Урок-казка з математики у підготовчому класі. Тема. Cклад числа Порівняння чисел



Дата конвертації20.02.2016
Розмір45.7 Kb.
Автор уроку вчитель початкових класів Рибитва Стефанія Михайлівна.

Урок-казка з математики у підготовчому класі.

Тема. Cклад числа 4. Порівняння чисел.

Мета: вчити: визначати і запам`ятовувати склад числа 4; удосконалювати

вміння порівнювати числа в межах 10;

розвивати: логічне мислення, пам`ять, увагу, уяву;

виховувати: інтерес до математики, охайність при письмі.

Тип уроку: вивчення нової теми.

Форма уроку: урок-казка.



Обладнання: індивідуальні картки, таблиці, презентація, демонстраційні геометричні фігури : квадрат, підручник підручник Богданович М. В.,

Кочина Л. Р. Математика: Підруч. для 1 кл. чотириріч. Почат. Шк.. – 5-те вид.,

перероб. – К.: Рад. шк.., 1990. – 128 с.

Структура уроку:

І. Організаційний момент ....... 1 хв.

ІІ. Мотивація .......................... 2 хв.

ІІІ. Хід уроку ........................ 29 хв.

ІV. Підсумок уроку ............... 3 хв.
Хід уроку

І Організаційний момент

.-Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).



II Актуалізація опорних знань учнів

  1. Прямий і зворотній рахунок

А щоб нам було веселіше йти, ми з вами порахуємо до 10.

- Порахуй від 1 до 5

- Порахуй від 5 до 10

- Порахуй від 10 до 5

- Порахуй від 5 до 1

Ось ми і прийшли, але як ви бачите зайти в палац не можна, необхідно спочатку відчинити замки. Замки не прості, а математичні.

Щоб відчинити перший замок потрібно виконати завдання.

Замок 1 Слайд 1

1. Розставити числа в порядку зростання.

2 5 9 6 1 10

Замок 2. Слайд 2.

2. Гра ,,Хто швидше"

- Які фігури зображені на слайді?

- Яких кольорів?

- Скільки квадратів?

- Скільки трикутників?

- Скільки кружечків?

- Яких фігур більше, яких менше?

- Як ми швидко відчиняємо замки! Залишився ще один замок, щоб його відчинити потрібно гарно, каліграфічно, написати цифру, яку саме ви дізнаєтеся із вірша.


Слайд 3


Вірш. На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Двоє чорних— скільки всіх?

Слайд 4


3.Каліграфічна хвилинка

Слайд 5


4. Математичний диктант.

- Запишіть попереднє число числа 5;

- Запишіть сусідів числа 8;

- Запишіть числа менші від числа 4.



III. Оголошенння теми уроку

- Сьогодні на уроці ми з вами будемо вивчати склад числа 4, а також порівнювати числа .

- На попередніх уроках ми вивчали склад чисел 2 і 3. Давайте пригадаємо і проведемо гру.

Слайд 6


1. Гра ,,Засели сусідів".

- Робота біля дошки (будиночки)

На дошці малюнки будиночків з віконцями. Учні дописують відповідні цифри у віконця, щоб утворити склад числа 2; 3.
Слайд 7

IV. Робота над темою уроку.

1. Пояснення вчителя про утворення складу числа 4.



Робота з раздатковим матеріалом.  

• Викладіть чотири сині кружечки (з одного боку сині, а з другого — червоні). Переверніть один. Скільки кружечків на столі? (4.) Скільки синіх? (3.) Скільки червоних? (1.) Переверніть ще один. Скільки кружечків на столі? (4.) Скільки синіх? (2.) Скільки червоних? (2.) Переверніть іще один. Скільки кружечків на столі? (4.) Скільки синіх? (1.) Скільки червоних? (3.) Переверніть іще раз. Скільки кружечків на столі? (4.) Скільки синіх? (0.) Скільки червоних? (4.)

• Візьміть чотири лічильні палички. Відсуньте ліворуч одну, тоді праворуч скільки їх? Відсуньте ліворуч ще одну, тоді праворуч скільки?

Отже, число 4 складається з 3 і 1; з 1 і 3; з 2 і 2, з 1, 1, 1 і 1.




  1. Робота біля дошки. Продовження гри ,,Засели сусідів".

На дошці малюнки будиночків з віконцями. Учні дописують відповідні цифри у віконця, щоб утворити склад числа 4.

Слайд 8


V. Фізкультхвилинка

Раз два три чоти тири п'ять

Стали в коло ми кружлять

Я сніжинка, ти сніжинка

У горі висить хмаринка

Дощик нас не налякає

Ми радіємо й кружляєм,

І на землю всі сідаєм.

Слайд 9

3.Робота з підручником ст. 75 № 1, 2

- Наступне завдання яке потрібно виконати казковим героям це порівняння чисел.

Слайд 10


  1. Робота в зошиті. Порівняння чисел.



VI. Пальчикова гімнастика

Пальчику, пальчику,

Де ти бував?

Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найменшим заспівав.
 Слайд 11

5. Робота з картками.

- Замалювати таку кількість клітинок на яку вказує цифра.

Слайд 12

6. Порівняння казкових чисел

- Робота біля дошки.



Ось і допомогли ми виконати всі завдання казкових героїв.

VII. Підсумок уроку.




База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка