Урок математики у 5 класі Тема. Властивості множення



Скачати 43.96 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір43.96 Kb.
Урок математики у 5 класі

Тема.Властивості множення

Мета:удосконалювати вміння застосовувати властивості множення;  розвивати увагу та пізнавальну активність учнів, вміння застосовувати правила до розв’язування вправ; виховувати інтерес до математики.

Тип уроку: застосування знань і вмінь.


Хід уроку


І. Актуалізація опорних знань.

Всі за парти ми сідаємо,

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникати,

Треба пильність розвивати!

Чути дзвоник голосистий,

Ллється голос його чистий.

Всіх скликає на урок

Цей чудовий наш дзвінок.

Ви спокійно всі сідайте,

Працювати починайте.

Чути дзвоник голосистий,

Він дзвенить, немов намисто.

Намистинки розсипає

Й весело нас всіх скликає.

Подивилися на мене,

Усміхнулися усі:

Хто готовий до роботи?

Хто бадьорий?.. Молодці!

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не базікать на уроках,

Як папуга чи сорока.


Багато дітей вважають математику важкою, сухою наукою. А щоб наш урок не був нудним, він буде незвичайний, - урок-казка «Квітка-семицвітка». 

У математичному царстві, в арифметичній державі, в місті Множення, жила-була дівчинка. Вона одержала завдання приготувати запитання і завдання для уроку. Дівчинка виконала його, але вранці, йдучи до школи, була неуважною: то читала бігборди, то ворон рахувала, і загубила підготовлені завдання. Вона засмутилась і заплакала. І звідки не візьмись - з’явилась Математика – цариця наук. І каже до дівчинки: «Не плач, я тобі допоможу. Ти дівчинка добра, хоч і неуважна. Ось тобі квітка-семицвітка, вона чарівна, допоможе тобі». 

Перша пелюстка – яскраво –рожева. Читаємо, що на ній написано: «Розминка математична, усім нам добре звична, пелюстку відірвемо, гуртом усі почнемо». Але перш ніж розпочати наш математичну розминку, запишіть дату, класна робота.

Розминка

Фронтальне опитування


  1. Переставна властивість множення.

  2. Сполучна властивість множення.

  3. Розподільна властивість множення.

Заповніть ланцюжок обчислень.


· 3 + 18 · 5 – 125

14
Запишіть у вигляді добутку та обчисліть:

а) 2 + 2 + 2 + 2 + 2;

б) 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5;

в) 4 + 4 + 4;

г) 12 + 12;

д) 6 + 6 + 6 + 6;

е) 8 + 8 + 8 + 8 + 8.


Завдання першої пелюстки виконано. (4 бали). 

Друга пелюстка- жовта. «Рахуєм швидко, правильно, бали заробляємо,– гуртом починаємо.»

На дошці записані приклади. Учні по черзі від кожного ряду ідуть і записують відповіді.

1. Обчисліть:

а) 0 ⋅ 76;

б) 15 ⋅ (12 – 12);

в) (0 + 1) ⋅ 8;

г) 89 ⋅ 1;

д) 32 ⋅ (24 – 23);

е) (9 – 8) ⋅ 8;

є) 10 ⋅ 0;

ж) (15 – 14) ⋅ 28.



(За правильні відповіді учні отримують 1 бал)


Третя пелюстка - зелена. «Вирази спрощуємо – сполучну властивість не забуваємо».

Спростіть:

а) 5 ⋅ 6a;

б) 3 ⋅ 4x;

в) 8a ⋅ 9;

г) 5x ⋅ 7;

д) 7b ⋅ 21;

е)6a⋅10.



Чарівна квітка – семицвітка допомагає нам сьогодні на уроці?
IV. Четверта пелюстка рожева. Завдання: «Відпочити є хвилинка, то для нас усіх розминка, пелюстку відриваємо, гуртом відпочиваємо».
Хто ж там, хто вже так стомився і наліво похилився,
Діти , треба дружно нам всім встати , фізкультхвилинку розпочати:
Трава низенька-низенька, ( Всі присіли)

Дерева високі-високі.(Піднімають руки вгору)

Вітер дерева колише-гойдає(Обертаються)

То вліво, то вправо нахиляє (Нахил вправо, вліво)

То вгору, то назад, (Потягуються вгору, назад)

То вниз нагинає. (Нагинаються вперед)

Птахи летять – відлітають, (Махають руками)

А учні тихенько за парти сідають.(Всі сідають).




Продовжимо далі, п’ята пелюстка синя.

V. Формування практичних умінь і навичок.

П’ята пелюстка оранжева. Завдання: «Підручник - то наш помічник і книга незвичайна, його ми полистаємо, завдання порозв’язуємо. Пелюстку відірвемо, гуртом усі почнемо».

Робота з підручником (за виконання завдань учні отримують по 2 бали)

№245 (1,2)

№246

№243(1)


Кілька учнів біля дошки (по черзі), інші в зошитах виконують завдання. 

Практичне спрямування

Діти, дія множення використовується десь в повсякденному житті? Назвіть приклад.

VI. Рефлексія здобутих знань.

Шоста пелюстка салатова «Чекає нас робота групова, перевірити і закріпити знання». (5 балів)

Виконання тестових завдань.

ТЕСТИ

1. Як називаються компоненти при дії множення?

а) доданок, доданок, сума

б) змешуване, відємник, різниця

в) Множник, множник, добуток

г) Ділене,дільник, частка
2.В якому прикладі використовується переставна властивість?


а) а*б*с= а*б*с

б) а*б*с = а *( с + б)

в) а*б*с= с*а*б

г) а*б = а*с
3.Як записати дією множення суму чисел 5+5+5+5+5+5+5?


а) 5*5*5*5*5*5*5

б) 5*7

в) (5+5+5)*5+5*5*5

г) 5*5+5*5+5*5+5

4.Чому дорівнює добуток двох множників, один із яких дорівнює 1?




а) 0

б) 1

в) іншому множнику

г) не існує 

5.Як записати добуток 5*8 у вигляді суми?




а) 8+8+8+8+8+8+8+8

б) 5+5+5+5+5+5+5+5

в) 5+8+5+8+5+8+5+8

г) 5+5+5+5+8+8+8+8
6.Якщо один із множників дорівнює 0, то добуток дорівнює?


а) 0

б) 1

в) іншому множнику

г) не існує 
Завдання виконано.

VII. Підсумок уроку

Сьома пелюстка фіолетова. Завдання: «Підсумок уроку проводимо »

У казці В.Катаєва «Квітка-семицвітка», яку ви всі добре знаєте, дівчинка шість пелюсток змарнувала, а тільки сьому використала розумно, для доброї справи.

А як ви думаєте , ми використали пелюстки марно чи корисно?

Ми з вами всі сім пелюсток використали для того, щоб зробити ще один крок на шляху до нових знань.

Сьогодні дуже добре попрацювали всі учні, але найкращими були: 

( оцінювання ). 

VIII. Домашнє завдання:
№247

№239

№242





База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка