Урок математики в 1 класі Вчитель: Соляник Марина Іванівна



Скачати 42.71 Kb.
Дата конвертації19.02.2016
Розмір42.71 Kb.
НОВОПИЛИПІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І- ІІІ СТУПЕНІВ

Урок математики
в 1 класі
Вчитель: Соляник Марина Іванівна
Тема. Таблиця додавання числа 3. Задачі на

знаходження суми та невідомого доданка.



Мета: ознайомити з таблицею додавання числа 3 з переходом

через десяток, закріплювати обчислювальні навички,

розвивати логічне мислення, увагу та уяву, виховувати

інтерес до цікавої математики, виховувати бережливе

ставлення до лісових звірів.

Хід уроку

І. Організація класу.

- Починаємо урок... (математики)

- І почнемо ми його з пісні для гарного настрою і легкої праці.

З математикою дружимо всі разом,

ми всі разом / 2 р.

Додаємо й віднімаємо всім класом,

ми всім класом / 2 р.

Більше, менше / 2 р. і однаково

Знаєм добре / 2 р. усі знаки ми

На уроці ми не будем лінуватись

Будем думати й старанно всі навчатися.

Математика – наука точна і серйозна.

Прожить без неї навіть дня не можна.
- Давайте сьогодні, відправимося мандрувати до чарівного лісу і подивимось, як справи з математикою у лісових мешканців.

- Хто це тут причаївся? (Вовк)

- Вовчику – братику, пусти нас до лісу.

- Пущу, але з однією умовою, якщо мені покажете, як ви вмієте швидко рахувати.

- Добре.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Усний рахунок.

1) Порахувати від 11 до 20.

2) Порахувати від 19 до 12.

3) Яке число стоїть наступним за числом 13?

4) Яке число стоїть перед числом 18?

5) Скільки в числі 15 десятків і одиниць?

6) 5 плюс 5.

7) До 6 додати 4.

8) 9 мінус 5.

9) Від 10 відняти 7.

10) Сума чисел дорівнює 9. Перший доданок 3. Знайти другий доданок.

11) На скільки 7 більше, ніж 5?


2. Повторення таблиці додавання числа 2. (Зустріч з білкою)

Будем двійку додавати,

Разом з білкою стрибати.

( Приклади на додавання числа 2 )


3.Повторення таблиці віднімання числа 2. (Зустріч з їжаком)

Будем двійку віднімати,

Стиглі яблука збирати.

(Яблука з записом прикладів на віднімання числа 2. Яблуко з правильно розв’язаним прикладом збираємо до кошика.)


ІІІ. Робота над новим матеріалом. (Зустріч з ведмедем)

1. Оголошення теми і мети.

- Ми сьогодні будемо повторювати таблицю додавання числа 3, повторимо вивчені приклади і познайомимося з новими.


2. Хвилинка каліграфії.

- Я все чую 3 та 3, що ж це таке 3?

(Трійка – третій із значків, складено із двох гачків)

- Як воно утворилося (число 3)?

- Склад числа 3.

- Пропишіть рядочок цифри 3.


3. Повторення складу числа 10.(Зустріч з мишкою)

- Мишко, чому сумуєш? 10

- Забула склад числа 10. 9 *

- Ми тобі допоможемо. 8 *

7 *

6 *


5 *

4 *


3 *

2 *


1 *
4. Доповнити до 10.

- То, можливо, ви зможете доповнити до 10 числа 8, 6, 9, 5, 4, 7.


5. Фізхвилинка.

6. Таблиця додавання числа 3. (Зустріч з жабкою)

- Що будете вчити?

- А ми у себе вже вивчили. (Повторення таблиці)

- Які нові приклади? Як їх порахувати?

8 + 3 = 11 9 + 3 = 12

2 1 1 2
7. Розв’язування прикладів. (Зустріч з зайчиком)

10 - 2 + 3 11 – 2 + 3

6 + 2 +3 6 + 3 + 3

7 + 2 + 3 5 + 4 + 3
8. Логічне завдання. (Лабіринт)

Лабіринтом до десятки

Поспішали поросятка

Хто їм шлях вказати може,

Хто цим хрюшкам допоможе?
9. Фізхвилинка „Потяг”. (Кріпляться вагони)
10. Робота над задачами. (Зустріч з лисичкою)

Скласти і розв’язати задачі.

- Що відомо?

- Що треба знайти?

Записати задачі в зошити.

(Складання задач за схемами)


11.Заповнити „магічні” квадрати.

1 4 1 5 1 5

7 8 9

2 3 2 3 4 4


IV. Підсумок уроку.

- Де ви побували?

- Кого зустріли?

- Які нові приклади вивчили?

- За нами, під час подорожі спостерігав „Цар лісу” – лев і передав шифровку.

1 2 3 4 5 6



А И Т К Р М
314 3526132 ! (Так тримати!)


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка