в колону по одному. У кожного гравця — кільце. Перед кожною командою на 2 м встановлюються 4 стійки. За сигналом учителя напрямні змійкою оббігають стійки, накидають на останню з них кільце й у такий же спосіб повертаються назад і передають естафету наступним. Виграє команда, яка першою закінчить естафету.

- Усі ви, хлопці, дуже добре бігаєте, стрибаєте, граєте з м’ячем і, звичайно, усі любите урок фізичної культури, а зараз перевіримо, як ви дружите з математикою.

4. Естафета «Математик»

Біля стійок (9 м) на підлозі проти кожної команди в стовпчик пишемо крейдою приклади без відповідей. За командою перший гравець біжить, пише відповідь першого прикладу і бігцем повертається назад і т. д. Виграє команда, що першою закінчила естафету та правильно вирішила приклади.

- Кожен козак вважає своїм обов’язком влучно стріляти. Зараз ми перевіримо, які ви стрілки.

5. Естафета «Стрілець»

Проти кожної команди на відстані 6 м установлюються квадратом 4 кеглі. Кожен гравець повинен м’ячем збити кеглі. Потім побігти за м’ячем і передати його наступному. Виграє команда, що збила більше кеглів.

- Козаки були вмілими мореплавцями, на своїх «чайках» і маленьких човнах здобували перемоги. Але для цього їм необхідно було переборювати багато переправ і перешкод. 

6. Естафета «Переправа»

Напроти кожної команди на відстані 2 м від лінії старту лежить мішок довжиною 3 м, без дна. За командою потрібно пролізти через мішок, оббігти стійку (9 м) та передати естафету наступному гравцю. Один кінець мішка може тримати звільнений учень.

- В Україні з давніх часів козаки мірялися силою. І зараз ми проведемо заключну естафету «Силачі».

Команди шикуються одна перед одною уздовж каната. Середина каната відзначена стрічкою. За сигналом кожна команда береться за свою половину каната і намагається перетягнути протилежну команду.ІІІ. Заключна частина уроку — 5 хвилин

Учитель повідомляє команди переможців і нагороджує їх грамотами. А для переможених підготовлені втішливі призи, виготовлені на уроках праці самими ж учнями.

За командою вчителя переможці роблять коло пошани і під оплески першими виходять із залу.

 

На урок запрошуються батьки. Вони за бажанням можуть здійснювати суддівство. Протокол змагань готується заздалегідь. Усі естафети проводяться з музичним супроводом. Після уроку обов’язково продовжую бесіду з батьками. Даю рекомендації про загартування дітей, про оздоровлення. Пояснюю батькам, що фізична культура — це спосіб життя, вона повинна дійти до кожного, хто хоче бачити здоровими своїх дітей. Діти повинні займатися фізичною культурою систематично.- Батьки повинні знати і дітям це передати, що здоров’я — це саме життя. А без занять фізичними вправами здоров’я не буде.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка