Урок казка Тема: Назва чисел при діленні. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Повторення табл множення та ділення на Розв'язування простих і складених задач



Скачати 73.47 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір73.47 Kb.
МАТЕМАТИКА

2 КЛАС

Урок - казка

Тема: Назва чисел при діленні. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Повторення табл. множення та ділення на 2. Розв'язування простих і складених задач.

Мета: - закріплювати уміння додавати і віднімати двоцифрові числа з

переходом через десяток;



  • повтор, табл. множ. І ділення на 2, ознайом, з назвами чисел
    при діленні;

  • вчити складати і розв'язувати прості і складені задачі;

  • створювати комфортні умови навчання шляхом впровадження
    інноваційних технологій;

  • розвивати логічне та творче мислення, кмітливість;

  • виховування любові до математики, товариство, почуття
    відповідальності за роботу в колективі.

Обладнання: малюнок сонечка, сови, клоуна, пухнастиків, таблиці, магнітофон, фонозаписи, „Колові приклади”, геометричний матеріал, роздатковий матеріал, сигнальні картки.

Парти стоять по дві поруч.



Хід уроку:

І. Організаційна частина.

-Продзвенів уже дзвінок,


Починається урок.

Щоб він пройшов для нас не марно,

Треба сісти рівно й гарно,

Дарма часу ти не трать,

Думать треба, працювать.

1. Створення настрою на урок.

-Подивіться, на кожній парті є малюнки пухнастиків. Вони допоможуть нам з'ясувати, з яким настроєм прийшли ви сьогодні на урок. Обведіть червоним олівцем того з них, у якого такий самий настрій, як у вас зараз.


(діти обводять)

-Майже у всіх гарний настрій, а щоб він став ще гарнішим,


запросимо до нас в гості сонечко. Адже зараз весна і скоро все
навкруги зазеленіє, зацвіте. А з приходом весни, у всіх людей
з'являється весняний настрій, гарні мрії на майбутнє.

Ітак, сонечко наше незвичайне, на його промінчиках те, що вам знадобиться сьогодні на уроці:


Знати; склад числа, табл. множення та ділення на 2
Вміти; додавати та віднімати двоцифрові числа, розв’язувати задачі.
І при цьому працювати творчо, дружно, старатися бути першим.

II. Мотивація учбової діяльності.

- Діти, сьогодні мі відправимось у цікаву мандрівку. А ось куди? Ви це відгадаєте самі.



39 – З0 (9 - ц) 57 - 37 (20 - и)

42 + 24 (66 - р)

2·5 (10 - к)


7 М

9

Ц

66

Р

78

Л

15 Я

10

К

39 А

20 Й

(ЦИРК)


- Так. Ми йдемо до цирку. І саме там будемо розв'язувати
приклади, задачі, познайомимось з артистами, що дарують нам
радість. Але умова - Девіз нашого уроку:

Міркуємо — швидко! Відповідаємо - точно! Рахуємо - правильно! Пишемо - гарно!

III. Контроль і корекція знань.

1. Каліграфічна хвилинка.

Щоб цифри правильно писати,


Хвилинку каліграфії треба почати!
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько.

-Записати відповідні до таблиці множення на 2.
(2 4 6 8 10 12 14 16 18 20)

2. Робота в парах.

- Поміняйтесь зошитами з сусідом і перевірте написане. За правильно виконану роботу поставте "+", а над самою красивою цифрою зверху намалюйте корону . Хто отримав "+"? У кого помилки? Хто зовсім не впорався з роботою? Перевіримо (1 уч. читає, усі показують сигнал).



3. Усний рахунок "Колові приклади"

  • Щоб зайти до цирку, нам потрібні квитки, на квитках - номер
    вашого місця. Спробуємо відгадати - де ж наші місця?
    Розділимось на 3 команди. Ви отримали аркуш з прикладами,
    треба розв’язати їх "ланцюжком". Подивимось, які ви хороші
    товариші і чи зможете, якщо потрібно, допомогти один
    одному.

  • Яка відповідь у всіх вийшла? (97)

  • Ітак, сіли зручно. Вистава починається!

4. "Весела хвилинка" (танок клоунів}

  • Здрастуйте, хто ви? (Ми — клоуниі)

  • До вас в гості прийшли діти 2 -В класу. Ми б хотіли познайомитись з мешканцями цього чарівного будинку під назвою "Цирк". Як вас звати? (імена клоунів) Ви нам покажете виставу? (шепочуться між: собою)

  • Добре, але ми пропонуємо вам не просто дивитись, а й працювати. Ось для вас завданнячко (перевіримо, чи розумні ці дітки).

  • А ви нам допоможете?

  • А як же! Я допомагатиму оцим діткам (вони - найкрасивіші).

  • А я - оцим (вони - найрозумніші)

  • А я - оцим (вони - найдружніші)

IV. Роботи по темі.

1. Математичний диктант (1 уч. за дошкою).

  • Дозвольте нам потренуватись.

  • Рахуємо 10-ми до 100;

  • Назвіть "сусідів " числа 50;

- Зменшіть 50 на 1 десяток;

  • Збільшіть 60 на 12;

  • На яке число треба помножити 2, щоб було 14.

На арені клоун - жонглер.

Він пропонує матем. диктант.

(1 уч. за дошк.) - Записати сусідів числа 39;


  • знайти добуток числе 2 і 5;

  • розділити 18 на 2;

  • число 60 зменшити на 10;

  • знайти суму чисел ЗО і 14;

  • число 40 збільшить на 8;

  • перший дод. - 50, другий дод. - 4, знайти суму.


V.Пояснення нового.

На арені цирку - слоненя Піт. У нього виникли складнощі - воно не може запам’ятати назви чисел при діленні. Але ж і ми цього ще не вчили. Ну, нічого. А всім дітям – завдання:

Слоненя поділило 6 горішків порівну між двома білочками.

По скільки горішків вони отримали?


Порадьтесь.

Так по скільки? (по 3).

Зараз ваші друзі пояснять вам, як називаються числа при діленні.


6 : 2 = 3

ділене дільник частка

частка
VI. Первинне закріплення.

1.Робота за підручником с. 115 № 672

2.Музична фіз. хвилинка.

3. Робота з геометричним матеріалом.

- Ой, мій друг зайчик, так старанно виконував вправи, що аж розсипався. беріть його, будь ласка. Давайте подивимось уважно, як він складений?

(тулуб - 2 великих трикутника, голова - 1 квадрат, вуха - чотирикутники, верхні лапки - маленький трикутник, нижні - середній і маленький трикутники).
4. Розвиток математичних знань.


  • На велосипедах виїжджають мавпочки. Вони на двоколісних і триколісних велосипедах.

  • Скільки коліс у 4-ьох двоколісних велосипедів? (8)

  • Скільки разом коліс у 4-ьох двоколісних і 1 триколісного ?


5. Творча робота над задачею. Бліц - турнір.

  • Діти, увага, на арені цирку тітонька - сова. Вона хоче перевірити ваші знання щодо розв’язування задач.

  • На березі 7 гнізд було.

По двоє птахів у них жило.

Не полохайте ви їх,

А рахуйте, скільки їх. (14)

- На дроті сиділо 5 ластівок.


Третя ластівка полетіла.

Скільки ластівок залишилось? (4)

- Скільки ніг у 5 курей і 1 кроля? (14)

- Сова задоволена вашою роботою. Вона впевнена, що ви упораєтесь із складним завданням. Чи правильно розумниця Сова порівняла вирази. Зафарбуйте зеленим кольором овал, якщо «ні», червоним, якщо «так».

56-5 > 56+ 4

64 + 25 < 25 + 64

З дм = ЗО см

56 кг-49 кг = 56 кг-45 кг

26 - 11 < 26-13
6. Гра «Мікрофон». (Клоун).


  • А можна я дам своє завдання дітям?

  • Що ти можеш сказати про число 14?

  • Скільки в ньому всього одиниць?

  • Скільки десятків?

  • Розклади 14 на розрядні доданки.

  • Назви «сусідів» цього числа.

7. Розв’язання задачі (с. 115 № 677).

- На арені - песик - математик. Він просить розв'язати задачу. (с 115 № 677) - (1 уч. біля дошки).



  • Перебудуйте задачу так, щоб вона розв'язувалася в 1 дію. Яка буде схема умови?


8.Гра «Збери квітку" (завдання для груп).

- Все, дітки, скринька майже порожня. Вистава скінчилась. Пора додому. Вдячні глядачі дарують артистам квіти. І в нас вони є, тільки не знаю, чи вистачить їх? Спробуємо відновити малюнки. Треба розв'язати приклади, а відповіді скласти по часовій стрілці від меншої до більшої.




(Кожна команда презентує свої квіти, вивішуючи на дошку.)
VІІ. Підсумок уроку.

  • Чи сподобалась вам циркова вистава?

  • Чи дружно ви працювали?

  • Чи уважно слухали один одного?

  • Чи всім надавали можливість працювати?

  • Про що ви сьогодні дізнались нове? Дзвоник знову пролунав, Час прощатися настав. За роботу по заслузі. Щиро дякую всім, друзі!



VIІІ. Домашнє завдання.

За схемою умови (з конверта) придумати задачу на тему "Цирк'.



Урок закінчено.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка