Урок-подорож сторінками Червоної книги. Мета урокуСкачати 81.92 Kb.
Дата конвертації05.03.2016
Розмір81.92 Kb.
Урок-подорож сторінками Червоної книги.
Мета уроку:

актуалізація знань про правила множення звичайних дробів;

сприяння формуванню та розвитку в учнів інтелектуальних та творчих здібностей;

виховання любові до природи, бажання охороняти довкілля.Тип уроку: урок-гра, розв’язування вправ.

Хід уроку

 1. Вступне слово вчителя.

Учитель. Охорона довкілля – це захист нашого світу і його дикої природи. Зберегти її важко, бо люди забруднюють і руйнують місця, де живуть тварини і рослини, полюють на тварин, бажаючи мати їхні хутро, роги та м’ясо.

Тому за ідеєю відомого англійського зоолога, професора Пітера Скотта була створена Червона книга. Міжнародна Червона книга складається з кількох великих томів, куди включено 300 видів і підвидів ссавців, 300 видів птахів, понад 100 видів плазунів, 40 видів земноводних. Це було у 1968 р. І сьогодні ми будемо подорожувати сторінками Червоної книги, але тільки її однією частиною – тваринним світом. Із рослинним світом ми познайомимось після вивчення теми – «Ділення звичайних дробів».

Пердед тим, як відправитися в мандрівку, давайте перевіримо, наскільки добре ви знаєте теоритичний матеріал, необхідний нам у подорожі. Ви відповідаєте на мої запитання, і при цьому за правильну відповідь отримуєте фішки-смайлики. Якщо ви назбираєте за урок 9 і більше фішок, то отримуєте 12 балів, 8 ф. - 11б, 7 ф. - 10б, 6 ф. - 9б, 5ф. - 8б., 4ф – 7б., а решта фішок переходить на наступний урок у вигляді бонусних балів.
Каліграфічна хвилинка. Запишіть дріб, чисельник якого – це кількість букв у слові “червона”, а знаменник дробу – кількість букв у слові “книга”.


 1. Як називається такий дріб? (неправильний)

 2. Як перетворити його у мішане число?

 3. А як мішане число перетворити у неправильний дріб?

 4. Сформулюйте основну властивість дробів.

В Україні також є Червона книга, до якої занесено 382 види тварин, 541 вид рослин. І сьогодні ми будемо подорожувати сторінками Червоної книги України. Рік її затвердження ви дізнаєтесь, коли розв’яжете наступні приклади. За кожен правильно розв’язаний приклад ви одержите 1 фішку.


2. Обчислити

 1. (4+1)∙ (1)

 2. (+4)2 (9)

 3. (2+3)2 (9)

 4. .(-) (2)

Отже, в Україні Червону Книгу затверджено у 1992 році, а якщо бути точним то 29 жовтня 1992 року постановою Верховної ради України.

Червона книга є основним державним документом з питань охорони тваринного і рослинного світу. Вона містить узагальнені відомості про сучасний стан видів рослин і тварин України, які перебувають під загрозою зникнення, і заходи щодо їх збереження та науково обґрунтованого відтворення.3. Кросворд-розминка.

Перед вами зображено кросворд. Попробуйте його розгадати. І у виділеному стовпці прочитаєте назву тварини внесеної до Червоної книги. За кожну правильну відповідь ви одержите 1 фішку. 1. Корінь рівняння х- 1=7

 2. Найменше спільне …

 3. Число, на яке ділять.

 4. Електронний пристрій, який допомагає нам при обчисленнях.

 5. Ім’я вченого-математика, який зробив багато відкриттів, прожив 84 роки. Про його життя можна дізнатися, розв’язавши рівняння, умова якого написана віршем на надгробній плиті.

 6. Його записують у “два поверхи”.

 7. Найменше натуральне число.

Якщо ви на всі запитання дали відповідь, то ви знайшли ключове слово.

Ключове слово: дельфін.

Відповіді. 1. Дев’ять. 2. Кратне. 3. Дільник. 4.Калькулятор. 5. Діофант. 6. Дріб. 7.Один.

1


2


3


4

5
6


7

Учитель. Найбільший морський ссавець, який мешкає біля берегів України, це дельфін білобочка. Тіло білобочки торпедоподібне, щелепи з 200 дуже гострими зубами. Забарвлення зверху чорне, на череві і боках – біле. Може рухатись зі швидкістю близько 50км/год, а стрибки вгору перевищують 5м. Завдовжки він буває більший за 3м і важить у середньому від 119 до 150кг. Живляться переважно рибою: кількою, хамсою, ставридою, скумбрією, кефаллю. У дельфіна є родичі – кити, кашалоти, косатки, тюлені. Дельфіни належать до підряду зубастих китів.
4. Розв’язування рівнянь.

На картках записано рівняння, а на звороті – склади. Потрібно розв’язати рівняння і розставити картки в порядку зростання знайдених коренів та перевернути картки. Тоді записані на звороті склади утворять слово, що є назвою птаха.(Робота в групах) За кожну правильну відповідь ви одержите 3 фішки.

Ряд 1.

Ряд 2.

Ряд 3.

На звороті першої картки записано склад “кан”, другої – “пе” , третьої – “лі”.

Учні утворюють слово “пелікан”.
Учитель. Пелікан рожевий. Можливо, хтось із вас був у зоопарку і бачив пеліканів. Під великим дзьобом у них знаходиться об’ємний мішок, що розтягується. Коли пелікан опускає відкритий дзьоб у воду, полюючи за рибою, мішок наповнюється водою з плаваючими рибками. Закривши дзьоб, пелікан отримує повноцінний обід. Але перед тим, як з’їсти рибок, пеліканам доводиться процідити воду, на що іноді витрачається ціла хвилина. Часом буває, що набрана вода важить більше, ніж сам птах, і якби пелікан проковтнув цю воду, то не зміг би злетіти. У великому мішку під дзьобом у нього вміщується більше їжі, ніж у шлунку.

5. Робота з підручником.

Учитель. Двоє учнів працюватимуть на дошці, за їх записами і виконуватимемо перевірку ваших розв’язань, а решту – у зошитах. Після того, як ви правильно виконаєте завдання ви познайомитесь ще з декількома мешканцями Червоної книги України. За кожну правильну відповідь ви одержите 2 фішки.

№ 436


Обчисліть значення виразу:

А) , якщо х=.

Б) якщо х=0,2.
Учитель. Джміль яскравий. Один з понад 250 видів роду; один з 40 видів роду у фауні України.

Живиться нектаром та пилком рослин, важливий запилювач багатьох рослин. Літає з квітня до жовтня. Поширюється в луках, гірських та вапнякових схилах, узбіччях доріг.

Зустрічається дуже рідко. Довжина тіла маток 18-20, самців — 16-18 мм.
Учитель. Зубри історично мешканці дорослих змішаних лісів. Більшу частину дня зубри сплять чи дрімають, хоч зрідка можуть пастися і вдень, але як правило на пашу чи до водопою вони йдуть звечора за три-чотири години до заходу сонця. Довжина тулуба — 3 м, висота  — 2 м, вага — 1 тонна, тривалість життя — 23-25 років

6. Дидактична гра “Склади слово”

Учитель. Розв’яжіть приклад і результат кожної дії підставте у відповідність літері чарівного квадрата. У результаті ви потрапите ще на одну сторінку Червоної книги. За кожну правильну відповідь ви одержите 1 фішку.О

ЛЗ

П

О

Ключове слово: полоз

Учитель. Найбільшою змією фауни України є жовточеревий полоз (жовтопуз), довжина якого сягає 2м. Це – таємнича та найагресивніша змія, хоч і неотруйна. Зустрічається полоз рідко і лише в степовій зоні України на берегових кручах. Залишаючись, він сичить і кидається передньою частиною тіла на відстань до 1м, при цьому чіпляється своїми гострими і численними зубами за руку або обличчя свого кривдника. Основна здобич полозів – гризуни та птахи.
На цьому закінчилась перша частина нашої мандрівки сторінками Червоної книги, друга частина нас чекає після вивчення теми «Ділення звичайних дробів».
7. Домашнє завдання

1. Повторити параграф 12 «Множення дробів».

2. Розв’язати: № 435 (а, в), 437 (а, б, г).

На повторення № 442.


8. Підсумок уроку.

 • Сформулюйте правило множення дробів.

 • Чи був урок цікавим для вас?

 • Що цікавого, нового ви дізнались сьогодні на уроці?


Учитель. Більш детальніше ознайомлення зі сторінками Червоної книги ви продовжите на уроках біології та географії, а також на класних годинах. А із дробами ми будемо зустрічатись на протязі усього курсу вивчення математики.

Охороняйте природу, бо всі види тварин, рослин і плазунів потрібні. Нехай природа радує людське око своєю красою.


База даних захищена авторським правом ©refs.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка