Урок літературне читання Тема уроку Скринька українських народних казок.



Скачати 48.39 Kb.
Дата конвертації20.02.2016
Розмір48.39 Kb.


Дата

Клас 2-А

Учитель Гуцаленко Т.В.

Урок літературне читання

Тема уроку Скринька українських народних казок. «Колобок»

Мета: ознайомити з казкою «Колобок»;

поглиблювати знання учнів про казку;

розвивати навички діалогічного мовлення;

удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом;

збагачувати активний словниковий запас;

учити правильно висловлювати власні думки;

виховувати любов до усної народної творчості.

Обладнання: збірки українських народних казок, ілюстрації до них;

таблиці «Різновиди казок»;

предметні картинки, фігурки персонажів казки.
Хід уроку

І. Організація класу до уроку

- Розпочинаємо урок літературного читання з нашого девізу:

У нас немає «ти»,

У нас немає «я»,

Ми єдиний клас.

Ми одна сім'я!

Ми прийшли у другий клас

Хочем більше знати.

Вивчили весь алфавіт –

Будемо читати!


ІІ. Мовленнєва розминка

1. Розчитування за складовою таблицею

ма мо му ми мі ме

ам ом ум им ім ем

ла ло лу ли лі ле

ал ол ул ил іл ел
на но ну ни ні не

ан он ун ин ін ен

ка ко ку ки кі ке

ак ок ук ик ік ек

2. Читання слів на одному мовленнєвому видиху. «Блискавка»

лад бій гай рій сир бік лак

бак рік мак ніж сік вік мир
3. «Відтворіть слова-родичі»

зка ка ка ти за каз вий ко ка зо кач кар каз

каз ка

каз кар

каз ати

каз очка

каз ковий
4.Читання вірша вчителем.

Сьогодні ми казку сюди запросили,

Щоб бачити і слухати її гуртом.

А казка в дорозі десь загубилась.

Пошукаймо ж її разом!


  • Для цього згадаймо, що ми знаємо про українську народну казку.


ІІІ. Актуалізація опорних знань про казку

  • Як називається розділ, який ми вивчаємо? (українські народні казки)

  • Чому вони так називаються, хто є автором цих казок? (український народ)

  • Хто є улюбленими героями українських казок? (зайчики-побігайчики, лисички-сестрички, вовчики-братики, їжачки, ведмеді та інші тварини)

  • Про що найчастіше розповідається в казках? (одвічна боротьба добра і зла)

  • Які асоціації виникають у вас, коли ви читаєте казку? (Добро, чудеса, краса, насолода, чарівність.)




Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.

Казки – це наші великі вчителі, які спочатку виховують, а вже потім розважають.

Казка – це диво. Вона дає нам привід для роздумів, навчає, приносить багато радості.
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

  • Упізнайте казкового героя.

Ой, набридло на віконці все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся, щоб побачити весь світ.

- Так, це Колобок!

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу


Засік – ящик для борошна.

Хижка - це комора, де зберігається зерно.

Призьба – невисокий земляний насип уздовж стін хати знадвору.
2. Первинне читання твору.

- Яких героїв казки ви запам’ятали?

- Хто є головним героєм?

- Чи можна назвати Колобка веселим, довірливим, хвальковитим?

- А лисичка якою була?

- Як ви вважаєте, чому саме так закінчилася казка?


3. Фізкультхвилинка

У країні казочок жив веселий колобок,

Разом з ним усі звірятка вишикувались на зарядку.

Похитали головою, раз притупнули ногою,

Руки вгору піднесли, трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо, та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз, раз – присіли, піднялись,

Головою похитали й працювати знову стали.



4. Вторинне читання твору учнями.
5. Робота в парах

- Перш ніж перейти до читання за особами, виконайте завдання. Розташуйте персонажів казки у такій послідовності, у якій вони з’являються у творі.



6. Перевірка роботи в парах


  1. Читання казки за особами

Поміркуймо, яким тоном потрібно читати слова кожного героя. Наприклад, слова Зайчика – тоненьким та тихеньким голосом, бо він маленький і беззахисний. А слова Лисички? (з хитринкою) А Вовка, Ведмедя? (голосно, трішки грізно, бо вони великі та страшні)

VI. Підсумок уроку

- Хто із артистів справився зі своєю роллю?



  • Яку казку сьогодні прочитали?

  • Хто її автор?

  • Хто є головним героєм?

  • Чого вона нас вчить?

  • Ви сьогодні молодці і на згадку про наш урок усі отримуєте подаруночок від Колобка.




      1. Бірюкову Віті

      2. Бойко Дані

      3. Бурею Владу

      4. Вовку Богдану

      5. Галущаку Івану

      6. Коломієць Анастасії

      7. Кордонському Адріану

      8. Костишаку Назару

      9. Ксенчук Світлані

      10. Курічу Олександру

      11. Лісецькій Лізі

      12. Мельник Ангеліні

  1. Онуфрієвій Анастасії

  2. Пастушенко Ірині

  3. Перевознюк Лізі

  4. Петровій Аллі

  5. Сергієнко Аліні

  6. Слобюодянюк Дар’ї

  7. Чумак Ангеліні

  8. Шаповалову Даніїїлу

  9. Шалінському Івану

  10. Шевчук Анжеліці

  11. Шпірук Валерії

  12. Юхимчук Анні


Урок нам пора завершувати.

Що залишається сказати?

Мабуть, усім вам зрозуміло,

Що читати треба вміло,

Бо казки – найкраще діло -

В них багато є добра.

То ж читайте, дітвора!
VII. Д/З: переказувати казку; намалювати ілюстрації до казки (за бажанням)


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка