Урок письма Тема: повторення й закріплення вивчених букв, їхніх звукових значень. Письмо вивчених літер, складів, речень. Списування з друкованого тексту. Диктант букв. Робота у звичайному зошиті



Скачати 27.84 Kb.
Дата конвертації24.02.2016
Розмір27.84 Kb.
1 клас Урок письма

Тема: повторення й закріплення вивчених букв, їхніх звукових значень. Письмо вивчених літер, складів, речень. Списування з друкованого тексту. Диктант букв. Робота у звичайному зошиті.

Мета: закріпити знання учнів про написання вивчених букв, складів та слів з ними; вчити писати під диктування, формувати у них уміння спостерігати, аналізувати, виховувати

Обладнання: каса букв, предметні малюнки, звукові схеми, малюнок «Пізнайко», написані слова на листках.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Щоб помилки хитрі й спритні

Не ховались у рядках,

Щоб всі букви в кожнім слові

Опинились на місцях,

Будем гарно працювати,

Свою пильність розвивати.

ІІ. Закріплення знань про вивчені букви.

Виставляю малюнок Пізнайка і прошу учнів з букв розрізної азбуки скласти його ім’я.

- Про що ми повинні пам’ятати при написанні цього слова? (велика буква П)

1. Робота в зошиті.

- Діти, сьогодні до нас на урок завітав відомий вам Пізнайко, який хоче переконатися, чи добре ви вивчили букви. Він приготував для вас цікаві завдання.



Гра «Шифрувальник».

Показую малюнки із зашифрованими літерами. Діти їх впізнають і записують.

Кілька учнів читають записані букви.


    • Які звуки вони позначають?

2. Робота з таблицею-малюнком.

    • Складіть речення , які б відповідали схемі:








3. Творча робота «Додай букву».

- Допишіть до слів одну букву, щоб утворились нові слова:

Раб (граб), рак (грак), коза (козак),

- Утворіть слова, змінюючи приголосний:

(к, г, н, п ) + ора

- Змінивши голосну букву, утворіть нові слова і запишіть:

Б – нт (и, а, у )

Б – к (і, а, у, и )



4. Вправи для відпочинку очей.

По класу розвішані слова, написані рукописними буквами. Діти читають ці слова водячи очима праворуч, ліворуч, вгору, вниз.



5. Робота з анаграмами, мета грамами.

Анаграма – це загадка, в якій треба переставити літери в слові так, щоб утворилось нове слово.

Нора, лісок, тіло, осел (рана, сокіл, літо, село)



Мета грама – це загадка, для відгадування якої треба в слові одну літеру замінити іншою і значення слова змінюється.

З «И» - я плаваю у морі.

З «І» - мишей ловлю в коморі.

(кит – кіт)

Гра «Фантазери»

За допомогою префіксів утворити нові слова і пояснити їх значення: аерокит, віцекіт, мотокит і т.д.



Фізкультхвилинка. Музичний супровід

6. Творче списування.

- Утворити пари слів і записати:

Білий іній

Срібний кавун

Солодкий сніг

- З’єднати слова з їхніми звуковими моделями : 0=0=, -0-0-, -=0-.



Пальчикова гімнастика.

Графічні приклади.

Виконати графічні приклади і відгадати букву.



Т – І - / =

К - } =

И + * =

7. Малюнковий диктант.

На дошці предметні малюнки: кіт, півень, оса, гуска, лис, вовк… Діти називають предмети і записують.



8. Гра «Додай слово». Розвиток мовлення.

- Списати з друкованого тексту.



Мати гостре …… (око).

Не водити за ……. (носа).

Пояснити значення утворених висловів.



9. Казкове перетворення.

У дітей на аркушах написані букви. Завдання: перетворити їх на предмети.



ІІІ. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»

- А тепер Пізнайко хоче вам щиро подякувати за урок, активну роботу, але про нього хоче написати статтю в свій журнал. Тому йому потрібно взяти у вас інтерв’ю. Йому кортить дізнатись відповідь на одне запитання:

- Яка робота на уроці тебе зацікавила найбільше?


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка