Урок математики 1 клас Грабчак Юлія Миколаївна, учитель початкових класів Первомайського



Скачати 59.47 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір59.47 Kb.


Таблиці додавання і віднімання числа 5
Урок математики

1 клас

Грабчак Юлія Миколаївна,

учитель початкових класів

Первомайського

НВК «ЗОШ І-ІІ ст. №15- колегіум»

Тема. Таблиці додавання і віднімання числа 5. Додавання і віднімання числа частинами виду 3+2+3; 6-2-3. Збільшення і зменшення чисел на 5. Складання і розв’язування задачі за малюнком.

Мета. Ознайомити учнів з таблицями додавання й віднімання числа 5. Навчити додавати і віднімати числа частинами (3 + 2 + 3; 6 - 2 – 3); будувати відрізки. Формувати навички складання і розв'язування задач за малюнком; відбирати й застосовувати потрібні знання і способи діяльності для розв′язування навчальної задачі; використовувати здобутий досвід у конкретній навчальній ситуації. Розвивати математичне мовлення, логічне мислення, пам'ять .

Виховувати культуру письма, інтерес до навчання.



Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма проведення уроку: урок-подорож.

Обладнання: карта подорожі, потяг, ілюстрація до задачі, картки з прикладами, казкові герої, смайлики настрою.
Хід уроку

І.Організація класу

Привітання

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп'ята.

Ми урок розпочинаєм,

Математику вивчаєм.

Покажіть сигнальчиком, з яким настроєм ви прийшли на урок.

— Наприкінці уроку ми перевіримо, чи не змінився ваш настрій.

http://ukranews.com/uploads/news/2010/04/01/e00ae4f65b2bee72472f67cc9f1963085f5aff22.jpg http://ped-kopilka.com.ua/images/artikl06/2(83).jpg



ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Сьогодні у нас незвичайний урок, ми вирушимо в цікаву подорож по країні Математики. Навчимося складати таблиці додавання і віднімання числа 5. А щоб ми не заблукали в країні Математики, я підготувала карту нашого маршруту, яка допоможе нам правильно відшукати шлях. А на чому вирушимо, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Загадка

Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний.

Все ховає у вагонах

І стає лиш на перонах (потяг)

Цей потяг особливий. Що цікавого ви помітили? (На вагонах записаний ряд чисел від 1 до 10.)


http://i.ytimg.com/vi/qfzwkgfq9hq/maxresdefault.jpg
III. Актуалізація опорних знань

  • Тож займайте місця у вагонах. А щоб потяг вирушив у дорогу, необхідно полічити у зворотному напрямку.

Зворотна лічба

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1



  • Вирушаємо в дорогу!

1-а зупинка «Задача».

На лужку серед лози

Заховалось три кози.

А отут стоять ще дві

У густій рясній траві.

Порахуємо гуртом

Скільки кіз тих всіх разом?
Про кого наша задача?

Скільки кіз сховалося?

Скільки їх серед трави?

Скільки кіз разом?

Якою дією ми розв’яжемо задачу?

Назвіть її?

3+2=5

2-а зупинка «Каліграфічна».

Повторення правил роботи у зошиті.

Зошит свій я розгортаю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно - не зігнусь,

До роботи я берусь.

Давайте пригадаємо, як пишеться цифра 5.

Цифра 5 складається з трьох елементів: двох коротких ліній і правого півовалу. Починаємо писати цифру подібно до 4, не доводячи прямої до середини клітинки, переходимо у правий півовал, торкаючись нижньої сторони клітинки. Закінчуємо письмо цифри короткою прямою, яка ведеться від початку першого елемента у верхній правий кут клітинки.



Написання рядочка цифри 5.

- Молодці, добре впорались із завданням, час продовжувати далі.



3-я зупинка «Логічна».

  1. Жителі країни «Математика» заблукали. Давайте допоможемо повернутися їм назад до своїх домівок.

  2. Як утворилося число 5?

  3. Назвіть сусідів числа 5?

  4. Склад числа 5

  5. Заповнити будинок, в якому мешкає число 5.

1






3




2

4




IV. Формування нових знань і способів діяльності

4-а зупинка «Пізнайко»

Складання і запис таблиць на додавання і віднімання числа 5 .

Наступна зупинка «Пізнайко». Жителями цього міста є ведмежата.


http://mydim.ua/pub/events/8dad6bdcdcc29011.jpg
Вони просять нас розглянути таблиці на додавання і віднімання числа 5.

— Розгляньте таблицю додавання числа 5.

— Що ви помітили? (Перший доданок збільшується на 5, другий залишається без зміни, результат дії — сума — теж збільшується на 5.)

— Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (5)

— Тому таблиця й називається «Додати 5».

— У цій таблиці кожна наступна відповідь на 1 більша від попередньої.

— Розгляньте таблицю віднімання числа 5.

— Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 5. Яке число віднімали в кожному прикладі? (5)

— Тому таблиця й називається «Відняти 5».

Молодці. З завданням справилися добре. Рухаємось далі.



  • Поки ви працювали, ведмежатам захотілось потанцювати.

Фізкультхвилинка (під музику)

5-а зупинка «Юний математик»

Робота за підручником

Ми під’їжджаємо до міста «Юний математик». http://papus666.narod.ru/clipart/s/sova/sova23.png



Завдання від Сови:

Завдання 1

  • Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?

  • Скільки всього додали? Як саме? Скільки всього відняли? Як саме?

Завдання 2

- Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (7 - 5; 5 – 3; 6 + 4; 5 + 5; 8 + 2; 1 + 5; 9 - 3). Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку спадання (4 + 5; 3 + 5; 2 + 5; 8 — 5; 6 — 5).



Завдання 3

  • Розгляньте малюнок. Скільки горішків у гнома? Це на 5 горішків більше, ніж у білочки. Що можна сказати про більчині горішки? У неї більше чи менше?

- Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком.

Завдання 4

Побудова відрізків. Знаходження довжини відрізків.



6-а зупинка «Фізкультурна»

Фізкультхвилинка

Ми під’їжджаємо до міста відпочинку, в якому мешкають мавпенята. Відпочинемо разом з ними.



http://www.child-thinking.com.ua/uploads/tx_kidtasks/football_batle_copy.jpg

Раз! Два! Всі присіли. 


Потім вгору підлетіли. 
Три! Чотири! Нахилились, 
Із струмочка гарно вмились. 
П'ять! Шість! Усі веселі. 
Летимо на каруселі. 
Сім! Вісім! У поїзд сіли, 
Ніжками затупотіли. 
Дев'ять! Десять! Відпочили 
І за парти дружно сіли. 

V. Формування вмінь та навичок

7-а зупинка «Задачна»

Їжачок пропонує розв’язати задачу

I — 5 яблук                          І — 5 яблук

II — ?, на 3 більше             II — ?, на 3 менше

— Порівняйте розв’язання задач.

— Чому першу задачу розв’язували додаванням?

— Чому другу задачу розв’язували відніманням?

Розв'язування прикладів з коментуванням

3 + 5 - 2               

9 – 5 + 1              

5 + 4 - 1               

10 – 2 – 5

VI. Підсумок уроку

8-а зупинка «Кінцева»
1. Підбиття підсумків подорожі. Рефлексія

- Ось і завершилась наша подорож. Давайте висловимо свої враження від неї.

- Чого навчились?

- Чи було цікаво?


- Кому ми сьогодні допомагали?
- Покажіть сигнальчиком, з яким настроєм ви повернулися додому. Чому?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка