Урок по темі „ Казки. З під пера українських письменників. Зі світової скарбниці Мета



Скачати 37.19 Kb.
Дата конвертації21.02.2016
Розмір37.19 Kb.
УРОК ЧИТАННЯ №9

2 клас

Тема уроку. Підсумковий урок по темі „ Казки. З – під пера українських письменників. Зі світової скарбниці”

Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів про казки українських та світових письменників;

перевірити рівень сформованих в дітей знань, умінь, навичок;

виховувати інтерес до читання, віру у перемогу добра над злом.

Обладнання. Зображення казкових героїв, виставка книг, маски героїв казок, зображення гусей ( по кількості груп), картки із тестовими завданнями, підручник ( Науменко В.О. Читанка: підручник для 2 кл. – К.: Генеза, 2010. – Ч.ІІ)

Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Поділ на чотири групи.


ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Я знаю, що ви дуже любите читати і слухати, а часом навіть складати казки.

Сьогодні на уроці ми ще раз згадаємо улюблені твори, а також дізнаємось, чи уважні ви читачі. Пропоную здійснити подорож у країну Казок.


  • Ось уже і чарівні гуси у нас у класі.

  • Давайте попросимо їх, щоб вони віднесли нас у країну чудову, у країну казкову.




  • Гуси, гуси, гусенята,

Візьміте нас на крилята

Та понесіть у світ Казок,

Де добра і любові повний козубок.


  • Але чому гуси не виконують наше прохання?

  • Погляньте, вони принесли нам лист. Прочитаємо?




Любі діти!

Я королева країни Казок.

Запрошую Вас до себе.

Але щоб подолати кордон між реальним і фантастичним світом, Ви повинні виконати

ряд завдань, які Вам принесли гуси.



ІІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів

1.Дидактичне завдання „ З якої я казки?”

До кожної групи „ прилітає” гуска із завданням у дзьобі.

Перше завдання читає представник першої групи.




У Вас на партах – зображення жителів моєї країни.

Пригадайте, як вони називаються, з якої казки і який письменників подарував їх мені.



Учні виконують завдання у групах письмово, а потім один з них презентує результати роботи.


Чиж, павучок, мухомор

Вітер, кіт, боровик

Лис, принцеса, водяничок

Принц, короп, бджілка

2.Дидактичне завдання „ До якої казки прислів’я?”

Представник другої групи читає наступне завдання.


У кожної групи на столі – надруковане прислів’я.

Визначте, до якої казки найбільше підходить повчальний вислів. Обґрунтуйте свою позицію.



    • Рідня вчить, як на світі жить.

    • Як добре працюватимеш, честь і славу матимеш.

    • Віра мур долає.

    • Діло майстра величає.

Фізкультхвилинка

3.Дидактичне завдання „ Відгадайте героя за описом”

Представник третьої групи читає завдання.


Впізнайте за описом персонажів казок українських та світових письменників.




    • Найпершим будив увесь лісовий народ своїм дзвінким голоском, сміливо встрявав у пташині бійки, витягав з-під дзьоба у старших різний лісовий харч.

    • Справжній майстер, гарний ткач.

    • Розби – шака з'явився, розбиш – шака.

    • Такий розумний, такий досвідчений, його весь світ шанує.

4.Дидактичне завдання „ Інсценізації казок”

Представник четвертої групи читає завдання.




Підготуйте інсценізацію уривка казки

( за вибором групи).


5.Виконання тестових завдань





Тестові завдання

1.Казка – це:

А) жартівливий вислів із важких для швидкої вимови слів;

Б) влучний народний вислів із повчальним змістом;

В) розповідний твір про вигадані, часто фантастичні події повчального характеру.


2.Які казки ми читали у цьому розділі?

А) народні;

Б) літературні;

В) народні і літературні.


3.Яка письменниця змалювала себе в образі героїні казки?

А) Марія Пономаренко;

Б) Оксана Іваненко;

В) Ірина Прокопенко.


4.В якій казці найбільше персонажів?

А) „ Куди сховалися гриби?”

Б) „ Павучкові рушнички”;

В) „ Казка про маленького Піка”.


5.Яка казка вчить берегти природу?

А) „ Лис і кіт”;

Б) „ Принцеса на горошині”;

В) „ Водяничок”.


6.З творчістю якого письменника не знайомилися у розділі „ Зі світової скарбниці”?

А) Отфрід Пройслер;

Б) Ганс Крістіан Андерсен;

В) Шарль Перро.




ІV. Підсумок уроку

Цікаві казки гарно й вправно читати!

VІ. Домашнє завдання

- Прочитати літературну казку на вибір, намалювати до неї ілюстрацію.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка