Урок-казка Тема. Усне і письмоведодаваннядвоцифровихчисел. Складаннязадачі за коротким записом. Розпізнаваннякутіврізнихвидів. Мета. Вдосконалювативмінняусно та письмовододавати і



Дата конвертації19.02.2016
Розмір76.6 Kb.
Урок-казка

Тема.Усне і письмоведодаваннядвоцифровихчисел.Складаннязадачі за коротким записом.Розпізнаваннякутіврізнихвидів.

Мета.Вдосконалювативмінняусно та письмовододавати і від­німатидвоцифрові числа; вправляти у складанні і розв'я­зуванні задач за поданим коротким записом,пояснюватиїхрозв'язання,творчопрацювати над задачею;повторити про геометричніфігури та кути різнихвидів;розвиватилогічнемислення,уяву,кмітливість,спостережливість.

Обладнання.Ілюстрації до казки"Рукавичка",карткидля завдання"Хрестики-нулики",таблиці з геометричнимматеріалом, таблиця "Загубленіцифри",опорна схема(метод"Прес"), мікрофон.

Урок закріпленнявивченогоматеріалу

Хід уроку
1.Організація класу

-Сьогодні у нас незвичайний урок.Ми з вами побуваємо...

-Де ми побуваємо, видізнаєтесь ,якщовиконаєтецезавдання.


А

Б

3

И

І

К

Л

М

48

49

52

53

55

56

59

61
























80-24=□ 55-7=□ 71-19=□ 20+36=□ 34+14=□ (казка)

-Яка цеказка?Здогадаєтесь по ілюстрації. («Рукавичка»)


  1. Повідомлення теми і мети уроку.Мотиваціяучіння.Вправа «Очікування».

Післязачитування теми і мети уроку вчительзапитуєучнів про те,чого вони очікуютьвід уроку.

  1. Повторенняі закріпленнявивченогоматеріалу.

  1. Методика «Кубування»

- Запишемо дату. Якесьогодні число? Що можете сказати про число 30? (Прикріплюю на гранях кубика.)

а)парне число;

б)двоцифрове;

в)складаєтьсяз 3 дес. 0 од.;

г)найбільшечисло третього десятка;

д)сусіди29 і 31;

е)мають по 30 днівмісяці:квітень,червень,вересень,листопад.

2) Каліграфічна хвилинка.

-До рукавички першоюприбігла мишка і вигризлабіля 30букви,якимискороченозаписуютьсяодиницівимірюваннядовжини.Запишіть рядок числа 30 з одиницямивимірюваннядовжини,починаючи з менших і добільших.Хто вставить на дошці?

(30 см, 30 дм, 30 м...)



  1. Методика «Гронування» звикористаннямтехнології «Мікрофон».

-Щоб жабка потрапила до рукавички ми повинніпрочитатирізними способами поданівирази:

15+14=29 21-8=13

а) До15 додати 14 дорівнює 29; а)Від 21 відняти 8 дорівнює 13;

б) 15плюс 14 дорівнює 29; 6)21 мінус 8 дорівнює 13;

в) 15 збільшити на 14 ... ; в)21 зменшити на 8...;

г) сума чисел 15 і 14 ...; г)різниця чисел 21 і 8 ...;

д) перший доданок 15,другий-14, д)зменшуване 21,від'ємник 8,різниця-13.

а сума-29.



  1. Математичний диктант.

568 стор.98

Записативирази і розв'язати.



  1. Інтерактивнагра «Стрілок».

-Зайчик сніжкамигрався у влучногострілка.Допоможемойомупотрапити в ціль,з'єдну­ючиприклади з ціллю.


Урок-казка 1

Тема.Усне і письмоведодаваннядвоцифровихчисел.Складаннязадачі за коротким записом.Розпізнаваннякутіврізнихвидів. 1

Мета.Вдосконалювативмінняусно та письмовододавати і від­німатидвоцифрові числа; вправляти у складанні і розв'я­зуванні задач за поданим коротким записом,пояснюватиїхрозв'язання,творчопрацювати над задачею;повторити про геометричніфігури та кути різнихвидів;розвиватилогічнемислення,уяву,кмітливість,спостережливість. 1

Обладнання.Ілюстрації до казки"Рукавичка",карткидля завдання"Хрестики-нулики",таблиці з геометричнимматеріалом, таблиця "Загубленіцифри",опорна схема(метод"Прес"), мікрофон. 1

Урок закріпленнявивченогоматеріалу 1

Хід уроку 1

1.Організація класу 1

2.Повідомлення теми і мети уроку.Мотиваціяучіння.Вправа «Очікування». 1

3.Повторенняі закріпленнявивченогоматеріалу. 1

3)Методика «Гронування» звикористаннямтехнології «Мікрофон». 2

4)Математичний диктант. 2

№568 стор.98 2

5)Інтерактивнагра «Стрілок». 2

б)Інтерактивна вправа «Робота в групах». 3

7)Самостійна робота. 4

8)Геометричний матеріал. 4

9)Робота в парах.Гра «Хрестики-нулики» 4

10) Цікавинки 4

4.Підсумкиуроку.(Рефлексія) 5

5.Домашнє завдання(за вибором 2 номери) 5



-Якимсніжком зайчик не можепотрапити в ціль?Чому?



Фізкультпауза.

Співпісні «Морозець» з імітацієюрухів.



6)3адачний блок.

- Лисичка-хитрунка принесла до нашої рукавички задачі,щобзвірятарозвивалимислення.

а) №569 стор.97(усно-фронтально)

-Чиможнадативідповідь на запитаннязадачі?Чому?Про щодізнаємосьспочатку?

б)Інтерактивна вправа «Робота в групах».

Поділкласу на групи за розданимигеометричнимифігурами.(4 групи)

-Складіть і розв'яжіть задачу №571 на стор.97 за поданимкороткимзаписом,радячись у групах.Розв'язокзадачіможназаписатидіями і виразом.(Взаємоперевірка.) Презентаціярезультатів.

Поясниморозв'язуннязадачі за опорною схемою.Метод «Прес».

Опорна схема.


      1. Група Явважаю,що ...

      2. групатому,що...

      3. групаотже, щобдізнатись...

      4. групатаким чином відповідь ...

Релаксація.

-Уявіть себе лисичкою,яка потрапила в курник;зайчиком,якийвсьогобоїться; мишкою,яка шукає поживу.




  1. Самостійна робота.

№570 стор.97

-Вовчикзможепотрапити до рукавички,якщонашіучні правильно розв'яжутьсамостійну роботу.Для самоперевірки є відповіді.Якщопрочитати числа-відповіді у порядку спадання,то дізнаєтесь,як зватинаступногоказкового героя.

47,89,56, 69, 82

н к а б а



  1. Геометричний матеріал.

Кабан приніс нам геометричнезавдання.

-Зякихгеометричнихфігурскладається наш кабан?

- Скількипрямокутників?(5)Скількикругів?(4)Трикутників?(7)Кривихліній?(1)- - Які кути є в математиці?А які кути утворили травинки біля кабана?


INCLUDEPICTURE "../../../DOCUME~1/9226~1/LOCALS~1/Temp/FineReader10/media/image2.jpeg" \* MERGEFORMATINET


9)Робота в парах.Гра «Хрестики-нулики»

-Ведмідьпринісзвірятамцікавугру.

Якщо приклад на рукавичцірозв'язано правильно,то ставте у клітинкухрестик.А коли неправильно – нулик. (На рукавичці записано приклади з результатами.)Взаємоперевірка.



18 + 17 = 35

X

25 – 8 = 7

(

14 + 26 = 40

А

36 – 18 = 18




10) Цікавинки

-Щобдідусьзнайшовзагублену рукавичку, потрібновставити у таблицюзагублені числа.




+

6

×





+

8

×

×

3

×

7

8

5

9

1

-Продовжитилогічний ряд чисел.

10,20,30,…, …, …

5,15,25, …, …, …



2,5,8,…, …, …

  1. Підсумкиуроку.(Рефлексія)

  2. Домашнє завдання(за вибором 2 номери)

№572,№574,№575.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка