Урок математики, 3 клас



Скачати 54.01 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір54.01 Kb.
Урок математики, 3 клас

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток. Прямокутник.

Мета. Вправляти учнів у засвоєнні таблиці ділення на 8. Формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного ділення; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до математики.

Обладнання: картки, геометричні фігури, лінійки, комп’ютер.

Хід уроку

І. Організаційна частина

1. Емоційний настрій

- Коли приходять гості – це завжди свято. Сьогодні на нашому уроці є гості, отже у нас також маленьке свято. Бажаю вам, діти, і присутнім гостям здоров’я та гарного настрою. Діти, посміхнімося гостям, своїй вчительці та своєму товаришеві за партою.

Слайд 1.

– Діти, один відомий французький філософ, письменник, композитор Жан-Жак Руссо писав:



«Ви талановиті діти! Коли-небудь ви приємно здивуєтеся, які ви розумні, як багато вмієте, якщо будете постійно працювати над собою, ставити нові цілі і прагнути до їх досягнення…»

- Сьогодні на уроці я хочу, щоб ви переконалися у правильності цих слів.



ІІ. Математична розминка.

Перш ніж розпочати свій урок знімемо нервову напругу і хвилювання.



Гра «Тупай, плескай». Плескаємо, якщо число зустрічається при табличному множенні, тупаємо – якщо ні.

( 72, 31, 8, 23, 11, 45, 9, 31, 64)

- Влітку багато з вас подорожували і з великим захопленням ділилися враженнями від побаченого. Хочете ще відправитись у подорож? Так, як ми не в змозі залишити клас, школу, ми відправимось в уявну подорож по математичних островах. Згода?

Я просила в словничку дізнатися, що таке острів. Хто хоче сказати?



ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Темою сьогоднішнього уроку буде засвоєння таблиці ділення на 8. Розв’язування задач на різницеве порівняння двох добутків і двох часток. Прямокутник.



Слайд 2. План уроку

Сьогодні на уроці нас чекає:



  • перевірка домашнього завдання;

  • порівняння числових виразів;

  • розв’язування задач;

  • розв’язування рівнянь;

  • геометричні фігури.

ІV. Перевірка домашнього завдання. (№385)

- Про що дізнавались першою дією? ( Скільки пасажирів залишилося в автобусі.)

- Другою дією? ( Скільки пасажирів було в автобусі спочатку).

- Який вираз можна скласти до задачі? (32:8+32=36)



У. Робота в зошитах. Хвилинка каліграфії

- Спинки рівно, зошити поклали похило, записали сьогоднішню дату.

- Що ви можете сказати про це число? ( Парне, має десятки і одиниці, це добуток чисел 5 і 4)

«Віконечко» (випереджувальні завдання)

- Великий російський полководець Суворов говорив: «Математика – гімнастика розуму». Потренуємо свій розум.

- Яке число отримаємо, якщо збільшимо 20 у 10 разів? (200 )

«Докрокувати » до 200 збільшуючи кожне наступне на 20.



Взаємоперевірка.

-У кого не було жодної помилки?

- Діти, помилятися не соромно, соромно не бачити свою помилку.

VІ. Робота над новим матеріалом.

- Отже, до подорожі ми готові. Залишилось придбати квиток.. Помічники, роздайте квитки. (Чергові роздають картки з завданням)

1.Робота з картками на порівняння виразів.

Колективна перевірка.

- Квитки придбані. Нас чекають незвідані острови.

Слайд 4.

Перший острів - Обчислювальний

Розв’язування прикладів з підручника ( 1-2 ст. з коментуванням; 3 ст. самостійно).

- Із завданням впорались. Діти, шторм викинув на берег пляшку із запискою. Відкриваємо її і прочитаємо, що в ній записано:

« Знання - те, що здатне підняти людину над іншими». - Д. Аддісон

Слайд 5.

- Наступний острів - острів Задач. Тут потрібно проявити свою кмітливість і увагу.

Будучи на цьому острові ми спробуємо пірнути в морські глибини. Одним із найкращих представників тваринного світу морів і океанів є морська зірка. Це тварина – хижак. В її тілі міститься отруйна речовина і на цю тварину ніхто не полює. Через це морська зірка може прожити 30 років.

Перегляд слайдів.

Задача:

«Кожна з цих тварин прожила по30 років. Яка тривалість життя морських зірок?»



Робота з підручником.

Задача 361 (Діти самостійно читають задачу).

- Про що потрібно дізнатись?

(Учень робить скорочений запис на дошці).

Розв’язок на дошці з поясненням. Гр. А складає вираз.



Задача 362 (Колективний аналіз).

Розв’язок записують у зошити самостійно без скороченого запису.

- Чим подібні задачі? (На різницеве порівняння)

- Чим відмінні? (Знаходили два добутки і дві частки)

- А ось яка записка знайшлася під камінцями:

«Недостатньо лише отримати знання; треба знайти їм застосування».

- І. Гете

- Ваші набуті знання допомогли у розв’язанні задач?

Слайд 6. Острів Мрій.

VІІ. Фізкультхвилинка.

(Під музичний супровід)



VІІІ. Слайд7. Острів Рівнянь.

«Якщо я знаю, що знаю мало, я доб'юся того, щоб знати більше...»

Розв’язати за вибором:

х – 40: 8 = 210

8 * 6 + х = 80

8 * х = 72

ІХ. Геометричний матеріал

Слайд 7. Острів Геометричний.

«Як приємно знати, що ти щось дізнався!» - Мольєр

- На цьому острові нас також чекає щось нове.

- Як називається ця фігура? ( Прямокутник).

- Чому це прямокутник?

- Чим прямокутник відрізняється від квадрата? ( У квадрата всі сторони рівні.

Прямокутник має пари протилежних сторін.)



Завдання:

1в. – знайти суму протилежних сторін АВ і ДС;

2 в. – суму сторін АД і ВС.



VІ. Робота в групах

- Уявіть, що ми пробралися в каюту капітана і відпиляли кусок кришки столу.

І група:з прямокутника утворіть чотирикутник;

ІІ група: два трикутники;

ІІІ група: п’ятикутник.

Х. Домашнє завдання.

ХІ. Підсумок уроку.

«Велич людини в її здатності мислити» Блез Паскаль (франц. філософ, математик)

- Діти, завдяки вашій старанності, уважності, здатності мислити ми впоралися з усіма завданнями.

- Наша уявна подорож завершується. На морі штиль, повертаємось додому.

- Сподобалась вам подорож?

- Що найбільше зацікавило?

- У кого виникали труднощі і які саме?



Х. Домашнє завдання.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка