Урок-гра «На ярмарку»



Скачати 49.81 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір49.81 Kb.
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України

Сарська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області


Урок-гра «На ярмарку»

Математика, 2 клас
вчитель: Улан К.М.

Математика

2 клас 19.11.2012

вчитель Улан К.М.

Урок-гра “На ярмарку ”

Тема уроку: Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання круглих чисел. Розв’язування задач на знаходження третього доданка.

Мета: вправляти учнів у додаванні круглих чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення.

Обладнання: таблиці для усного рахунку, схема задачі, нумераційна таблиця; набір цифр; “ Тематичний словник школяра ”; товар для ярмарку : ляльки, машинки-гонки, зайці, ведмеді, лев, тигр, хом’ячок, мавпочка, дракончик, ослик.

Виставка виробів:аплікації учнів 2 класу із природних матеріалів.



Хід уроку:

І. Організація класу. Діти, прочитаємо разом девіз нашого уроку:

Молодець! Старайся і ти досягнеш успіху” (В.О. Сухомлинський)

- Скажіть, будь ласка, яку тему зараз вивчаємо? Тож ми повинні:

Вміти: утворювати, читати, записувати двоцифрові числа;

Знати: круглі числа, їх додавати і віднімати.

А щоб нам цікавіше працювалося, пограємо в гру «На ярмарку»



  • А що таке ярмарок? (Дитина зачитує значення слова із «Тематичного словника школяра»)

Бесіда. Про наш Сорочинський ярмарок писав великий письменник В.М.Гоголь. на ярмарку не тільки продають і купують, а й розважаються влаштовують виставки народних умільців.

Правила нашої гри такі: ви «ярмаркуєте», я керую. Хто з вас отримає більше фішок, той - виграє.



ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Щоб потрапити на ярмарок треба виконати завдання від Собачки-охоронця. Хто бажає?

Усний рахунок



  1. Дракончик теж не пропускає. Із цифр 6, 7 утворити двоцифрові числа.

Каліграфічна хвилинка

Записуємо в зошит 6 7, 76 67



  1. Нам дозволили зайти на ярмарок. Прочитайте завдання від Лева у нього великий і довгий килимок.

  • Які числа приховав Лев?

31










35

36










40

Запишіть в зошит пропущені числа.

  • Якого десятка ці числа?

  • Що означає числа 6 у записі 36?




  1. Розгляньте виставку машинок гонок. Виставіть правильно машинки-гонки на старт.

25, 31, 87, 90



  1. У зайчика конверт із числами. Знайдіть і виставте на дошці всі числа сьомого десятка:

61,62,63,64,65,66,67,68,69,70.

  1. Валеологічна пауза для очей «Небо. Земля. Праворуч. Ліворуч.»

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Розгляньте таблицю від ляльки-мотанки.

  • Назвіть всі круглі числа які ми вчили.

10,20,30,40,50,60,70,80,90,100.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Виконати завдання від Дракончика (з поясненням біля дошки)

40+(60-20) (70+30)-50

  1. Ф і з к у л ь т х в и л и н к а.

Поросятко вранці встало,

Потягнулось, на всі боки повернулось.

Потім весело всміхнулось.

І побігло до води

Хрю – хрю – хрю – хрю – хрю – хрю

Я купатися люблю!



  1. – мавпочка так високо примостилася і тримає конверт із завданням.

(Усно) кругові приклади.

80-20




19+1




60-50







40+40




13-4




18+1

20+20




9+9




10+3





  1. Завдання від хом’ячка

а) (біля дошки) Використовуючи душки, розв’яжи їх.

40 збільшити на різницю чисел 60 і 20.

б) група «Ромашки» - самостійна робота

суму чисел 70 і 30 зменшити на 50

в) група «Волошки»

від числа 80 відняти різницю чисел 70 і 50.



V. Розвиток математичних знань

1. Завдання від Ведмедика. Загадка-вірш (Усно)

30 риб спіймав я вперше.

Гриць спіймав на 10 менше.

Ну а хто з вас відгадав.

Скільки рибок Гриць впіймав?

2. Поярмаркуємо з ляльками.


а) Складемо задачу

б) Повторемо умову задачи за скороченим записом.


  1. - ?

  2. – 30 грн 90грн

  3. – 40 грн

в) Згадаємо правило як знайти невідомий доданок?




+

40

+

30

=

90

г) Як запишемо розв’язок?

90 – 40 – 30 = 20(грн.) коштує І лялька

Відповідь: 20грн

3. Ярмаркуємо з Лисичкою.

Оскільки Лисичка хитра завдання в неї непрості.

З однієї берези зірвали 40 яблук, а з іншої 10.

Скільки всього яблук зірвали?

VI. Підсумок уроку.


  1. – Ось наша гра і добігла кінця. Ви, діти, молодці.

У кого одна фішка – поаплодуємо

2 – фішки – поаплодуємо

3 – фішки – поаплодуємо

4 – фішки – поаплодуємо



– То що ж ми вивчили на уроці?

Дякуємо за роботу на уроці.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка