Урок математики у 2 класі Провела: вчитель початкових класів



Скачати 59.66 Kb.
Дата конвертації03.03.2016
Розмір59.66 Kb.
Розумні математики

(Урок математики у 2 класі )



Провела:

вчитель початкових класів

Бердихівський НВК « ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ»

Дорош Марія Володимирівна
Тема. Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Задачі на дві дії.

Мета. Удосконалювати вміння виконувати усні й письмові обчислювання

математичних виразів, аналізувати і знаходити шляхи розв’язання задач.

Розвивати пам'ять, математичну кмітливість, логічне мислення учнів.

Виховувати працелюбність, самостійність, відповідальність за доручену

справу.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:


чисел;

  • розв’язувати задачі на дві дії;

  • розв’язувати задачі на логічне мислення.



Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності учнів.

Ось дзвінок сигнал подав,

До роботи час настав,

Гостей радо ми зустріли,

Їм низенько поклонились,

Та ще й щиро посміхнулись,

А тепер часу не гаймо

Та урок свій починаймо.



1.Психоформула.

- Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришем. За допомогою «ротиків» покажіть, з яким настроєм ви готові до уроку. Я бажаю, щоб такий настрій зберігався аж до кінця уроку.

- Милі діти, наближається найулюбленіше свято дорослих і дітлахів. Всі з нетерпінням чекають Діда Мороза та Снігуроньку, очікують веселощів, новорічних пригод, подарунків. Але Дід Мороз полюбляє вітати веселих, кмітливих, дружніх дітей. Такі якості виявляються у спільній роботі, грі, випробуваннях. Тому ми сьогодні будемо відшліфовувати ці якості характеру.

Девіз уроку: Думати – швидко!

Відповідати – чітко!

Щоб до цілі всім дійти,

Командам в дружбі перемогти!



План уроку.

1. Привітання.

2. Вправа «Очікування».

3. Об’єднання у групи.

4. Гімнастика розуму.

5. Хвилинка каліграфії.

5. Математичний диктант.

6. Робота в парах.

7. Хвилинка здоров‘я.

8. Творча робота над задачами.

9. Робота в групах.

10. Підсумок.

11.Домашнє завдання.

2. Вправа «Очікування».

- Чого очікуєте ви від сьогоднішнього уроку? Кожен з вас скаже своє очікування,

прикріплюючи свою сніжинку на дошці.

- Ось такий прекрасний зимовий пейзаж ви створили у своєму класі.

- На кінець уроку зробимо висновок, чи справдилися ваші очікування.

- Я також хочу прилаштувати свою сніжинку поміж вашими, бо очікую:

- ви будете швидко, точно, правильно мислити;

- складати красиві задачі;

- будете злагоджено працювати у групах, де вам буде комфортно.



3.Об’єднання у групи.

- Для того, щоб плідно попрацювати на уроці, більшість завдань будемо виконувати у групах. Тому об’єднаємося у 3 групи. Кожна група має свою назву і емблему.

І група – «Сніжинки»

ІІ група – «Ялиноньки»

ІІІ група – «Сніговички».

- Групи будуть змагатися і одержувати бали.



ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

4. Гімнастика розуму.

а) Гра «Сніжки»

- Я називаю довільне число. Учень, який спіймає сніжку, повинен назвати сусідів

цього числа. Якщо відповідь правильна, то кладете у свою скарбничку відповідну фішку.



б) Цікаві задачі.

- Настала зима. Спочатку зацвіла 1 яблуня, а потім ще 5 слив. Скільки дерев зацвіло?

-У числі 73 закресліть цифру десятків. На скільки одиниць зменшилось число?

- Горіло 7 свічок. 2 свічки погасили, а решту – залишили освітлювати кімнату. Скільки свічок залишилось?

- До школи йшли 5 хлопчиків, назустріч їм – 3 хлопчики. Скільки дітей йшло до школи?

- Коли гусак стоїть на одній нозі, його маса становить 2 кг. Яка буде маса гусака, якщо він стане на 2 ноги?

- 10 гномиків вишикувались для гри. Білосніжка викликала шостого гномика. Скільки гномиків залишилось у шерензі?

- Як поділити 3 яблука між трьома учнями так, щоб 1 яблуко залишилось у кошику?


в) Усний рахунок.

- Пропоную прикрасити ялинки відповідними прикрасами.

В учнів – картки у вигляді новорічних іграшок із записаними прикладами. Розв‘я-

завши приклад,учень прикріплює «іграшку» на ялинку. Виграє та команда, яка

швидше впорається із завданням.
5. Хвилинка каліграфії.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь,

До роботи вже берусь.

- Визначте закономірність і продовжіть ряди, дописавши ще по 3 числа.

2, 4, 6, 8, 10, 12, … , … , … .

3, 6, 9, 12, 15, 18, …, … , … .

4, 8, 12, 16, 20, 24, … , … , … .



Взаємоперевірка в парах.
6. Математичний диктант.

Записати вирази і обчислити.

- знайти суму чисел 36 і 13;

- знайти різницю чисел 79 і 30;

- число 58 зменшити на 46;

- число 42 збільшити на 27;

- перший доданок 32, другий – різниця чисел 27 і 17, знайти суму;

- число 49 зменшіть на різницю чисел 19 і 10.



Самоперевірка за таблицею.

36 + 13 = 49

79 – 30 = 49

58 – 46 = 12

42 + 27 = 69

32 + (27 – 17)= 42

49 – ( 19-10) = 40



- У кого всі відповіді правильні, той кладе у свою скарбничку фішку.

7. Хвилинка здоров‘я.

- Хлопчики, підніміться.

- А тепер – дівчатка

- Присядьте, чиє ім‘я починається з приголосного звука, а ті, чиє ім‘я починається з голосного звука – підніміть праву руку.

- А тепер сядьте ті, для кого урок математики – найулюбленіший.

- Підніміть руки вгору – енергія Сонця наповнює наші сили; опустіть руки вниз – Земля віддає всю силу і розум. Лагідно проведіть руками по обличчю і рівненько покладіть їх на парту.
ІІІ. Розвиток математичних знань.

8. Творча робота над задачами.

а) Білка засушила 25 грибів і 32 горіхи. Про що дізнаємось, розв’язуючи задачу дією додавання? Віднімання?

б) Білка заготувала на зиму 18 горішків, грибочків – на 5 менше, ніж горішків, а шишок стільки, скільки горішків і грибочків разом. Скільки шишок заготувала білка на зиму?

б) – Кожна група має скласти умову задачі за скороченим записом і розв’язати її.




Старшокласники – 37 я.

Молодші школярі -?, на 19 я. менше ?



І група.



Заєць-русак – 13 кг

Козуля - ?, на 19 кг більше ?

ІІ група.

ІІІ група





У Карпатах - 48 в.

У лісах Полісся -?, на 16 менше ?

- Що цікавого ви можете розповісти про цих тварин?



9. Самостійна робота.

- Скоро – Новий рік. І нам усім потрібно запастись новими календариками.

Пропоную вам заповнити незвичайні календарики.

ІV. Робота з геометричним матеріалом.

І група – з 5 паличок складіть 2 трикутники і 1 чотирикутник.

ІІ група – з 7 паличок складіть 2 квадрати.

ІІІ група – з 24 паличок утворіть клітку. Заберіть 4 палички так, щоб залишилось

4 однакових квадрати. ( з 7 паличок складіть 3 трикутники ).

Цікаві віршовані задачі.

- Вчили доню рахувати: скільки буде 5 і 5?

Посміхнулась хитра донька і сказала: дві долоньки!

- Іванку, скажи, скільки в коня ніг?

Коли стоїть – 4, а коли біжить - більше, та я не можу порахувати.



V. Домашнє завдання.

( Диференційовані завдання на картках ).



VІ. Підсумок уроку.

Рефлексія.

- Чи справдилися ваші очікування?

- Підрахуємо, котра група набрала найбільше балів.

- Що вам найбільше сподобалось на уроці?

- Які завдання уроку були для вас складними?

- Я задоволена вашою роботою на уроці. Ви швидко обчислювали числові вирази,



вправно розв’язали задачі.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка